Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Робота з громадкістю

Дата: 22 листопада 2018 о 21:23, Оновлено 1 грудня 2022 о 13:21

Графік прийому громадян директором ДЮЦНВ 2022-2023 н.р.

Дні прийому

                Години прийому

Понеділок

10.00-12.00.

Виписка з протоколу

наради при директорові ДЮЦНВ № 6 від 21.11.2022р.

3. Про  рівень виконавської дисципліни.

 3.Слухали:

По третьому питанню  виступив директор ДЮЦНВ О.П.Бойко , який розповів про рівень  виконавської дисципліни у закладі. Відповідно до пам’ятки  УО Первомайської  міської ради  від 21.11.2023р. до колегії до колегії УО, звернути увагу на наступні питання:

  • Організація роботи з документами та здійснення контролю за х виконанням;
  • Наявність у планах роботи закладу переліку контрольних документів органів вищого рівня;
  • Дотримання установлених термінів виконання документів;
  • Дотримання  вимог, щодо підготовки документів, їх змісту, рівня підготовки та належного оформлення;
  • Де розглядаються питання, щодо стану виконавської дисципліни;
  • Наявність матеріалів звіту керівника перед громадськістю.

Виписка з протоколу

наради при директорові ДЮЦНВ № 5 від 01.11.2022р.

  1. Про роботу зі зверненнями громадян.

Слухали:

По першому питанню виступив директор ДЮЦНВ О.П. Бойко, який доповів  присутнім про те, що у закладі створено журнал для фіксації звернень громадян. За минулий навчальний рік звернень не зафіксовано. Адміністрація ДЮЦНВ  докладає зусиль до інформування  громадськості міста: робота закладу висвітлюється на сторінці ДЮЦНВ у мережі Фейсбук та на сайті закладу.

  1. Ухвалили:
    1. Адміністрації ДЮЦНВ продовжувати роботу зі зверненнями громадян.                                        Термін : 2022-2023 н.р.
    2. Висвітлювати роботу закладу на сайті та у соціальних  мережах.

                                            Термін : 2022-2023 н.р.

Річний звіт за 2020-2021н. рік директора ДЮЦНВ Олександра Бойка

 Відповідно до вимог Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Державної національної програми «Освіта України ХХІ століття, Національної доктрини розвитку освіти, Концепції позашкільної освіти і виховання, Положення про позашкільних навчальний заклад,  наказів міністерства освіти та науки України, виконання обласних та міських програм методична робота ДЮЦНВ організовувалась з урахуванням систематичного підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки, вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами. Головним завданням методичної роботи закладу стало опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, підвищення фахової майстерності та розвитку творчого потенціалу керівників гуртків.

       В 2020-2021 навчальному  році у закладі тривала робота над єдиною методичною проблемою «Співпраця гуртків ДЮЦНВ – запорука ефективного навчання та виховання», метою якої є розвиток творчої, цілеспрямованої, соціально зорієнтованої  особистості педагога та учня.

     У ДЮЦНВ створені належні умови для ефективної методичної роботи, залучення більшої кількості школярів до позашкільної освіти.

     Центром організації такої роботи був методичний кабінет, де зібрано матеріали методичної та фахової літератури, рекомендації керівникам гуртків, методичні розробки, сценарії заходів та ігрових, навчально – розважальних програм, сценарії міських свят, розробки занять, відео матеріали, публікації у пресі власні, та про заклад, узагальнений передовий педагогічний досвід керівників гуртків та методиста, матеріали педагогічних виставок, новинки літератури, методичні рекомендації ОБХТ, МОЦПП, МОЦТКЕ.

       Педагогічна рада  ДЮЦНВ - постійно діючий орган, який розглядає основні питання освітнього процесу у закладі. Він  спрямовує, рекомендує та сприяє формуванню професійних прийомів та навичок керівників гуртків. На її засіданнях наш педагогічний колектив приймає спільні рішення специфічних питань і педагогічних завдань які повстають у повсякденному житті закладу. Теми педагогічних рад: Протокол № 1 від 01.09. 2020 р.  Про виконання рішень попередньої педради 26.05.2020 р. Затвердження навчальних програм  на 2020-2021 навчальний рік.   Тарифікація.  Інтерактивні форми та методи навчання у роботі гуртків ДЮЦНВ. Протокол № 2 від 22.12.2020 р. Про виконання рішень попередньої педради 01.09.2020 р. Обговорення та затвердження проекту плану роботи на 2021 рік. Обговорення та затвердження  рейтингової оцінки діяльності педагогів ДЮЦНВ. План роботи на зимові канікули. Протокол № 3 від 01.09. 2021 р. Про виконання рішень попередньої педради 25.05.2021 р. Затвердження навчальних програм  на 2021-2022 навчальний рік. Тарифікація. Організація методичної роботи в ЗПО (маркетингова діяльність)

Протокол № 4 від 28.12.2021 р. Про виконання рішень попередньої педради 01.09.2021 р. Обговорення та затвердження проекту плану роботи на 2022 рік.  Партнерська діяльність в ЗПО. План роботи на зимові канікули.                                                                      Методична   рада координує усю  методичну роботу закладу. Розглядає, виробляє, оцінює стратегічно важливі пропозиції з розвитку закладу, з науково-методичного забезпечення освітніх процесів, у тому числі інноваційних, організовує розроблення стратегічних документів ДЮЦНВ, аналізує стан і результативність роботи науково-методичної служби, організовує цілеспрямовану роботу з розвитку професійної майстерності педагогів.

 Протокол № 1 від 13.10.2020 р. Про участь педагогічних   працівників у професійних конкурсах. Реалізація інноваційних проектів як перспективний шлях актуалізаці  навчально – виховного процесу   в закладі. Аналіз результатів  участі  вихованців в конкурсах різного рівня.                                                                                           Протокол № 2 від  09.02.2021 р. Аналіз методичної роботи за минулий навчальний рік. Завдання на новий навчальний рік.  Підвищення професійної компетентності, педагогічної майстерності керівників гуртків, активізація їх творчої діяльності. Про ведення гурткової  документації.  Про стан викладання у вокальних гуртках: «Хор», «Колектив естрадної пісні».

     Було проведено  методичний 2   семінари з туристсько-краєзнавчого напряму. Керівникам та відповідальним за туризм та краєзнавство в школі були запропоновані низка методичних рекомендацій з питань впровадження новітніх  технологій, структури сучасного заняття, проведенні турнірів та змагання.

      Протягом 2020-2021 н.р. в рамках реалізації проблемної теми, популяризації кращого досвіду, пропаганди нових педагогічних надбань, упровадження інтерактивних методів навчання в практику роботи,  взаємовідвідування занять (перенесення кращих методів роботи одного педагога в практику діяльності інших; пошук нових шляхів навчання, виховання) були проведені декадники відкритих занять: Гармонійний розвиток вихованців через

 вивчення національних традицій на заняттях гуртка» з 02.11.2020 р. по 20.11.2020

     Вивчено досвід роботи керівників гуртка: Гордієнко Г.Ю., Скакун А.І., Скакуна А.В., Здоровецького В.М., Куліш О.Ф., Капацини Н.Д., методиста Іщенко К.М. та культорганізатора Капацині Н.Д. що атестувалися.           

В 2020-2021 році  педагоги закладу брали участь  у обласних та всеукраїнських семінарах, тренінгах, модулях та вебінарах:

 
  • участь в  обласних, Всеукраїнських семінарах, вебінарах тощо.

                                                 Назва заходу

Місце

проведення

 Учасник

Термін

1

Вебінар «Нові можливості для розвитку мотивації учнів завдяки впровадженню нагородних матеріалів у освітній процес». Платформа «Всеосвіта».

м. Київ

              Капацина Н.Д.

вересень 2020

2

Вебінар «Атестація педагогів в умовах онлайн-освівти» Платформа «Всеосвіта».

м. Київ

              Капацина Н.Д.

жовтень 2020

3

Участь у інтернет-конференції «SТEM, SТEM, STPEAM: від концепції до практичного втілення» Платформа  «На урок»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

4

Вебінар «Атестація педагогів в умовах онлайн-освівти» Платформа «Всеосвіта»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

5

 Вебінар «Профілактика та подолання емоційного вигорання» Платформа «Всеосвіта»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

6

 Вебінар «Навчання мистецтву у школі6міфи та реальність» Платформа «Всеосвіта»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

7

 Вебінар «Основи дизайну для педагогів. Практикум». Платформа «Всеосвіта»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

8

 Вебінар «Самоосвіта та підвищення кваліфікації вчителів: огляд важливих документів»  Платформа  «На урок»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

9

 Вебінар «Розповідаємо учням про традиції нашого народу. Святий вечір та його витоки» Платформа  «На урок»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

жовтень 2020

10

 Модуль «Використання традицій української етнопедагогіки в освітньому процесі (дистанційно)»

МОІППО

                 Куліш О.Ф.

26-30.10.2020

11

 Модуль «Семінар-практикум «Технології дистанційного навчання в освітньому процесі із інтегрованого курсу «Мистецтво» (музичне мистецтво)» (дистанційно)

МОІППО

Скакун А.І.   Скакун А.В.

26-31.10.2020

12

 Вебінар «Сучасні підходи до проведення виховних заходів у закладі»

м. Київ

                Куліш О.Ф.

 грудень 2020

13

 Модуль «Компетентнісно-діяльнісна парадигма викладання мистецьких дисциплін»

МОІППО

Скакун А.І.   Скакун А.В.

23-27.11.2020

14

 Модуль «Компетентнісно-діяльнісна парадигма викладання мистецьких дисциплін»

МОІППО

Здоровецький В.М.

23-27.11.2020

15

 Майстер-клас по хореографії «Основні методи навчальної роботи з хореографії»

Дніпро

Куліш О.Ф.

25.11.2020

16

 Вебінар «Як зробити інтегрований курс «Мистецтво» важливим для учасників навчального процесу на платформі «Основа»

м. Київ

 Випріцька Г.Ф.

04.12.2020

17

Вебінар «Формування емоційної стійкості педагога в процесі підготовки до навчального процесу»

м. Київ

Капацина Н.Д,

05.06.2020

18

Вебінар «Цифрова грамотність. Інтеграція сучасних за стосунків»

м. Київ

Капацина Н.Д,

05.06.2020

19

Вебінар «Екологічні дати року. Що?Де?Коли?Як?»

м. Київ

Капацина Н.Д,

28.05.2020

20

Вебінар «Досвід роботи з CiassDojo або як оцінити безцінне»

м. Київ

Капацина Н.Д,

04.06.2020

21

Вебінар «Електронні мої класи» як сучасна альтернатива якісному оцінюванню у дистанційному та змішаному навчанні»

м. Київ

Капацина Н.Д,

05.12.2020

22

Вебінар «Як підвищити самооцінку дитини: ефективні ігрові прийоми

м. Київ

Капацина Н.Д.  Гаврилюк Т.П.

26.05.2020

23

Курси підвищення кваліфікації «Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»

м. Київ

Куліш О.Ф.

30.12.2020

24

 Модуль «Культурологічна компетентність як складова загальнокультурної компетентності педагога Нової української школи (дистанційно)»

МОІППО

Скакун А.І.   Скакун А.В.

21-24.11.2020

25

Курси підвищення кваліфікації «Методисти (завідувачі відділу), культорганізатори закладів позашкільної освіти (дуальна форма)

МОІППО

Капацина Н.Д,

Іщенко К.М.

