Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Новини

1.Підставою для реагування в закладі освіти на випадки булінгу (цькування) є заява або повідомлення, про випадок та/або підозру його вчинення стосовно неповнолітньої особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, отриманої суб'єктами реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти. Повідомлення можуть бути в усній та/або письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації (телефон, соціальні мережі, електронна пошта, електронні месенджери, офіційні веб ресурси та ін.).
2.Повідомляти про випадки булінгу (цькування) в закладах освіти може будь-яка особа, учасником або стороною якого вона стала або яка підозрює про його вчинення стосовно неповнолітньої особи або про який отримала достовірну інформацію. До булінгу (цькування) в закладах освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях (включно з навчальними приміщеннями, приміщеннями для занять спортом, проведення заходів, коридорами, роздягальнями, вбиральнями, їдальнею тощо) або за межами закладу освіти під час заходів, передбачених освітньою програмою, планом роботи закладу освіти, та інших освітніх заходів, що організовуються за згодою керівника закладу освіти, в тому числі дорогою до (із) закладу освіти.
3.Ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме: умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру; словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи; будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток; будьяка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів; інші правопорушення насильницького характеру. 4. Педагогічні та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані: вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу; за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги; звернутись (за потреби) до територіальних органів Національної поліції України; повідомити керівника закладу освіти та принаймні одного з батьків або інших законних представників неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування). 5. Керівник закладу освіти: у разі отримання заяви про випадок булінгу (цькування) не пізніше однієї доби повідомляє територіальний орган Національної поліції України про звернення, одного з батьків або законних представників неповнолітньої особи; для невідкладного надання психологічної допомоги (за потреби) інформує територіальний орган (підрозділ) служби у справах дітей та/або центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; для організації надання медичної допомоги постраждалій особі (за потреби) викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги; призначає уповноважену особу, скликає та визначає наказом склад комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) з метою проведення розслідування; у випадку тимчасової відсутності уповноваженої особи визначає цим наказом особу зі складу комісії, відповідальну за підготовку матеріалів для засідання (шляхом опитування учасників випадку, з’ясування наявності фото та відеофіксацій, психологічної характеристики сторін тощо ); інформує особу, яка звернулась із заявою, про подальший порядок її розгляду; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) не пізніше, ніж три робочі дні з дня надходження заяви про випадок або підозру з метою планування та застосування необхідних заходів реагування.

Педагогічні працівники, які забезпечують освітній процес для групи, в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування): виконують рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти щодо доцільних методів навчання та організації роботи з неповнолітніми сторонами булінгу (цькування) та їхніми батьками або законними представниками; забезпечують інтеграцію антибулінгового компоненту в освітній процес, який визначається правилами поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти, статутом закладу освіти, законодавством; виробляють спільно з здобувачами освіти правила взаємодії групи під час освітнього процесу.

