Цікаві факти про сніг.
Сніг — це диво
Кожна сніжинка — це маленьке диво, унікальне сполучення мільярдів кристалів льоду. Урешті-решт, усі сніжинки мають спільну рису: шість кутів, а якщо висловитися точніше, симетрію 6-го порядку. Чому? Молекули води завжди розташовуються під кутом 60 або 120 градусів.
Сніг — це не просто природне явище. Сніг, що випав, знаходиться в багатьох різних формах. Дослідження Університету Глазго показують, що в шотландській мові існує щонайменше 421 слово для описання снігу.
Сніг змінює свою масу. Якщо суха снігова крупа має густину 30 кг/м³, то ущільнений старий сніг на землі може мати густину 500 кг/м³, а твердий сніг — навіть 800 кг/м³.
Сніг змінюється. Насправді, сніг постійно змінює свій стан, оскільки окремі кристали снігу ростуть разом у місцях їхнього контакту. Цей фізичний процес називають агломерацією.
Що ж собою являє сніг?
Сніг - це не що інше, як замерзла вода. Однак в такому випадку, чому ж він не схожий на лід? Справа в тому, що сніжинки в дійсності складаються з маленьких кристаликів льоду, і оскільки світло відбивається від їх численних граней, сніжинки здаються білими, а не прозорими. Сніг утворюється при замерзанні водяної пари, що міститься в атмосфері. Спочатку з'являються крихітні кристали, чисті і прозорі. Слідуючи за повітряними течіями, вони переміщаються в повітрі у всіх напрямках. Поступово, ці кристалики «приклеюються» один до одного, поки їх не набереться сотня або навіть більше. Коли розміри змерзлих крижинок виявляються досить великими, вони починають повільно опускатися до землі. Ці скупчення крижинок ми і називаємо сніжинками.
1. Як відомо, сніг не лягати по всій земній кулі, тому що природа подбала про температурних умовах деяких країн. Саме з цього велика половина людей, яка населяє нашу планету, за своє життя не бачили сніг у реальному часі. Хіба що по фотографії, або побували в снігових країнах.
2. З усього снігу на всій земній кулі, чи не знайдеться жодної повторюваної по структурі сніжинки!
3. Сніжинки на 95% складаються з повітря. Саме з цього вони падають дуже повільно, зі швидкістю 0.9км / год.
4. Чому сніг білий? Тому що сніг має в своїй структурі повітря. При цьому всілякі промені світла просто відбиваються від кордону кристалів льоду з повітрям і розсіюються.
Але в історії бували випадки коли випадав сніг іншого кольору. Наприклад в Швейцарії в 1969 році випав чорний сніг, якраз на Різдво, а в 1955 році на Каліфорнію обрушився зелений снігопад. Найсумніше в цій історії те, що жителі, які спробували на смак цей сніг, в найближчому часі померли, а ті хто брав зелений сніг в руки отримали сильне свербіння і сип на руках. Напевно з цього нам забороняють їсти жовтий сніг.