02.09-17.12.2020

26

Курси підвищення кваліфікації керівників гуртків, учителів художньо-естетичного напряму

МОІППО

Іщенко К.М.

Гаврилюк Т.П.

18.01-21.01.2020

27

 Модуль «Ділова культура сучасного педагога як складова особистісного іміджу та професійної компетентності»

МОІППО

Здоровецький В.М.

Скакун А.В.

15.03-19.03.2021

28

Модуль «Закордонний досвід організації освіти на сучасному етапі»

МОІППО

Здоровецький В.М.

Скакун А.В.

25.01-29.01.2021

29

 Модуль «Excel: використовуємо правильно»

МОІППО

Здоровецький В.М.

15.03-19.03.2021

30

Вебінар «Онлайн-тести від «Всеосвіти» як інструмент для організації ефективної цифрової взаємодії із здобувачами освіти» Платформа «Всеосвіта»

м. Київ

Капацина Н.Д,

30.03.2021 р.

31

Курси підвищення кваліфікації керівників гуртків, учителів художньо-естетичного напряму(інструментальне музикування)

МОІППО

Дорошин В.П.

15.03-18.3.2021

32

Курси підвищення кваліфікації  керівники гуртків, учителі художньо-естетичного напряму (декоративно-прикладне мистецтво)

МОІППО

Голубенко Н.О.

26.04-29.04.2021

33

Курси підвищення кваліфікації керівників гуртків гуманітарного напрямку

МОІППО

Колеснікова Т.А.

26.04.2021-06.09.2021

34

Модуль «Хмарні технології»

МОІППО

Капацина Н.Д., Дорошин В.П., Голубенко Н.О.

17.05-21.05.2021

35

Модуль «Excel: використовуємо правильно»

МОІППО

Дорошин В.П.

17.05-21.05.2021

36

Курси «Керівники гуртків гуманітарного напряму»

МОІППО

Колеснікова Т.А.

17.05-21.05.2021

Кількісний та якісний склад педпрацівників  ДЮЦНВ  (звання, тарифні розряди)

Звання

Кількість

Тарифний розряд

Кількість

1

15

1

13

1

2

   Керівник гуртка-методист

3

12

9

3

11

5

4

10

2

                                                                                                                                                                                18

- курсова перепідготовка (кількість)      13 педагогів Іщенко К.М. (як методист, керівник гуртка)  Капацина Н.Д. (як культорганізатор), Куліш О.Ф., Пак О.М., Випріцька Г.Ф., Здоровецький В.М., Гаврилюк Т.П., Голубенко Н.О., Колеснікова Т.А., Дорошин В.П., Скакун А.В. Пак О.М.;

- атестація (кількість, підвищення, підтвердження тарифних розрядів

Тарифний розряд

Підвищив

Підтвердив

Кількість

Звання

ІІ категорія (12 розряд)                   (Іщенко К.М. як методист)

1

І категорія (13 розряд)  1

     9

1  Капацина Н.Д. Керівник гуртка –методист (присвоєно)

результати участі педагогів у міських, обласних, всеукраїнських фахових конкурсах – Міжнародний  багатожанровий фестивалі ZIRKA «Звездно лято 2020» ІІ м. Пак О.М. «Зразковий художній колектив» гурток в’язання гачком «Павутинка»

  • проведення власних семінарів:
  •  Проведення семінарів для туристів - краєзнавців (2).

- розроблені власні методички (назва, автор,  кількість)

Назва методичної розробки

Автор

1

Методичні рекомендації  для керівників дитячих

драматичніх гуртків ЗПО, ЗЗСО) «Використання тренінгів у роботі драматичного гуртка як засіб розвитку у вихованців акторських здібностей»

Гаврилюк Тетяна Пилипівна, керівник  гуртка  «Зразкового художнього колективу» драматичного гуртка  «Atoms» 

2

Практичні поради та вправи для самостійної роботи вчителя в постановці і збереженні голосу  «Голос і мова вчителя найважливіший елемент професійної майстерності»

Гаврилюк Тетяна Пилипівна, керівник  гуртка  «Зразкового художнього колективу» драматичного гуртка  «Atoms» 

3

Узагальненя досвіду роботи «Формування громадянської компетентності вихованців засобами краэзнавства»

Капацина Наталія Дем’янівна, керівник гуртка краєзнавчого туризму «Орелі» 

4

Публікація тест «Інтелект краєзнавця 2021 р.» Платформа «Всеосвіта»

Капацина Наталія Дем’янівна, культорганізатор

5

Методичні рекомендації  для керівників гуртків «Урахуванням специфіки функціонування гуртків в умовах загальноосвітніх навчальних закладів»

Іщенко Ксенія Миколаївна, методист

 

Діє система моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків. Моніторинг діяльності керівників гуртків ДЮЦНВ  у 2020-2021 н. р. представлений у   таблиці:

Прізвище, ім’я, по батькові  керівників гуртків

Загальна сума балів

1.

Скакун Алла Іванівна

278

2.

Скакун Андрій Володимирович

284

3.

Здоровецький Володимир Миколайович

91

4.

Куліш Олена Федорівна

932

5.

Колеснікова Тетяна Анатоліївна

40

7.

Дорошин Василь Пилипович

34

8.

Гаврилюк Тетяна Пилипівна

396

9.

Іщенко Ксенія Миколаївна

258

10.

Гордієнко Галина Юріївна

64

11.

Випріцька Галина Франківна

522

12.

Пак Олена Миколаївна

239

13.

Тисячна Вікторія Вікторівна

532

14.

Капацина Наталія Демянівна

1150

15.

Крушельницький Ігор Олегович

67

16.

Голубенко Наталія Олександрівна

207

17.

Островська Ольга Пилипівна

210

17.

Культорганізатор

616

18.

Методист

394

           За підсумками рейтингів найбільше балів за рік у керівників гуртків: Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф., Тисячної В.В.,  методиста Іщенко К.М., Скакун А.І., Скакуна А.В., Випріцької Г.Ф.  та культорганізатора і керівника гуртка  Капацини Н.Д..

     Директором Бойко О.П.  було відповідно  74  гурткових заняття та 12 виховних заходів. Кожне відвідане заняття фіксується  в зошиті внутрішнього контролю, по кожному надаються методичні рекомендації.

      Методистом  Іщенко К.М. було відвідано  96 заняття, 15  виховних заходів.  Висновки по відвіданим заняттям  містять дієві методичні рекомендації. Методистом здійснювався контроль наповнюваності гуртків.

Основними цілями відвідування занять були:

  1. Контроль за наповнюваністю гуртків.
  2. Забезпечення педагогами  на занятті засвоєння вихованцями опорних знань.
  3. Ефективність роботи керівників гуртків з розвитку пізнавальної активності учнів.
  4. Організація самостійної діяльності вихованців.
  5. Дотримання вимог навчальної програми з оцінювання знань, умінь і навичок.
  6. Професійна орієнтація гуртківців.
  7. Підготовка до міських, обласних та всеукраїнських заходів.
  8. Збір матеріалу для проведення моніторингу роботи педагогів закладу.
  9. Надання методичної допомоги  педагогам.
  10. Взаємовідвідування керівників гуртків.
  11. Підготовка до педагогічних та методичних рад.
  12. Підготовка до декадників відкритих занять та семінарів.
  13. Контроль за реалізацією проблемного питання закладу. 

14. Врахування керівником гуртка реальних навчальних можливостей вихованців.

15.Додержання вимог ОП під час проведення занять.

16.Виявлення відсотку дітей з девіантною поведінкою у закладі.

17.Підготовка до чергової атестації.

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території країни гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на виконання доручення заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 16.03.2021 року №24-д/з до протоколу позачергової регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 15.03.2021  №9, протоколу позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС при виконавчому комітеті Первомайської міської ради від 17.03.2021 року №7 «Про стан епідемічної ситуації щодо поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території Первомайської міської територіальної громади та запровадження додаткових заходів контролю за дотриманням протиепідемічних обмежень», Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 №1115, Положення про управління освіти Первомайської міської ради, затвердженого рішенням міської ради  від 01.03.2018  № 26, з метою запобігання поширенню захворюваності серед учасників освітнього процесу, Наказу УО Первомайської міської ради  «Щодо роботи закладів загальної середньої та позашкільної освіти Первомайської міської ради в період обмежувальних протиепідемічних заходів» від 17.03.2021 № 68 У зв’язку з введенням карантину  було здійснено погодинну корекцію у межах навантаження в зв’язку з карантином, завдяки чому  навчальні програми керівниками гуртків  були виконані у необхідному обсязі. Певна кількість годин, за рахунок ущільнення, буде запланована у навчальних планах 2020-2021 навчальному році.

      Журнали велися державною мовою відповідно до вимог. Разом з тим, залишається ряд недоліків: відмічені неохайні журнали у керівників гуртків: Дорошина В.П. та Тисячної В.В.. Проблемою все ще залишається шаблонність  під час проведення занять  керівників гуртків: Дорошина В.П. та Здоровецького В.М.  Не на кожному занятті педагоги   Дорошин В.П., Тисячна В.В. мали конспекти занять. У конспектах керівників гуртків Здоровецького В.М., Дорошина В.П., Тисячна В.О. не передбачено  урізноманітнення форм проведення занять, застосування ІКТ та проектна діяльність.   

       Робота ДЮЦНВ у 2020-2021  році постійно висвітлюється у місцевих ЗМІ, на сайті та групі у Фейсбуці ДЮЦНВ

 

Річний звіт за 2019 рік директора ДЮЦНВ Олександра Бойка

      Світ стрімко змінюється і діти потребують все більше нових знань та навичок. Позашкілля – це одна з тих можливостей, де школярі їх можуть отримати.  Адже  позашкільна освіта має потужний потенціал, її відкритість, мобільність, демократичність, гуманістичність завжди затребувані. Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження є її складовою, що  забезпечує  реалізацію потреб, запитів та інтересів вихованців у самореалізації, професійному самовизначенні, наданні додаткової освіти,  розвитку творчих здібностей у сфері культури та  мистецтва, краєзнавства, туризму тощо. Навчально-виховний процес у  ДЮЦНВ здійснюється за різними напрямами позашкільної освіти. Найбільш масовими є гуртки  художньо-естетичного та декоративно-ужиткового напряму. Пріоритетним напрямом діяльності ДЮЦНВ  є розвиток здібностей та обдарувань вихованців.                                                                                                                                                                                       

       Протягом  2019 року ДЮЦНВ будував педагогічну діяльність згідно з  основними  державними документами про позашкільну освіту:

  • Закон України „ Про позашкільну освіту ”;
  • Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в

          Україні»;

  • Положення про позашкільний навчальний заклад (постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 №433);
  • Концепція позашкільної освіти та виховання (рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 25.12.1997

          № 16/3-8);

          Зміст плану роботи передбачав:

  • реалізацію державної політики щодо організації позашкільного дозвілля;
  • створення умов для задоволення потреб вихованців у додаткових знаннях, вміннях і навичках за інтересами;
  • зміцнення матеріальної бази закладу;
  • стимулювання розвитку творчої обдарованості;
  • удосконалення навчально-виховного процесу;
  • залучення до позашкільної освіти дітей з різних соціальних груп, дітей з обмеженими можливостями, дітей з девіантною поведінкою;
  • покращення стану наповнюваності у гуртках;
  • розширення мережі гуртків на базі шкіл;
  • створення умов для розвитку творчості керівників, їх подальшого професійного росту педагогічних кадрів;
  • налагодження тісних зв’язків з іншими позашкільними закладами міста та ЗНЗ;
  • забезпечення участі гуртківців у конкурсах, фестивалях та заходах міського та обласного рівня;
  • створення умов для подальшого навчання випускників ДЮЦНВ за фахом, обраним у закладі;
  • проведення моніторингу закладу у міських та обласних конкурсах;
  •  проведення моніторингу роботи керівників гуртків;
  •  впровадження у роботу нових педагогічних методик.