Або що та кого варто побачити та почути в місті на Південному Бузі.
1. Відвідати футуристичний музей-бібліотеку Миколи Вінграновського «Артхаб Вінграновський» на вул. Парковій, 10.
2. Вшанувати українських Героїв у Сквері Небесної сотні – який одними з перших в країні заклали самі містяни ще 2014-го року.
3. Побувати восени на щорічному Фестиваль Миколи Вінграновського "Вінграновський ART FEST" , який мав честь заснувати скромний автор цього допису. Адже Вінграновський народився саме в моєму рідному місті.
4. Відвідати унікальні міські екскурсії видатної краєзнавиці, завідувачки краєзнавчого музею Олена Красіна
5. Колядувати разом з проєктом «Різдво для Нескорених» - який відновлює традиції українського Різдва та підтримує наше військо! Проект діє зокрема завдяки Григорій Телятник Оксана Телятник Ольга Островська Volodymyr Vovk Алла Вовк
6. Помолитися в єдиному храмі нормального патріархату Храм Святого Архістратига Божого Михаїла ПЦУ в Первомайську та поспілкуватися з духовним наставником громади отцем Володимир Миколайович Головчак
7. Випити крафтового пива у Пивниця На Толстого , де поруч з сервісом і гостинністю відбуваються концерти, вистави та мистецькі зустрічі. Засновниця закладу - волонтерка Olga Murza
8. Провести вечір на «Музейнику» у Первомайському краєзнавчому музеї, який став сучасним простором розвитку культури для цілого міста. Первомайський краєзнавчий музей
9. Прогулятися у оновленому «Парку Дружби народів» на березі Південного Бугу.
10. Відвідати концерт військового оркестру 40-ї окремої артилерійської бригади ім. Великого князя Вітовта «Art Military Band», яким пишається місто.
11. Переглянути фільм у сучасному та комфортному Кінотеатр Прем'єра Первомайськ на вул. Одеській, 121
12. Взяти майстер-клас з малювання у приватній студії художниці Катерина Баранюк «Kat.Rana Art»
13. Почути непересічний вокал мега талановитого Олександр Гурський – автора та виконавця, фронтмена гурту «Кріптекс»
14. Побачити величезний Тризуб на Площі визволення. (найновіший пам’ятний знак міста)
15. Насолодитися виступом оркестру народних інструментів «Граймікс». Художні керівники Андрій Скакун та Алла Скакун . Це вартує вашої уваги.
16. Почитати новини від Гард Сіті / Первомайськ: новини та оголошення – головного незалежного інформаційного ресурсу міста (Головна редакторка Halyna Davydova )
17. Заночувати в готелі у історичній будівлі водяного млина 19-го століття на річці Синюха Резиденція На Водяному Млині (Млин Цідулка)
18. Відвідати у грудні будиночок Святого Миколая на площі Тараса Шевченка. Туди завжди стоїть довжелезна черга дітлахів.
19. Побачити червоно-чорний прапор на вежі центру культури ім. Єфросинії Зарницької, який з 2014-го року символізує початок деколонізації міста.
20. Погодувати лебедів на озері у мікрорайоні Фрегат. Це озеро стало окрасою міста завдяки волонтеру та військовослужбовцю Андрій Чередніченко, який перетворив закинутий ставок у красиве місце відпочинку для містян.
21. Придбати вишиту сорочку Жанна Семененко – народної майстрині національного масштабу, яка має більше сотні учнів і відновлює правдиві традиції української вишивки.
22. Погортати альбом геніальних фотографій Дениса Кривого – загиблого воїна ЗСУ, одного з кращих фотографів-натуралістів світу. Справу чоловіка продовжує Галина Волгіна
23. Побачити ковані скульптури коваля Дмитро Олександрович Вавриняк , який щороку дарує рідному місту свої твори.

Цей перелік не є вичерпним. Але всі перераховані явища, на мою думку, є сучасними символами мого рідного міста, його справжньою суттю і душею. Цікаво, а які б культурні явища ви додали до цього переліку?

Вітаємо з перемогою вихованців "Зразкового художнього колективу" драматичного гуртка "Atoms", керівник Тетяна ГАВРИЛЮК в обласному фестивалі-конкурсі театральних колективів "Світ надії Дивосвіт"!

Учні ліцею «Престиж» зустрілися з акторами плейбек-театру в Артхабі «Вінграновський». А ви знали, що у нас в Первомайську працює плейбек-театр? Це форма вистав, коли актори імпровізують на сцені, показують особисті історії глядачів, якими ті хочуть поділитися? Театральний колектив проводить перформанси, що дозволяє розкривати творчий потенціал та не боятися виходити за межі власного «я». Керівник театру – Тетяна Гаврилюк, відома в місті керівник, режисер різновікового театрального колективу «Атомс»

Первомайський оркестр «Граймікс» поповнив скарбничку трофеїв, здобувши гран-прі конкурсу «Грааль натхнення», що відбувся у столиці. Попри онлайн-формат, участь у конкурсі взяли близько 100 виконавців інструментального жанру, і «Граймікс» вкотре довів свій високий рівень.
Керівник оркестру Андрій Скакун ділиться планами на майбутнє та запрошує містян на великий концерт.

Оркестр народних інструментів "ГРАЙМІКС" ДЮЦНВ додав до своєї скарбнички Першу премію Міжнародного конкурсу мистецтв "Сузір'я талантів".

Оркестр народних інструментів "ГРАЙМІКС" ДЮЦНВ додав до своєї скарбнички ГРАН-ПРІ Міжнародного конкурсу "Грааль натхнення"

Море емоцій та незабудніх вражень ми отримали від участі у Відкритому Київському фестивалі ігромайстерності "FUNFTST. Гра скликає друзів". Цікаві майстер-класи, церемонія відкриття фестивалю, атмосфера творчості у Київському палаці дітей та юнацтва, зустріч з командами ігротехників з різних міст України, можливість провести ігрову програму на майданчику КПДЮ дали можливість нам переконатися, що ми займаємося цікавою справою. Справа, яка дарує посмішку та радість!