        Діяльність навчально-виховного процесу в гуртках ДЮЦНВ забезпечувалась 18 педагогами. З них 14 мають повну вищу освіту, 4 – не повну вищу. Слід зазначити, що педагогічний склад кадрів  є незмінним протягом останніх років.

Для організації роботи гуртків у 2019 році  було відведено 222 годин для роботи  34 груп гуртків,  охоплено 526 вихованців.

         Формування мережі гуртків та їх комплектацію здійснено відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад.  

        Враховуючи запити вихованців та  побажання батьків на базах  міста працювали гуртки:

-  ЗОШ І-ІІІ ст. № 12  - гурток Оркестр духових інструментів;

-   ЗОШ І-ІІ ст. № 11, ЗОШ І-ІІІ ст.-колегіум № 15    – гурток в’язання гачком «Павутинка»;

-  ЗОШ І-ІІ ст. № 7 - гурток «Юний турист»;

-  ЗОШ  І-ІІІ ст. №  9  - гурток «Фольклор».

- ЗОШ І-ІІІ ст.  № 16 – гурток «Художня вишивка»

- ЗОШ І-ІІІ ст.  № 16 – «Організатори дозвілля»

-ТЦ «Магніт» - Ансамбль естрадного танцю «Сузір’я»

 Форма  навчання, наповнюваність гуртків та їх класифікацію за трьома рівнями навчання показано в таблиці №1

2018-2019 н.р.

Кількість груп

Кількість учнів

Рівень

Початковий

Основний

Вищий

Початковий

Основний

Вищий

Всього учнів

Групові заняття

8

12

5

127

213

72

412

Індивідуальні заняття

5

4

62

52

114

Всього груп  34

13

16

5

189

265

72

526

2019-2020 н.р.

Кількість груп

Кількість учнів

Рівень

Початковий

Основний

Вищий

Початковий

Основний

Вищий

Всього учнів

Групові заняття

3

16

3

40

291

40

381

Індивідуальні заняття

4

5

52

77

119

Всього груп  31

7

21

3

92

368

40

500

    

       Як свідчать дані таблиці,  кількість  груп   зменшилась на 3, а загальна кількість -  на 26, порівняно з минулим роком. Це пов’язано, з тим, що певна кількість вихованців перейшла з початкового до основного рівня навчання, а з вищого рівня навчання – діти випустилися з закладу.

      Профілі навчання, кількість гуртків та  їх наповнюваність, згідно з п.19 Положення про позашкільний навчальний заклад,  показано в таблиці №2.

Взагалі у позашкільному навчальному закладі

№ п/п

Профіль гуртка

Кількість гуртків (груп)

Кількість годин

Кількість вихованців

Обдарованих

1.

Науково-технічний

-

-

-

-

2.

Еколого-натуралістичний

-

-

-

-

3.

Туристсько-краєзнавчий

2  (2 групи)

12

38

25

4.

Художня самодіяльність

10 (24 групи)

167

367

165

5.

Декоративно-ужитковий 

               4 (7 груп)

34

95

47

ВСЬОГО:

31

213

500

237

      Згідно з планом роботи закладу, регулярно проводяться перевірки наповнюваності гуртків. Результати  представлено у

таблиці № 3. 

Куліш О.Ф.                

Хореографічний ансамбль

100 %

Здоровецький В.М.   

Колектив естрадної пісні

60 %

Островська О.П.

Фольклор

90 %

Скакун А.І.                 

Оркестр народних інструментів

100 %

Скакун А.В.                 

Оркестр народних інструментів

100 %

Пак О.М.

В’язання

70 %

Гаврилюк Т.П.          

Драматичний

100 %

Гордієнко Г.Ю.

Хор

80 %

Дорошин  В.П.          

Оркестр духових інструментів

65 %

Іщенко К.М.

Організатори  дозвілля

80 %

Тисячна  В.В.

Ансамбль сучасного  танцю

100 %

Капацина Н.Д.

Краєзнавчий туризм

90 %

Виприцька Г.Ф.

Образотворче мистецтво

80 %

Крушельницький І.О.

Юний турист

90 %

Голубенко Н.О.

Декоративно-вжитковий

60 %

       Аналіз даних таблиці показав, що наповнюваність гуртків складає в середньому  83.9 % . Отже, на високому рівні забезпечено наповнюваність гуртків педагогами: Куліш О.Ф., Гаврилюк Т.П., Крушельницьким І.О., Тисячною В.В., Скакун А.І., Скакуном А.В., Капациною Н.Д..

      Не досягнуто такого рівня керівниками гуртків  Дорошиним В.П. та Голубенко Н.О.. Значно знизився рівень наповнюваності гуртка «Колектив естрадної пісні  у  2019 р., керівник гуртка  Здоровецький В.М., що складає 59,2 % від кількості дітей гуртка. 

      З 1 по 15 вересня  керівники гуртків ДЮЦНВ проводили набір вихованців  до гуртків І рівня та добирали дітей у гуртки ІІ рівня. Протягом року  більшість педагогів забезпечували  зацікавленість гуртківців в отриманні позашкільної освіти у  ДЮЦНВ, тому було  збережено основний контингент учнів у наступних гуртках:  таблиця №4

Назва гуртка

склад

«Зразковий художній колектив» Хореографічний ансамбль «Усмішка»

95%

Ансамбль сучасного танцю «Сузір’я»

80 %

Краєзнавчий гурток

90%

Оркестр духових інструментів

70 %

Виразне читання

90 %

Організатори дозвілля

80 %

«Зразковий художній колектив» Драматичний гурток «Atoms»

95 %

Колектив естрадної пісні

70 %

Художня вишивка

70 %

Оркестр народних інструментів

75 %

Студія образотворчого мистецтва

70 %

Юний турист

65 %

«Зразковий художній колектив» гурток в’язання гачком «Павутинка»

65 %

Хор «Зернятко»

75 %

Фольклор

85%

      

      Аналіз показав, що відсоток гуртківців, що продовжують займатись у закладі  протягом кількох років складає 86,5 %.    Наповнюваність гуртків підтримується на  рівні, згідно з  нормативними документами  про позашкільну освіту.      

      Відповідно до вимог Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Державної національної програми «Освіта. Україна ХХI століття», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції позашкільної освіти і виховання,  Положення про позашкільний навчальний заклад, Положення про ДЮЦНВ,  наказів Міністерства освіти та науки України, виконання обласних та міських програм  та  щорічного наказу управління освіти Первомайської  міської ради Миколаївської  області «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами в 2018-2019 навчальному році» ДЮЦНВ організовувалась з урахуванням систематичного підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами. Головним завданням методичної роботи закладу стало опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, підвищення фахової майстерності та розвитку творчого потенціалу керівників гуртків.

      У 2019 р. педагогічний колектив закладу продовжив  роботу над  єдиною методичною проблемою «Дитячо-юнацький центр національного відродження  як заклад життєвої компетентності». Метою якої є розвиток творчої, цілеспрямованої, соціально зорієнтованої особистості педагога та вихованця.  У  ДЮЦНВ створені сприятливі умови для ефективної методичної роботи, пошуку нових, інноваційних форм роботи, залучення більшої кількості школярів до позашкільного навчання.

      Центром організації такої роботи є методичний кабінет, де зібрані матеріали та фахові рекомендації з проблем позашкільної освіти, методичні розробки керівників гуртків (наочність, тести, сценарії, розробки занять та пізнавально – розважальних програм, сценарії міських свят), матеріали для педагогічних виставок, педагогічні видання, фахова література, довідникова, методичні рекомендації ОБХТ та МОЦТКЕ.

      Педагогічна рада є центром методичної роботи ДЮЦНВ. Вона спрямовує, рекомендує та сприяє формуванню професійних прийомів та навичок керівників гуртків. Протягом року на педагогічних радах (Засідання № 3 29.01.2019 р., Засідання № 4 12.03.2019 р., Засідання № 5 28.05.2019 р., Засідання № 1 04.09.2019 р., Засідання № 2 24.12.2019 р.) розглядалися такі питання:    «Про виконання навчальних програм за І півріччя», «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді як фактор розвитку  національної самосвідомості, громадянської активності, правових цінностей  зростаючого покоління», «Про проведення новорічних та різдвяних свят», «Про хід проведення атестації педпрацівників в 2018-2019 н.р.», «Індикатори сучасної якісної освіти: інноваційна діяльність, творчо-пошукова активність, продуктивна співпраця учасників навчально-виховного процесу», «Про проведення звітного  концерту», «Про  підсумки роботи за минулий навчальний рік», «Індикатори сучасної якісної освіти: інноваційна діяльність, творчо-пошукова активність, продуктивна співпраця учасників навчально-виховного процесу»,   «Видача випускникам  свідоцтв про навчання у гуртках», «План роботи на літо», «Затвердження навчальних програм  на 2018-2019 навчальний рік», «Тарифікація»,   «Формування та розвиток професійної компетентності педагогічних працівників та компетентісно спрямованої особистості вихованців шляхом підвищення якості освіти», «Проектування творчого зростання педагога та вихованця в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання й виховання на засадах інтеграції змісту освіти», «Про стан викладання у гуртку «Художня вишивка»,  «Про підсумки роботи за 2019 рік», Обговорення та затвердження проекту плану роботи на 2020 рік».                                                                               

      Методична   рада (Проток № 2 05.02.2019 р., Проток № 1 15.10.2019 р.,), розглядала  такі питання: «Про стан виховної роботи у гуртках декоративно-ужиткового напряму», «Органайзер методичного року - 2018 н.р. Шляхи реалізації єдиної науково-методичної проблеми ДЮЦНВ», «Про організацію роботи з дітьми з особливими  потребами», «Обмін  думками  та  пропозиціями щодо  складання  річного  плану роботи  ДЮЦНВ та  планування  методичної  роботи  на  наступний навчальний  рік»,   «Інтерактивні форми та методи навчання»,  «Обговорення критеріїв рейтингової оцінки  діяльності керівників гуртків», «Удосконалення системи роботи з обдарованими дітьми»,  «Аналіз результатів  участі в конкурсах різного рівня».                                                                                                                                                                                                    

       Було проведено 3 методичні   семінари з туристсько-краєзнавчого напряму. Керівникам і відповідальним за туризм та краєзнавство в закладах освіти були запропоновані низка методичних рекомендацій з питань впровадження новітніх  технологій, структури сучасного заняття, проведенні турнірів та змагань.

        У 2019 р.  керівником «Зразкового художнього колективу» драматичного  гуртка «Аtoms» було проведено 4 семінари  для вчителів української літератури з театральної майстерності.

      Протягом 2019 н.р. в рамках реалізації проблемної теми, популяризації кращого досвіду, пропаганди нових педагогічних надбань, упровадження інтерактивних методів навчання в практику роботи,  взаємовідвідування занять (перенесення кращих методів роботи одного педагога в практику діяльності інших; пошук нових шляхів навчання, виховання) були проведені декадники відкритих занять: «Від використання сучасних педагогічних технологій в ЗПО до виховання успішної особистості» ( з 15.04 по 30.04.2019) та «Інтерактивні форми та методи навчання» (з 04.11 по 22.112019). Вивчено досвід роботи керівників гуртка «Художня вишивка»  Голубенко Н.О..            

      В 2019 році  педагоги закладу брали участь  у обласних та всеукраїнських семінарах, конференціях, акціях, тренінгах, майстер-класах,  творчих проектах та методичних об’єднаннях:   таблиця №5

Назва заходу

Місце проведення

Учасник

 Термін

1

Всеукраїнський тренінг «Драма-театр»

м. Київ

Гаврилюк Т.П. Керівник  «Зразкового художнього колективу» Драматичного  гуртка «Аtoms»

квітень

2

Всеукраїнська акція «Українська революція – 100 років  боротьби і надії»

м. Київ

Капацина Н.Д. та вихованці гуртка «Краєзнавчий туризм»

квітень

3

Обласний семінар «Виставкова діяльність,  як складова презентації закладу»

м. Миколаїв

Керівник  «Зразкового художнього колективу» гуртка «Павутинка» О.М. Пак

травень

4

Обласна конференція «Проблеми та перспективи розвитку  водного басейну  Південного Бугу»

с. Мигія

Крушельницький І.О. та вихованці гуртка «Юний турист»

 травень

5

 Проведення майстер-класу  з хореогафії на курсах підвищення кваліфікації ОІППО для вчителів мистецтва, які викладають за програмою НУШ

м. Первомайськ

Керівник «Зразкового художнього колективу» хореографічного ансамблю «Усмішка»  Куліш О.Ф.

жовтень

6

Методичне об’єднання методистів та директорів ЗПО

м. Миколаїв

 Іщенко К.М.

жовтень

7

Всеукраїнський форум лідерів учнівського самоврядування присвяченому 30-річниці  Конвенції ООН

м. Київ

Капацина Н.Д.

листопад

8

Всеукраїнський проект для підлітків «Тиждень ТRAVEL»

м. Київ

Гаврилюк Т.П. Керівник  «Зразкового художнього колективу» Драматичного  гуртка «Аtoms» та вихованці гуртка

листопад

       У 2019 році керівники гуртків: Капацина Н.Д. та Островська О.П.  своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації при Миколаївському ОІППО.

       В 2019 році  педагоги закладу посіли призові місця у професійному конкурсі обласного рівня: «На кращу розробку заняття художньо-естетичного напряму»: -  Куліш О.Ф.,   Іщенко К.М., Пак О.М.     

Методичні розробки педагогами закладу 2019 року  представлені у таблиці № 6

Назва методичної розробки

Автор

1.

Методичні   рекомендації  керівнику   гуртка

  «Передумови ефективного навчання»

методист Іщенко К.М.

2.

Методична розробка «Інноваційні форми роботи у гуртку музичного спрямування»

керівник гуртка Скакун А.І.

3.

Методична розробка «Розвиток творчих здібностей вихованців через призму декоративно-ужиткового мистецтва шляхом формування постійного інтересу до духовно-культурної спадщини українського народу».

керівник гуртка  Голубенко Н.О.

4.

Методичні рекомендації з організації дозвілля молоді.

культорганізатор  Капацина Н.Д.

5.

Методичні рекомендації «Правила проведення туристсько-краєзнавчих походів»

керівник гуртка   Крушельницький І.О.

     

       Гуртки: «Зразковий художній колектив» хореографічний ансамбль «Усмішка», ансамбль сучасного танцю «Сузір’я», «Зразковий  художній колектив» драматичний гурток «Atoms», та гурток  організаторів дозвілля «Імпульс» пошили нові костюми. Хореографи придбали сценічне взуття.      

      Підсумковий аналіз показав, що директором Бойко О.П.  було відповідно  94  гурткових заняття та 15 виховних заходів. Кожне відвідане заняття фіксується  в зошиті внутрішнього контролю, по кожному надаються методичні рекомендації.

      Методистом  Іщенко К.М. було відвідано  132 заняття, 36  виховних заходів.  Висновки по відвіданим заняттям  містять дієві методичні рекомендації. Методистом здійснювався контроль наповнюваності гуртків.

      Навчальні програми керівниками гуртків виконані у повному обсязі. Журнали заповнювалися державною мовою відповідно до вимог. Разом з тим, залишається ряд недоліків: відмічені неохайні журнали у керівників гуртків: Дорошина В.П. та  Тисячної В.В.. Проблемою все ще залишається шаблонність  під час проведення занять  керівників гуртків: Дорошина В.П., Здоровецького В.М..  Не на кожному занятті педагог   Дорошин В.П. мав конспекти занять. У конспектах керівників гуртків Здоровецького В.М., Дорошина В.П., Тисячної Н.О. не передбачено  урізноманітнення форм проведення занять, застосування ІКТ та проектна діяльність.

      За період 2019 р. працівниками закладу було підготовлено та проведено 11 концертних програм на рівні закладу та міста, в яких брали участь більше 500 вихованців ДЮЦНВ.

      Протягом року організаційно-масова робота була одним з основних напрямів роботи ДЮЦНВ. Педагогічний колектив закладу  наполегливо працював над формуванням позитивного іміджу, намагався зробити все, щоб заклад вирізнявся яскравою індивідуальністю, викликав бажання працювати та навчатися в ньому.

         Вихованці закладу в цьому навчальному  році були учасниками  міських, обласних ,  всеукраїнських та міжнародних заходів: 

  • новорічні ранки для дітей міста, спонсорів
  • концертно-ігрова програма для школярів міста «Різдвяні розваги»
  • міська першість з  краєзнавства «Інтелект краєзнавця» 
  • проведення пізнавально-розважальної програми для молодших школярів шкіл міста «Подаруй дітям свято»
  • проведення пізнавально-розважальної програми «Літак моєї мрії»
  • організація і проведення міського етапу обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування
  • участь у міських  заходах присвячених Дню народження Т.Г. Шевченка
  • вистава «На заднем дворе»
  • вистава «Тля»
  • вистава «Принцеса без горошини»
  • вистава «Рожевий бантик»
  • вистава «С тобою все кончено навсегда»
  •  вистава «Не їжак»
  • організація та проведення міського конкурсу театральних колективів «Світ надії Дивосвіт»
  • організація та проведення міського конкурсу хореографічних колективів «Сучасні ритми»
  •  організація та проведення міського  конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  • організація та проведення міського конкурсу фольклорних колективів «Різдвяні канікули»
  • організація та проведення міського конкурсу читців «Поетична пристань»
  • організація та проведення міського  конкурсу «Молодь обирає здоров’я»
  • міський конкурс суспільної акції «Громадянин 2019»
  • розважальна програма для гуртківців «Андріївські вечорниці»
  • розважальна програма для гуртківців до Хелоуіну
  • розважальна програма для гуртківців  «Козацтво і сучасність»
  • розважальна програма для гуртківців «На Святого Миколая іскра творчості палає»
  • обрядове дійство  до народного свята  Катерини «Свято дівочої мрії»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Веселковий вернісаж»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Знай і люби свій край»
  • участь у міському проекті  «Міцна родина – сильна Україна»
  • звітний концерт колективів художньо-естетичного напряму
  • концерт до Дня Перемоги
  • концерт до Дня міста
  • організація та проведення  туристських змагань з ТПТ
  • організація та проведення  туристських змагань з орієнтування
  • участь у міському святі «Випускник 2019»
  • участь у міському фестивалі хорових колективів НЗ міста до  Дня вишиванки
  • розважальні програми для літнього табору «Гарт» «Літо - літечко»
  • вистави для літніх таборів шкіл міста
  • розважальна програма «Літак моєї мрії» для літніх таборів шкіл міста
  • проведення свята фольклорним колективом «Покрова сипле намисто»
  • участь у концертах до дня Незалежності, захисника Вітчизни, до 8 березня
  • засідання міської школи «Лідер» 
  • участь у конференції педагогічних працівників міста
  • проведення заходів присвячених Дню міста
  • участь у концерті до Дня вчителя
  • проведення розважальних програм  для дітей Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей

Брали участь у конкурсах:

  • участь у Міському етапі  обласного конкурсу «Знай і люби свій край!»
  • участь у Міському етапі  обласного конкурсу «Космічні фантазії»
  • участь у Міському етапі  обласного конкурсу «Український сувенір»
  • участь у Міському етапі  обласного конкурсу «Новорічна іграшка»
  • участь у Міських   туристських змагання з орієнтування
  • участь у  Міській вікторині «Інтелект краєзнавця»
  • участь у Міських   туристських змагання з ТПТ
  • участь у Міських   туристських змагання к. «Романтик»
  • участь у Міському конкурсі «Поетична пристань»
  • участь у Міському етапі обласного конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  •  участь у Міському конкурсі «Наш пошук і творчість – тобі, Україно»
  • участь у Міському етапі обласного конкурсу фольклорних колективів «Різдвяні канікули»
  • участь у Обласному етапі конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  • участь у Обласному конкурсі оркестрів  народних інструментів «Дивограй»
  • участь у Регіональному фестивалі ігрових програм «Казкова гра»
  • участь у Обласному етапі  Всеукраїнського  конкурсу «На кращу розробку заняття

     гуртка художньо-естетичного напряму»

-   участь у Обласному фестивалі-конкурсі  «Миколаївська Мельпомена»

  • участь  у Обласному конкурсі театральних колективів «Дивосвіт Мельпомени»
  • участь у  Міжрегіональній зустрічі юних краєзнавців «Єднаймося заради України!»
  • участь у  Обласному методичному семінарі для лідерів та кураторів органів учнівського врядування
  • участь у Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Лиманські зорі»
  •  участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Єднаємо серця»
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Театральні містерії»
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Фонтан талантів»
  • участь у   Всеукраїнському відкритому  фестивалі  дитячої творчості «Єдина родина»
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Адреса дитинства – Гра»
  • участь у Всеукраїнському різножанровому конкурсі «Хришталевий фонтан»

      -    участь у Всеукраїнській виставці малюнків «Дякую захиснику»

  • участь у  Міжнародному  конкурсі «Інтрфест Кітен»
  •  участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «ALFA FEST PRAGUE»
  • участь у Міжнародному фестивалі конкурсі «Квітуча Україна»

     -    участь у Міжнародному фестивалі конкурсі творчих досягнень «Чайка»

  • участь у VIII Міжнародному відкритому фестивалі-конкурсі  мистецтв у рамках проекту «Барви Європи»
  • участь  у Міжнародному конкурсі «Зоряні мости»
  • участь у Міжнародному конкурсі «Золотий лелека»
  • участь у Міжнародному  конкурсі «Квітуча країна»
  • участь у Міжнародному чемпіонаті з танців «АРТ ДАНС»
  • участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Талановиті діти України»    
  •  участь у  ХХІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «КВІТУЧА УКРАЇНА. ФЕЄРІЯ ТАЛАНТІВ "
  • участь у  Міжнародному  конкурсі «Чернівці-фолк-денс»

       -     участь у  Міждународному фестивалі-конкурсі мистецтв «Квітуча Україна   

  • участь у  Міжнародному фестивалі народного танцю «Осінь у Будапешті»

    -     участь у Міжнародному конкурсі «Греція-фест»       

Результативність участі вихованців ДЮЦНВ у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних  конкурсах показано  у  таблиці.                                    