21.03 – це не випадкова дата, вона символізує сутність синдрому: він пов’язаний із трьома копіями 21-ої хромосоми (замість двох).
Синдром Дауна – це генетична випадковість, яка не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування... Тобто дитина з синдромом Дауна може народитися в будь-якій родині. Надзвичайно важливо, що підростаюче покоління виховується з іншим відношенням до сонячних людей.
Нам потрібно докласти зусилля, щоб ці люди були максимально включені в соціум. Ми різні, але саме це нас і об'єднує..

ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ — ЦЕ ЧУДОВА МОЖЛИВІСТЬ ВІДПОЧИТИ, НАБРАТИСЯ СИЛ І ПРОВЕСТИ ЧАС НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ. ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ КІЛЬКА ПРАВИЛ, ЩОБ КАНІКУЛИ БУЛИ БЕЗПЕЧНИМИ ТА ВЕСЕЛИМИ.
Під час прогулянок на вулиці завжди носіть з собою свій мобільний телефон (якщо він є) і повідомте батькам, де ви йдете.
1. БЕЗПЕКА НА ВУЛИЦІ:
-Під час переходу через дорогу дивіться ліворуч, праворуч, а потім знову ліворуч.
-Переходьте дорогу на пішохідному переході.
2. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ВДОМА:-Якщо ви залишаєтеся вдома, допоможіть батькам по господарству. Це може бути прибирання, допомога на кухні або догляд за домашніми тваринами.
3. Природа та довкілля: ЯКЩО ВИ ВИРУШАЄТЕ НА ПРОГУЛЯНКИ В ЛІС ЧИ ПАРК, БЕРІТЬ ІЗ СОБОЮ ВОДУ, НЕ ЗАЛИШАЙТЕ СМІТТЯ І НЕ РВІТЬ КВІТИ БЕЗ ПОТРЕБИ.
4. СПІЛЬНІ ІГРИ:-Під час ігор на свіжому повітрі пам'ятайте, що всі повинні дотримуватися правил, щоб уникнути травм.
-Уникайте конфліктів і завжди ставтеся до друзів із повагою.
5. Охорона здоров'я: ОДЯГАЙТЕСЯ ВІДПОВІДНО ДО ПОГОДИ. ЯКЩО ХОЛОДНО, ОДЯГАЙТЕ ШАПКУ ТА РУКАВИЧКИ, А КОЛИ ТЕПЛО — НЕ ЗАБУВАЙТЕ НАНОСИТИ СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ.
-Регулярно мийте руки, особливо після вулиці або перед їжею.
-Якщо відчуваєте себе погано, обов’язково повідомте батькам, дорослим.
-Весняні канікули — це також чудова можливість для творчості: малювання, рукоділля, читання книг чи складання пазлів.
6. ВІЛЬНИЙ ЧАС:
ПРИДІЛЯЙТЕ ЧАС СПОРТУ, ЗАНЯТТЯМ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ,ЩОБ ЗАЛИШАТИСЯ ЗДОРОВИМИ.
-ДОТРИМУЙСЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ БІЛЯ ВОДОЙМ НАВЕСНІ.
БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДЬТЕ!!!
НЕ ЧІПАЙ НЕВІДОМІ ТОБІ ПРЕДМЕТИ. ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ, ПОВІДОМ ДОРОСЛИХ.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ КОЛИ ЧУЄТЕ ПОВІТРЯНУ ТРИВОГУ! ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗПЕКА - ПЕРШ ЗА ВСЕ!
НЕХАЙ ВАШІ КАНІКУЛИ БУДУТЬ ВЕСЕЛИМИ І БЕЗПЕЧНИМИ! ЗАЛИШАЙТЕСЯ АКТИВНИМИ, РАДІСНИМИ ТА ОБЕРЕЖНИМИ. БАЖАЮ ВАМ ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ ТА НОВИХ ВРАЖЕНЬ!

На конкурс представлено 159 робіт.
https://www.facebook.com/nataliya.kapacina/videos/977491031153884?idorvanity=2432284596874228