      ДЮЦНВ

Міські конкурси\ результативність

Обласні конкурси\ результативність

Всеукраїнські конкурси\ результативність

Міжнародні конкурси\ результативність

Вихованці

12\57

10\39

10/57

15\50

Педагоги

-

-

-

-

Результативність участі вихованців ДЮЦНВ у 2019 р. конкурсах показано  у  таблиці 

 Міські конкурси  

 Обласні конкурси

 Всеукраїнські конкурси  

 Міжнародні конкурси 

Гран-при  4                          

Гран-прі    2

Гран-при - 1

Гран-прі 7

Грамоти за участь – 1       

Грамоти

за участь – 5  

Грамоти

за участь – 10                                    

Грамоти

за участь – 9                                    

I місце  :  29                  

I місце: 9                                         

I місце:   25

I місце:  21

II місце :  16                    

II місце: 10

ІІ  місце:   13                                      

ІІ місце:  7

III місце :  10                    

III місце: 9

III місце:   6                                      

III місце: 6 

      Протягом 2019 року гуртківці взяли участь в 12 міських  конкурсах  та в 10 обласних конкурсах. У 10 всеукраїнських та  15 міжнародних конкурсах. Результативність участі така: 57 призових місць у міських конкурсах, та 39 -  в обласних. У всеукраїнських конкурсах вихованці  здобули  57 призових місця. Також брали участь  у міжнародних конкурсах  та отримали 50 призових місць.

      Отримані призові місця в багатьох конкурсах свідчать про високий виконавський рівень гуртківців ДЮЦНВ.

      Аналізуючи дані  таблиці можна зробити висновок, що найрезультативнішою є робота керівників: Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф. та  Тисячної В.В.

      Не брав участі  гурток «Оркестр народних інструментів», керівник Дорошин В.П., гурток «Хор» , керівник Гордієнко Г.Ю.

      Діє система моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків. Моніторинг діяльності керівників гуртків ДЮЦНВ  у 2019 р. представлений у   таблиці № 7 

Прізвище, ім’я, по батькові  керівників гуртків

Загальна сума балів

1.

Скакун Алла Іванівна

201

2.

Скакун Андрій Володимирович

159

3.

Здоровецький Володимир Миколайович

340

4.

Куліш Олена Федорівна

540

5.

Колеснікова Тетяна Анатоліївна

122

7.

Дорошин Василь Пилипович

44

8.

Гаврилюк Тетяна Пилипівна

1024

9.

Іщенко Ксенія Миколаївна

292

10.

Гордієнко Галина Юріївна

228

11.

Випріцька Галина Франківна

448

12.

Пак Олена Миколаївна

181

13.

Тисячна Вікторія Вікторівна

872

14.

Капацина Наталія Демянівна

342

15.

Крушельницький Ігор Олегович

212

16.

Голубенко Наталія Олександрівна

350

17.

Островська Ольга Пилипівна

181

17.

Культорганізатор

882

18.

Методист

466

        За підсумками рейтингів найбільше балів за рік у керівників гуртків: Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф., Тисячної В.В.,  методиста Іщенко К.М., Здоровецького В.М. та культорганізатора Капацини Н.Д..

      Протягом року  систематично проводились пізнавальні та розважальні програми у школах міста, на міських святах. Завдяки цьому значна кількість мешканців міста  дізналась про роботу ДЮЦНВ. Під час кожного виступу проводилась агітаційна робота для дітей та батьків про види та форми навчання у закладі.

      Проведено Новорічні ранки для гуртківців, дітей міської громади, дітей пільгових категорій та дітей інвалідів. Сценарії ранків відповідали віковим та психологічним особливостям дітей, вчили добру, взаємодопомозі, відчуттю колективу тощо.  Проведення спільних заходів для гуртківців сприяло створенню атмосфери єдності вихованців закладу, вихованню дружніх відносин між ними, умінню співчувати іншим, розширенню світогляду дітей, їх творчому розкриттю, формуванню сценічної культури.

      Культорганізатором  Капациною Н.Д. та керівником гуртка «Юний турист»  Крушельницьким І.О. ведеться робота по проведенню міських змагань з туризму та краєзнавства. Проведені міські змагання з  орієнтування, з особистої техніки туризму, з командної техніки  пішохідного туризму та  Міська першість з  краєзнавства.  Традиційно вихованці гуртка «Юний турист» у 2019 році побували у багатьох місцях України:  Одесі, Миколаєві, Львові, Трускавці,  Дрогобичі, Чернівцях та  Камянці-Подільському.

      Протягом року, значна увага приділялася роботі з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги. Цього року 28  таких дітей залучено до гурткової роботи.     

      Постійно оновлюється банк  даних „Обдаровані діти”. У 2019 році  192  гуртківця внесено до цієї категорії. Таким чином відслідковується їх творче зростання та результати наполегливої праці керівників гуртків.          

      ДЮЦНВ є координаційним та організаційним центром роботи  міської школи „Лідер”.  Її зміст спрямований на вирішення основних проблем учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів, формування вмінь та навиків вести учнівські конференції, ведення ділової документації тощо. Традиційними стали міські конкурси суспільної акції «Громадянин року», на кращого лідера учнівського самоврядування, презентації їх діяльності на різноманітну тематику.  Культорганізатором Капациною Н.Д., протягом року, проводилися заняття з  президентськими активами  шкіл міста.

      Протягом року у  ЗМІ міста постійно висвітлювалася різноаспектна діяльність педагогічного та учнівського колективів закладу. На сайтах місцеввої преси  було опубліковано   11 статей,  а на телебаченні було показано 6 репортажів.                                                                                                                         

 Аналіз діяльності ДЮЦНВ засвідчив, що у закладі є ряд проблем, які потребують вирішення:

  • удосконалення навчально-методичного забезпечення;
  • впровадження інноваційних технологій навчання;
  • капітальний ремонт фасаду приміщення;
  •  оформлення сцени;
  • забезпечення участі вихованців у конкурсах різного рівня;
  • підписка періодичних видань.

          Виходячи із викладеного вище, враховуючи існуючі  проблеми, з метою ефективного забезпечення навчально-виховного процесу діяльність ДЮЦНВ  у 2020 році  спрямовуватиметься  на вирішення таких завдань:

  • виконання  положення Конституції України, Законів України „Про освіту”,  „Про позашкільну освіту”, Указу  Президента „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, основні положення Національної доктрини розвитку освіти в Україні у XXI столітті, Положення про позашкільний навчальний заклад,  Статуту ДЮЦНВ;
  • забезпечити сучасну державну політику щодо ролі позашкільного навчального закладу у вихованні молодого покоління;
  • створювати належну матеріально-технічну та навчально-методичну  базу з метою ефективного забезпечення навчально-виховного процесу;
  • удосконалювати організацію навчально-виховного процесу відповідно до сучасних вимог педагогіки, методики, психології;
  • дотримуватися норм безпеки життєдіяльності, охорони життя і здоровя учасників навчально-виховного процесу у закладі;
  • удосконалювати  систему моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків;
  • сприяти забезпеченню належних умов для навчання і виховання гуртківців, посилення роботи  щодо профілактики  правопорушень;
  •  забезпечувати  стабільне функціонування ДЮЦНВ та надання якісних освітніх послуг;
  • формувати інтелектуально розвинену, творчу, соціально активну, морально, психічно і фізично розвинену особистість;
  • сприяти ефективній співпраці гуртків ДЮЦНВ , як запоруки ефективного  навчання та виховання гуртківців;
  • ведення документації адміністрації, керівників гуртків, відповідно до вимог, визначених Положенням про позашкільний навчальний заклад;
  • створення позитивного іміджу ДЮЦНВ, як центру позашкільної виховної роботи міста.

Річний звіт директора  ДЮЦНВ Бойка О.П. за 2017-2018 навчальний рік.

      Протягом  2017-2018 навчального року ДЮЦНВ будував педагогічну діяльність згідно з  основними  державними документами про позашкільну освіту:

  • Закон України „ Про позашкільну освіту ”
  • Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні»
  • Положення про позашкільний навчальний заклад (постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 №433)
  • Концепція позашкільної освіти та виховання (рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 25.12.1997  № 16/3-8)
  • Річний план роботи управління освіти Первомайської  міської ради

          Зміст плану роботи передбачав:

  • реалізацію державної політики щодо організації позашкільного дозвілля;
  • створення умов для задоволення потреб вихованців у додаткових знаннях, вміннях і навичках за інтересами;
  • зміцнення матеріальної бази закладу;
  • стимулювання розвитку творчої обдарованості;
  • удосконалення навчально-виховного процесу;
  • залучення до позашкільної освіти дітей з різних соціальних груп, дітей з обмеженими можливостями, дітей з девіантною поведінкою;
  • покращення стану наповнюваності у гуртках;
  • розширення мережі гуртків на базі шкіл;
  • створення умов для розвитку творчості керівників, їх подальшого професійного росту педагогічних кадрів;
  • налагодження тісних зв’язків з іншими позашкільними закладами міста та ЗНЗ;
  • забезпечення участі гуртківців у конкурсах, фестивалях та заходах міського та обласного рівня;
  • створення умов для подальшого навчання випускників ДЮЦНВ за фахом, обраним у закладі;
  • проведення моніторингу закладу у міських та обласних конкурсах;
  •  проведення моніторингу роботи керівників гуртків;
  •  впровадження у роботу нових педагогічних методик.

      Діяльність навчально-виховного процесу в гуртках ДЮЦНВ у 2017-2018 н.р. забезпечувалася 19 педагогами. З них 11 мають повну вищу освіту, 8 –  середню спеціальну. Слід зазначити, що педагогічний склад кадрів  є незмінним протягом останніх років. Нажаль, у листопаді за сімейними обставинами,  звільнилася керівник гуртка Ансамблю бального танцю «Ритм» Мітакса Г.С..

      Керівники гуртків: Скакун А.І. та Крушельницький І.О.  своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації при Миколаївському ОІППО.

Для організації роботи гуртків у 2017-2018 році  було відведено 222 годин для роботи  34 груп гуртків,  охоплено 537 вихованців.

      Форма  навчання, наповнюваність гуртків та їх класифікацію за трьома рівнями навчання показано в таблиці №1 .

Таблиця № 1

Взагалі у позашкільному навчальному закладі

№ п/п

Профіль гуртка

Кількість гуртків (груп)

Кількість годин

Кількість вихованців

Обдарованих

1.

Науково-технічний

-

-

-

-

2.

Еколого-натуралістичний

1  (3 групи)

18

50

15

3.

Туристсько-краєзнавчий

1  (1 група)

6

20

5

4.

Художня самодіяльність

11 (24 груп)

168

377

99

5.

Декоративно-ужитковий 

               3 ( 6 групи)

30

90

25

ВСЬОГО:

34

222

537

144

Як свідчать дані таблиці,  кількість  груп зменшилась на 4, а загальна кількість вихованців залишилася незмінною, порівняно з минулим роком.

З 1 грудня на базі ДЮЦНВ було відкрито 1 групу гуртка туристсько-краєзнавчого напряму і на 1 групу зменшилась кількість гуртків художньо-естетичного напряму.

      Гуртки: «Зразковий художній колектив» хореографічний ансамбль «Усмішка», ансамбль естрадного танцю «Грація», ансамбль сучасного танцю «Сузір’я», ансамбль бально-спортивного танцю «Ритм», «Зразковий  художній колектив» драматичний гурток «Atoms», «Зразковий  художній колектив» гурток в’язання гачком «Павутинка»,  гурток  «Організатори дозвілля» пошили нові костюми. Хореографи придбали сценічне взуття.  

         Формування мережі гуртків та їх комплектацію здійснено відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад.  

        Враховуючи запити вихованців та  побажання батьків на базах  міста працювали гуртки:

-  ЗОШ І-ІІІ ст.  № 5 -  гурток Ансамбль естрадного танцю «Грація»;

-  ЗОШ І-ІІІ ст. № 12  - гурток Оркестр духових інструментів;

-  Медичний коледж  – гурток в’язання гачком «Павутинка»;

-  ЗОШ І-ІІ ст. № 7 - гурток «Юний турист»;

-  ЗОШ  І-ІІІ ст. №  9  - гурток «Пізнай себе».

      Для охоплення гуртковою роботою більшої кількості дітей, що опинилися в складних життєвих умовах,  на базі Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей працює гурток «Пізнай себе».

Згідно з планом роботи закладу, регулярно проводяться перевірки наповнюваності гуртків. Результати  представлено у таблиці № 3. 

Таблиця № 3 

ПіпБ керівника

Гурток

   I Півріччя   %

II Півріччя    %

За рік    %

Куліш О.Ф.                

Хореографічний ансамбль

100 %

100 %

100 %

Здоровецький В.М.   

Колектив естрадної пісні

60 %

60 %

60 %

Піщанський А.В.      

Психологія самопізнання

65 %

70 %

65,7 %

Скакун А.І.                 

Оркестр народних інструментів

100 %

100 %

100 %

Скакун А.В.                  

Оркестр народних інструментів

100 %

100 %

100 %

Пак О.М.

В’язання

75 %

80 %

77,5 %

Гаврилюк Т.П.          

Драматичний

100 %

100 %

100 %

Шумиліна Н.М.                

Ансамбль естрадного танцю

100 %

100 %

100 %

Гордієнко Г.Ю.

Хор

75 %

80 %

65,5 %

Дорошин  В.П.          

Оркестр духових інструментів

70 %

60 %

65,0 %

Іщенко К.М.

Організатори  дозвілля

80 %

100 %

90 %

Коваленко В.В.

Ансамбль сучасного  танцю

70 %

90 %

80 %

Мітакса Г.С.

Ансамбль бального танцю

100 %

80%

90  %

Виприцька Г.Ф.

Образотворче мистецтво

90 %

90 %

90 %

Крушельницький І.О.

Юний турист

100 %

100 %

100 %

Голубенко Н.О.

Декоративно-вжитковий

60 %

60 %

60 %

      Аналіз даних таблиці показав, що наповнюваність гуртків складає в середньому  83.9 % . Отже, на високому рівні забезпечено наповнюваність гуртків педагогами Куліш О.Ф., Гаврилюк Т.П., Крушельницьким І.О., Коваленко В.В., Шумиліною Н.М., Скакун А.І., Скакуном А.В..

      Не досягнуто такого рівня керівниками гуртків  Дорошиним В.П. та Голубенко Н.О.. Значно знизився рівень наповнюваності гуртка «Колектив естрадної пісні  у  2017 р., керівник гуртка  Здоровецький В.М., що складає 59,2 % від кількості дітей гуртка. 

      З 1 по 15 вересня  керівники гуртків ДЮЦНВ проводили набір учнів  до гуртків І рівня та добирали дітей у гуртки ІІ рівня. Протягом року  більшість педагогів забезпечували  зацікавленість гуртківців в отриманні позашкільної освіти у  ДЮЦНВ, тому було  збережено основний контингент учнів у наступних гуртках:     

Таблиця №4

Назва гуртка

склад

«Зразковий художній колектив» Хореографічний ансамбль «Усмішка»

90%

Ансамбль сучасного танцю «Сузір’я»

90 %

Ансамбль бального танцю «Ритм»

Оркестр духових інструментів

70 %

Виразне читання

90 %

Організатори дозвілля

70 %

«Зразковий художній колектив» Драматичний гурток «Atoms»

60 %

Колектив естрадної пісні

40 %

Креативне рукоділля

50 %

Оркестр народних інструментів

60 %

Студія образотворчого мистецтва

60 %

Юний турист

60 %

«Зразковий художній колектив» гурток в’язання гачком «Павутинка»

70 %

Пізнай себе

60 %

Хор «Зернятко»

50 %

Ансамбль естрадного танцю «Грація»

60%

Юний турист

75%

      

      Аналіз показав, що відсоток гуртківців, що продовжують займатись у закладі  протягом кількох років складає 89,7 %.    Наповнюваність гуртків підтримується на  рівні, згідно з  нормативними документами  про позашкільну освіту.      

      Відповідно до вимог Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Державної національної програми «Освіта. Україна ХХI століття», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції позашкільної освіти і виховання,  Положення про позашкільний навчальний заклад, Положення про ДЮЦНВ,  наказів Міністерства освіти та науки України, виконання обласних та міських програм  та  щорічного наказу управління освіти Первомайської  міської ради Миколаївської  області «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами в 2017-2018 навчальному році» ДЮЦНВ організовувалась з урахуванням систематичного підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами. Головним завданням методичної роботи закладу стало опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, підвищення фахової майстерності та розвитку творчого потенціалу керівників гуртків.

      У 2017  році колектив закінчив роботу  над єдиною методичною проблемою: «Взаємодія гуртків ДЮЦНВ, як запорука ефективного  навчання та виховання гуртківців», метою якої є розвиток творчої, цілеспрямованої, соціально зорієнтованої особистості педагога та учня.  З 2018 року колектив почав працювати над проблемою «Дитячо-юнацький центр національного відродження  як заклад життєвої компетентності» метою якої є  Інформаційне збагачення сприймання, мислення і почуттів вихованців завдяки впровадженню інтерактивних форм і методів  в практику роботи, що дає змогу  вихованцям стати життєво компетентними.

.

       Центром організації такої роботи є методичний кабінет, де зібрані матеріали та фахові рекомендації з проблем позашкільної освіти, методичні розробки керівників гуртків (наочність, тести, сценарії, розробки занять та пізнавально – розважальних програм, сценарії міських свят), узагальнений педагогічний досвід Гаврилюк Т.П, Іщенко К.М., матеріали для педагогічних виставок, педагогічні видання, фахова література, довідникова, методичні рекомендації ОБХТ та МОЦТКЕ. Методична   рада розглядала  такі питання:  «Про стан виховної роботи у гуртках музично-естетичного напряму»,  «Про організацію та проведення декадників відкритих занять»,   «Про стан викладання у гуртку «Пізнай себе», «Сучасне заняття: проблеми, пошуки, знахідки, перспективи. Як зробити його джерелом якісної і натхненної праці вихованців, школою самостійності і творчості».                                                                                                                                       

      Традиційно були проведені семінари для керівників туристських  груп шкіл міста по ТПТ та орієнтуванню. Для популяризації знань з історії рідного краю в 2017 році  був проведений конкурс «Міська першість з краєзнавства», перед проведенням якого відбувся семінар.                                                                             

      Для популяризації кращого досвіду, пропаганди нових педагогічних надбань: упровадження інтерактивних методів навчання в практику роботи,  взаємовідвідування занять (перенесення кращих методів роботи одного педагога в практику діяльності інших; пошук нових шляхів навчання, виховання) протягом 2017 року були проведені декадники відкритих занять: «З педагогічної скриньки керівника гуртка» (з 13.11. по 29.11.2017), «Шляхи забезпечення позитивного емоційного стану вихованців під час навчального процесу » (з 03 по 24.04.2018).   

   У 2017-2018 н.р. відбувалася чергова атестація педагогів закладу, за наслідками якої Піщанський А.В. підтвердив 11 тарифний розряд,  Голубенко Н.О. був присвоєний  -  11 тарифний розряд, Гаврилюк Т.П. підтвердила 12 тарифний розряд та отримала звання « Керівник гуртка-методист», Іщенко К.М., як керівник гуртка, підтвердила 12 тарифний розряд та отримала звання « Керівник гуртка-методист»

       Педагогічна рада є  механізмом управлінської діяльності ДЮЦНВ.  Вона спрямовує, рекомендує та сприяє формуванню стилю педагогічного мислення, формуванню професійних  прийомів та навичок керівників гуртків. Основними питаннями, що розглядалися на педрадах закладу були такі: «Реалізація самостійної діяльності  вихованців на заняттях гуртка як шлях до формування компетентної  особистості»,  «Про проведення новорічних та різдвяних свят», «Про хід проведення атестації педпрацівників в 2017-2018 н.р.», «Самоосвіта педагога як складова системи внутрішньої методичної роботи», «Про проведення звітного  концерту», «Про спільну роботу ДЮЦНВ і сім’ї  щодо громадянського виховання  вихованців», «Видача випускникам  свідоцтв про навчання у гуртках», «План роботи на літо», «Затвердження навчальних програм  на 2017-2018 навчальний рік», «Тарифікація», «Шляхи реалізації концепції національного виховання учнівської молоді, формування в неї національної самосвідомості», «Міжжанрові зв’язки та їх професійна спрямованість при виконанні спільної творчої роботи», «Про стан викладання у гуртках: «Організатори дозвілля», «Зразковий художній колектив» Драматичний гурток «Аtoms», «Про підсумки роботи за 2018 рік»,  «Обговорення та затвердження проекту плану роботи на 2019 рік».                                                                                                                                                      

       В 2017 році  педагоги закладу брали участь у професійних конкурсах обласного рівня: «На кращу розробку заняття художньо-естетичного напряму», керівники Куліш О.Ф.,  Іщенко К.М., Гаврилюк Т.П., Голубенко Н.О.. Пак О.М. брала участь у обласному конкурсі методичної літератури зі своєю авторською програмою. Як куратор органів учнівського врядування  Капацина Н.Д.   стали учасником обласного семінару для лідерів та кураторів органів учнівського врядування.

Протягом 2017- 2018 навчального року  педагогами закладу були розроблені:

Назва методичної розробки

Автор

1.

Методичний посібник для культорганізаторів ПНЗ та педагогів організаторів ЗНЗ «Організація змістовного дозвілля»

Керівник гуртка Іщенко К.М.

1.

Методичні рекомендації для керівних духових оркестрів «Організація виховної роботи в духовому оркестрі»

Керівник гуртка Дорошин В.П.

2.

Методичні рекомендації для керівних театральних колективів, педагогів організаторів  «Психофізична підготовка - один з необхідних етапів акторського існування»

Керівник гуртка Гаврилюк Т.П.

3.

Розробити методичні рекомендації  «Удосконалення методичної майстерності керівників гуртків».

 Методист Іщенко К.М.

      Підсумковий аналіз показав, що директором Бойко О.П. відповідно  90  гурткових заняття та 10 виховних заходів. Кожне відвідане заняття фіксується  в зошиті внутрішнього контролю, по кожному надаються методичні рекомендації. Методистом  Іщенко К.М. відвідано  130 занять, 30  виховних заходи.  Висновки по відвіданим заняттям  містять дієві методичні рекомендації. Методистом здійснювався контроль наповнюваності гуртків.