Інноваційні технології в театральному мистецтві
Позашкільна освіта є унікальною і неповторною основою для виявлення й розвитку здібностей, нахилів та інтересів дитини. Стратегічною метою позашкілля Миколаївщини на сьогодення є здійснення інноваційних підходів до оновлення змісту освіти і, як слідство, досягнення нової якості освіти на основі освоєння вихованцями ключових компетентностей, які дають їм можливість успішно досягати своєї мети, творчо підходити до вирішення проблем, бути мобільними і конкурентноспроможними, здатними до самоорганізації, самореалізації творчого потенціалу та адаптації в сучасному життєвому просторі.
Але, інновації не виникають спонтанно. Це результат багаторічної та плодотворної праці педагогів, результат перспективного педагогічного досвіду, результат спроб і помилок, експериментальної, дослідницької та пошукової діяльності кожного педагога.
Обласний Будинок художньої творчості Миколаївської обласної ради підтримує педагогів закладів позашкільної освіти Миколаївської області створюючи творчий простір для професійного зростання педагогів та залучення їх до активної творчої діяльності.
17 березня 2025 року обласним Будинком художньої творчості Миколаївської обласної ради було проведено онлайн-захист робіт учасників ІІІ етапу проєкту «МОЯ педагогічна історія» (для театральних гуртків та гуртків літературної творчості).
Цей напрямок представили керівники гуртків: Інна Івлієва (Новоодеський Центр дитячої та юнацької творчості), Ніна Паламарчук (Дитячий Центр позашкільної роботи Корабельного району м. Миколаєва), Світлана Казарина (Центр дитячої та юнацької творчості Південноукраїнської міської ради), Тетяна Гаврилюк (Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження Первомайської міської ради), Марина Тоніца (Будинок дитячої творчості Врадіївської селищної ради).
Захист проєктів відбувся у форматі онлайн-зустрічі, де педагоги представили досвід роботи з виявленням та розвитком творчих здібностей вихованців засобами театрального мистецтва.
Під час виступу педагоги театральних колективів звертали увагу на активізацію творчого потенціалу особистості дитини та розвитку її загальної культури.
Невід’ємною частиною організації навчально-виховного процесу керівників є психолого-педагогічний супровід вихованців та виховання почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини.
Лариса Щукіна - директор обласного Будинку художньої творчості Миколаївської обласної ради, Заслужений працівник освіти України, кавалер ордену княгині Ольги ІІІ ступеня, амбасадор цього проєкту привітала всіх учасників театрального та літературного жанру, які перейшли до ІV етапу.
Побажаємо їм успіхів та Перемог!
Все буде Україна!

МОЯ педагогічна історія під час війни
У період війни роль хореографічного мистецтва у позашкільній освіті набуває особливого значення. Танець стає не лише засобом фізичного розвитку дітей, а й важливим елементом психологічної підтримки, збереження культурної ідентичності та емоційного вираження.
19 березня 2025 року обласним Будинком художньої творчості Миколаївської обласної ради було проведено онлайн-захист робіт учасників ІІІ етапу проєкту «МОЯ педагогічна історія».
Цей напрямок представили керівники гуртків: Віра Раскіна (обласний Будинок художньої творчості Миколаївської обласної ради), Олена Куліш(Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження Первомайської міської ради), Ігор Кленцар (Будинок творчості дітей таюнацтва Інгульського району), Альона Дудукіна(Миколаївський державний Будинок художньоїтворчості), Лілія Белінська (Вознесенський міськийЦентр дитячої та юнацької творчості).
На онлайн-зустрічі педагоги-хореографи активно поділилися своїм професійним досвідом, демонструючи нові методики викладання, авторські підходи до постановки танцювальних композицій, використання інноваційних технологій у хореографічному мистецтві.
Інноваційні підходи педагогів у викладанні хореографії сприяють підвищенню ефективності навчального процесу, розвитку творчих здібностей дітей та адаптації позашкільної освіти до сучасних викликів, збереженню та популяризаціі національної культури.
Педагоги адаптували методики викладання, використовуючи онлайн-формати, арт-терапевтичні практики та патріотичну тематику у творчих постановках. Попри складні умови, хореографічне мистецтво залишається важливим елементом культурного життя, сприяючи збереженню національної ідентичності та підтримці дітей в умовах стресу.
Танцюємо задля перемоги!

Вітаємо команду дівчат , яка посіла ІІ місце у ІІІ (районному) етапі всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" зі спортивного орієнтування. Бажаємо вам і надалі високих спортивних результатів!

10 березня — День Державного Гімну України!
Сьогодні ми відзначаємо 160-ту річницю першого публічного виконання слів, що пробуджують силу нації: «Ще не вмерла України і слава, і воля».
Державний Гімн — це наш клич до боротьби, наша оберіг та наша єдність. Він звучить у серцях тих, хто боронить Україну, у голосах дітей, які співають його в укриттях, у кожному куточку світу, де живе наша нація.
Пам’ятаймо, хто ми є, і ніколи не дамо ворогу зламати наш дух!
Слава Україні!