      Навчальні програми керівниками гуртків виконані у повному обсязі., крім програми гуртка «Ансамбль бального танцю», в зв’язку зі звільненням Мітакси Г.С..  Журнали ведуться державною мовою відповідно до вимог. Разом з тим, залишається ряд недоліків: відмічені неохайні журнали у керівників гуртків: Дорошина В.П.,  Коваленко В.В.. Проблемою все ще залишається шаблонність  під час проведення занять  керівників гуртків: Дорошина В.П.,   Коваленко В.В.  Не на кожному занятті педагоги   Дорошин В.П., Коваленко В.В. мали конспекти занять. У конспектах керівників гуртків Здоровецького В.М., Дорошина В.П., Коваленко Н.О. не передбачено  урізноманітнення форм проведення занять, застосування ІКТ та проектна діяльність.                          

  Протягом року у ДЮЦНВ організовано і проведено наступні   заходи та  конкурси:

  • новорічні ранки для дітей міста, спонсорів, дітей-інвалідів
  • концертно-ігрова програма для школярів міста «Різдвяні розваги»
  • змагання юних краєзнавців
  • проведення пізнавально-розважальної програми для старшокласників шкіл міста «Україна від А до Я»
  • проведення пізнавально-розважальної програми для молодших школярів шкіл міста «Хустинкове містечко»
  • організація і проведення міського етапу обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування
  • участь у міських  заходах присвячених Дню народження Т.Г. Шевченка
  • вистава «На заднем дворе»
  • вистава «С тобою все кончено навсегда»
  •  вистава «Не їжак»
  • організація та проведення міського конкурсу театральних колективів «Світ надії Дивосвіт»
  • міський конкурс суспільної акції «Громадянин 2018»
  • розважальна програма для гуртківців «Сміхолов»
  • розважальна програма для гуртківців до Хелоуіну
  • пізнавльно-розважальна програма для гуртківців «Цікаве чаювання»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Веселковий вернісаж»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Знай і люби свій край»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Миколаївські дзвіночки»
  • звітний концерт колективів художньо-естетичного напряму
  • концерт до Дня Перемоги
  • організація та проведення  туристських змагань з ТПТ
  • організація та проведення  туристських змагань з орієнтування
  • організація та проведення обласного конкурсу «Україна молода»
  • участь у міському святі «Випускник 2018»
  • участь у міському фестивалі хорових колективів НЗ міста до  Дня вишиванки
  • розважальні програми для літнього табору «Гарт» «Літо - літечко»
  • вистави для літніх таборів шкіл міста
  • розважальна програма «На індіанській стежині» для літніх таборів шкіл міста
  • розважальна програма «Школа виживання» для літніх таборів шкіл міста
  • участь у концертах до дня Незалежності, захисника Вітчизни, до 8 березня
  • засідання міської школи «Лідер» 
  • участь у конференції педагогічних працівників міста
  • проведення заходів присвячених Дню міста
  • участь у концерті до Дня вчителя
  • проведення розважальних програм  для дітей Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації
  • організація та проведення міського конкурсу «Поетична пристань»

Брали участь у конкурсах:

  • участь у міському етапі  обласного конкурсу «Знай і люби свій край!»
  • участь у міських   туристських змагання з орієнтування
  • участь у  міській вікторині «Інтелект краєзнавця»
  • участь у міських   туристських змагання з ТПТ

       -    участь у міському етапі конкурсу «Веселі черевички»

  • участь у міському конкурсі «Первомайське джерельце»
  • участь у міському  етапі конкурсу «Космічні фантазії»
  • участь у міському конкурсі «Поетична пристань»
  • участь у міському етапі обласного конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  •  участь у міському конкурсі «Наш пошук і творчість – тобі, Україно»
  • Участь у обласному етапі  конкурсу «Україна молода»
  • участь у обласному етапі конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  • участь у обласному конкурсі «Миколаївські дзвіночки»
  • участь у обласному конкурсі оркестрів  народних інструментів «Дивограй»
  • участь у регіональному фестивалі ігрових програм «Казкова гра»
  • участь у обласному етапі  Всеукраїнського  конкурсу «На кращу розробку заняття

     гуртка художньо-естетичного напряму»

  • участь у обласному фестивалі-конкурсі  «Миколаївська Мельпомена»
  • участь  у обласному конкурсі театральних колективів «Дивосвіт Мельпомени»
  • участь у  обласному методичному семінарі для лідерів та кураторів органів учнівського врядування 
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Морські зірки»
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Єднаємо серця» м. Вінниця
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Театральні містерії»
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Перлини Карпат»
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Адреса дитинства – Гра» м. Запоріжжя
  • участь у Всеукраїнському різножанровому конкурсі «Хришталевий фонтан» м. Одеса
  • участь у  Міжнародному  конкурсі «Інтрфест Кітен»
  • участь у VIII Міжнародний відкритий фестиваль-конкурс весняний фестиваль мистецтв у рамках проекту

     «Барви Європи»

  • участь  у Міжнародному конкурсі «Зоряні мости»
  • участь у Міжнародному конкурсі «Золотий лелека»
  • участь у Міжнародному  конкурсі «Квітуча країна»                                                                                                                                                                                                                                         

Результативність участі вихованців ДЮЦНВ у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних  конкурсах показано  у діаграмах та таблиці.                                    

      Протягом 2017 року гуртківці взяли участь у 10 міських  конкурсах  та в 11 обласних конкурсах . У 9 Всеукраїнських та  в 5 Міжнародних конкурсах. Результативність участі така: 19 призових місць у міських конкурсах, та 10 -  в обласних. У Всеукраїнських конкурсах вихованці  здобули  24 призових місця. Також брали участь  у Міжнародних конкурсах  та отримали 15 призових місць. 

Результативність участі ДЮЦНВ у міських, обласних, Всеукраїнських  та міжнародних конкурсах

   У міських конкурсах:   У обласних конкурсах:   У Всеукраїнських конкурсах:   У міжнародних конкурсах:  

Гран-при  4                          Гран-прі    1

Грамоти за участь – 1        Грамоти за участь – 5                     Подяка – 5                                     Подяки - 4

                                                                                                      Гран-при - 1                                    Гран-прі 3

I місце    :  6                      I місце: 8                                          I місце:   14                                         I місце:  4

II місце   : 4                       II місце: 8                                      ІІ  місце:  9                                        ІІ місце:  6

III місце :  5                      III місце: 2                                      III місце:   5                                       III місце: 2         

      Аналізуючи дані  таблиці можна зробити висновок, що найрезультативнішою є робота керівників: Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф., Коваленко В.В.

      Не брав участі  гурток «Пізнай себе», керівник Піщанський А.В..

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ УЧАСТІ КЕРІВНИКІВ ТА КОЛЕКТИВІВ ДЮЦНВ  у конкурсах   2017-2018 рр.

ГУРТОК

МІСЬКІ КОНКУРСИ

ОБЛАСНІ КОНКУРСИ

ВСЕУКРАЇНСЬКІ

МІЖНАРОДНІ

Оркестр народних інструментів

Скакун А.І.

 Міській конкурс «Україна молода»

І місце

Обласний конкурс «Україна молода» (участь)

Всеукраїнський конкурс «Лиманські зорі» І місце

Ансамбль народних інструментів

Скакун А.В.

Міській конкурс «Україна молода»

І місце

Обласний конкурс «Україна молода» (участь)

Всеукраїнський конкурс «Лиманські зорі» І місце

Колектив естрадної пісні

Здоровецький В.М.

Міській конкурс «Україна молода»

І місце ІІ місце

Обласний конкурс «Україна молода» ІІ м.

Всеукраїнський конкур вокалістів «Золота брама» ІІ м.

VIII Міжнародний відкритий фестиваль-конкурс весняний фестиваль мистецтв у рамках проекту «Барви Європи» І м.

Хореографічний ансамбль

Куліш О.Ф.

Міський  етап обласного конкурсу «Веселі черевички» І м.

Обласний конкурс «На кращу розробку заняття художньо-естетичного напряму» І м.

Обласний конкурс «Веселі черевички» ІІ м., ІІІ м., ІІІ м.

Обласний конкурс «Україна молода» І м.

Всеукраїнський різножанровий конкурс «Хришталевий фонтан» І м.

Всеукраїнський конкурс «Магія Карпат» ІІ м.

Всеукраїнський різножанровий конкурс «Музичний олімп»

ІІ м.

Всеукраїнський конкурс «Лиманські зорі» ІІ, ІІІ, ІІІ м.

Ансамбль естрад.танцю

Шумиліна Н.М.

Міській конкурс «Україна молода»

І місце ІІІ місце

Обласний конкурс «Україна молода» ІІІ м.

8 Міжнародному фестивалі-конкурсі   «Перлини мистецтва»( м. Львів).

(участь)

Ансамбль сучасного танцю

Коваленко В.В.

Міській конкурс «Україна молода»

 ІІ місце

Обласний конкурс «Україна молода» ІІІ м.

Всеукраїнський конкурс «Перлини Карпат» ( Буковель)  І м. – 4, ІІ м. – 2.

Міжнародний конкурс «Інтрфест Кітен

 І , ІІ, ІІ   м.

Міжнародний конкурс «Зоряні мости» Гран-прі, ІІІ – 2 ІІ-2

Міжнародний конкурс І м.

Хор

Міській конкурс «Україна молода»

І місце Міський етап обласного конкурсу «Співає юність України» І м.

Обласний конкурс «Співає юність України» ІІІ м.

Обласний конкурс «Україна молода» ІІІ м.

Драматичний

 Міський етап конкурсу «Світ надії Дивосвіт» І м.

Обласний конкурс «Світ надії Дивосвіт» ІІ м.

Обласний конкурс «Україна молода» ІІІ м.

Міжнародний конкурс  «Золотий лелека»   ІІ м.

Виразне читання

Гаврилюк Т.П.

«Поетична пристань»

Гран-прі 2

Міській конкурс «Україна молода»

Гран прі

Міський конкурс «

Обласний конкурс «Квітка Прибужжя» Гран-прі

Обласний конкурс «Барви надії» Гран-прі  Остапенко Тетяна

 Обласний конкурс «Поетична пристань» І м.

Обласний конкурс аматорських театрів   «Миколаївська Мельпомени»  ІІ м. ( м. Вознесенськ)

Всеукраїнський фестиваль дитячих театральних колективів  та майстрів художнього слова «Дивосвіт Мельпомени». ІІ м., ( м. Херсон)

  Всеукраїнський фестиваль дитячих театральних колективів  та майстрів художнього слова «Посмішка  Мельпомени» І м. ( м. Херсон)

Обласний конкурс «Україна молода» І м.

Всеукраїнський фестиваль конкурс «Єдина родина»

ІІ м., ІІм, ІІІ м.

 Всеукраїнський фестиваль читців «Супер діти» І місце

Всеукраїнсьий конкурс  «Арт-Мікс» І м.

Всеукраїнський конкурс

«Кришталевий фонтан» 2- І,

1-ІІІ.

Всеукраїнський конкурс «Театральні містерії» І м., І м.

Всеукраїнський «Морські зірки» І.м

Міжнародний конкурс  «Золотий лелека»  

2 Гран-прі, І м.

Переможець у номінації «Артистична знахідка»

Міжнародний конкурс

«Квітуча країна»

 І м.

Міжнародний фестиваль конкурс «Кids fest» I м.

Організатори дозвілля

Іщенко К.М.

Міський конкурс «Гра скликає друзів» Гран-прі

Обласний конкурс «На кращу розробку заняття художньо-естетичного напряму» ІІ м.

Регіональний конкурс «Казкова гра»

Дипломант VІI Всеукраїнського фестивалю- конкурсу ігрових програм "Адреса дитинства -Гра"

Оркестр духових інструментів

Дорошин В.П.

Міській конкурс «Україна молода»

І місце

Обласне свято «Перемога, свята Перемога!» (грамота)

Обласний конкурс «Україна молода»  (грамота)

В’язання гачком

Пак О.М.

Міській конкурс «Україна молода»

І місце

Міський конкурс «Знай і люби свій рідний край»  І м.

Обласний конкурс «Україна молода» ІІ м.

Юний турист

Крушельницький І.О.

Туринські змагання з орієнтування ІІ м.Міськь-районні змагання  зі спортивного орієнтування. І м.

Психологія

Піщанський А.В.

Студія образотворчого мистецтва

Випріцька Г.Ф.

Міський конкурс «Знай і люби свій рідний край» 2- І, 3 –ІІ, 5- ІІІ

Обласний конкурс «Я патріот»

І м, Ім.

Обласний конкурс «Як я захищатиму Україну» ІІ м.

Гурток креативного рукоділля «Фантазія»

Голубенко Г.Ф.

Міський етап конкурсу «Космічні фантазії»

І м.

 Міський конкурс «Знай і люби свій рідний край» 2- І, 5 –ІІ, 1- ІІІ

Обласний конкурс «На кращу розробку заняття художньо-естетичного напряму»

(грамота за участь)

Обласний конкурс «Космічні фантазії» ІІ м.., ІІ м.

Діє система моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків. За підсумками рейтингів найбільше балів за рік у керівників гуртків Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф.,  Іщенко К.М., Здоровецького В.М. та культорганізатора Капацини Н.Д.

       Керівником гуртка  Капациною Н.Д. та керівником гуртка «Юний турист»  Крушельницьким І.О. ведеться робота по проведенню міських змагань з туризму та краєзнавства. Проведені міські змагання з  орієнтування, з особистої техніки туризму, з командної техніки  пішохідного туризму та  Міська першість з  краєзнавства.  Традиційно вихованці гуртка «Юний турист» у 2018 році побували у багатьох місцях України:  Запоріжжі, Львові, Трускавці,  Дрогобичі, Чернівцях, Камянці-Подільському.

Моніторинг діяльності керівників гуртків ДЮЦНВ 2017- 2018 н. р.

Прізвище, ім’я, по батькові керівників гуртків

Загальна сума балів.

1.

СКАКУН А.І.

161

2.

СКАКУН А.В.

175

3.

ЗДОРОВЕЦЬКИЙ В.М.

350

4.

КУЛІШ О.Ф.

586

5.

ШУМІЛІНА Н.М.

162

6.

КОЛЕСНІКОВА Т.А.

121

7.

ДОРОШИН В.П.

157

8.

ГАВРИЛЮК Т.П.

1461

9.

ІЩЕНКО К.М

829

10

ГОРДІЄНКО Г.Ю.

215

11

ВИПРІЦЬКА  Г.Ф.

415

12

ПАК О.М.

240

13

ПІЩАНСЬКИЙ А.В.

106

14

КОВАЛЕНКО В.В.

1064

15

КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ І.О.

272

16

ГОЛУБЕНКО Н.А.

215

17

КАПАЦИНА Н.Д.

48

18

КУЛЬТОРГАНІЗАТОР

709

19

МЕТОДИСТ

480

            Приділяється значна увага роботі з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги. Цього року 48  таких дітей залучено до гурткової роботи. З них  50%  відвідують гурток „Пізнай себе” (керівник Піщанський А.В.), який працює на базі Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

      Постійно оновлюється банк  даних „Обдаровані діти”. У 2018 році  171  гуртківця внесено до цієї категорії. Таким чином відслідковується їх творче зростання та результати наполегливої праці керівників гуртків.       

            ДЮЦНВ є координаційним та організаційним центром роботи  міської школи „Лідер”.  Її зміст спрямований на вирішення основних проблем учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів, формування вмінь та навиків вести учнівські конференції, ведення ділової документації тощо. Традиційними стали міські конкурси суспільної акції «Громадянин року», на кращого лідера учнівського самоврядування, презентації їх діяльності на різноманітну тематику. Керівником гуртка «Пізнай себе» Піщанським А.В. та культорганізатором Капациною Н.Д., протягом року, проводилися заняття з  президентськими активами  шкіл міста.

      Протягом року у  ЗМІ міста постійно висвітлювалася різноаспектна діяльність педагогічного та учнівського колективів закладу. У місцевій пресі  було опубліковано   21 стаття,  а на телебаченні було показано 4 репортажі.                                                                                                                         

 Аналіз діяльності ДЮЦНВ засвідчив, що у закладі є ряд проблем, які потребують вирішення:

  • удосконалення навчально-методичного забезпечення;
  • впровадження інноваційних технологій навчання;
  • капітальний ремонт фасаду приміщення;
  •  оформлення сцени;
  • забезпечення участі вихованців у конкурсах різного рівня;
  • підписка періодичних видань.

          Виходячи із викладеного вище, враховуючи існуючі  проблеми, з метою ефективного забезпечення навчально-виховного процесу діяльність ДЮЦНВ  у 2018-2019 навчальному році  спрямовуватиметься  на вирішення таких завдань:

  • виконання  положення Конституції України, Законів України „Про освіту”,  „Про позашкільну освіту”, Указу  Президента „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, основні положення Національної доктрини розвитку освіти в Україні у XXI столітті, Положення про позашкільний навчальний заклад,  Статуту ДЮЦНВ;
  • забезпечити сучасну державну політику щодо ролі позашкільного навчального закладу у вихованні молодого покоління;
  • створювати належну матеріально-технічну та навчально-методичну  базу з метою ефективного забезпечення навчально-виховного процесу;
  • удосконалювати організацію навчально-виховного процесу відповідно до сучасних вимог педагогіки, методики, психології;
  • дотримуватися норм безпеки життєдіяльності, охорони життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу у закладі;
  • удосконалювати  систему моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків;
  • сприяти забезпеченню належних умов для навчання і виховання гуртківців, посилення роботи  щодо профілактики  правопорушень;
  •  забезпечувати  стабільне функціонування ДЮЦНВ та надання якісних освітніх послуг;
  • формувати інтелектуально розвинену , творчу, соціально активну, морально, психічно і фізично розвинену особистість;
  • сприяти ефективній співпраці гуртків ДЮЦНВ , як запоруки ефективного  навчання та виховання гуртківців;
  • ведення документації адміністрації, керівників гуртків, відповідно до вимог, визначених Положенням про позашкільний навчальний заклад;
  • створення позитивного іміджу ДЮЦНВ, як центру позашкільної виховної роботи міста.

заклад обладнано пандусом для  першого поверху

Річний звіт директора  ДЮЦНВ Бойка О.П. за 2018-2019 навчальний рік.

      Протягом  2018-2019 навчального року ДЮЦНВ будував педагогічну діяльність згідно з  основними  державними документами про позашкільну освіту:

  • Закон України „ Про позашкільну освіту ”
  • Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні»
  • Положення про позашкільний навчальний заклад (постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 №433)
  • Концепція позашкільної освіти та виховання (рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 25.12.1997  № 16/3-8)
  • Річний план роботи управління освіти Первомайської  міської ради

          Зміст плану роботи передбачав:

  • реалізацію державної політики щодо організації позашкільного дозвілля;
  • створення умов для задоволення потреб вихованців у додаткових знаннях, вміннях і навичках за інтересами;
  • зміцнення матеріальної бази закладу;
  • стимулювання розвитку творчої обдарованості;
  • удосконалення навчально-виховного процесу;
  • залучення до позашкільної освіти дітей з різних соціальних груп, дітей з обмеженими можливостями, дітей з девіантною поведінкою;
  • покращення стану наповнюваності у гуртках;
  • розширення мережі гуртків на базі шкіл;
  • створення умов для розвитку творчості керівників, їх подальшого професійного росту педагогічних кадрів;
  • налагодження тісних зв’язків з іншими позашкільними закладами міста та ЗНЗ;
  • забезпечення участі гуртківців у конкурсах, фестивалях та заходах міського та обласного рівня;
  • створення умов для подальшого навчання випускників ДЮЦНВ за фахом, обраним у закладі;
  • проведення моніторингу закладу у міських та обласних конкурсах;
  •  проведення моніторингу роботи керівників гуртків;
  •  впровадження у роботу нових педагогічних методик.

      Діяльність навчально-виховного процесу в гуртках ДЮЦНВ у 2018-2019 н.р. забезпечувалася 18 педагогами. З них 14 мають повну вищу освіту, 4 –  середню спеціальну. Слід зазначити, що педагогічний склад кадрів за цей рік значно змінився. Нажаль, у жовтні, за сімейними обставинами,  звільнився керівник гуртка «Самопізнання» Піщанський Анатолій Валентинович. У лютому звільнилася керівник «Ансамблю естрадного танцю» Шумиліна Н.М. У листопаді був відкритий гурток «Фольклор», керівник Островська О.П. та педагогічний склад поповнився новим акомпаніатором Карпукоп П.С. Керівники гуртків: Островська О.П. та Капацина Н.Д.  своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації при Миколаївському ОІППО.

Для організації роботи гуртків у 2018-2019 році  було відведено 222 годин для роботи  34 груп гуртків,  охоплено 526 вихованців.

      Форма  навчання, наповнюваність гуртків та їх класифікацію за трьома рівнями навчання показано в таблиці №1 .

Таблиця № 1

№ п/п

Профіль гуртка

Кількість гуртків (груп)

Кількість годин

Кількість вихованців

Обдарованих

Взагалі у позашкільному навчальному закладі

1.

Науково-технічний

-

-

-

-

2.

Еколого-натуралістичний

1  (3 групи)

18

50

15

3.

Туристсько-краєзнавчий

2  (2 група)

12

36

24

4.

Художня самодіяльність

10 (22 груп)

160

345

115

5.

Декоративно-ужитковий 

               4 (7 групи)

32

95

32

ВСЬОГО:

34

222

526

186

Як свідчать дані таблиці,  кількість  груп  не зменшилась, а загальна кількість вихованців  зменшилася на, порівняно з минулим роком на 8.

        Гуртки: «Зразковий художній колектив» хореографічний ансамбль «Усмішка», ансамбль естрадного танцю «Грація», ансамбль сучасного танцю «Сузір’я», «Зразковий  художній колектив» драматичний гурток «Atoms»,  гурток  «Організатори дозвілля» пошили нові костюми. Хореографи придбали сценічне взуття. 

         Формування мережі гуртків та їх комплектацію здійснено відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад. 

        Враховуючи запити вихованців та  побажання батьків на базах  міста працювали гуртки:

-  ЗОШ І-ІІІ ст.  № 5 -  гурток Ансамбль естрадного танцю «Грація»;

-  ЗОШ І-ІІІ ст. № 12  - гурток Оркестр духових інструментів;

-   ЗОШ- колегіум І-ІІІ ст.  № 15 та ЗОШ І-ІІІ ст.  № 11 – гурток в’язання гачком «Павутинка»;

-  ЗОШ І-ІІ ст. № 7 - гурток «Юний турист»;

-  ЗОШ  І-ІІІ ст. №  9  - гурток «Фольклор».

-  ЗОШ І-ІІІ ст.  № 16 – гурток «Художня вишивка», гурток «Організатори дозвілля».

Згідно з планом роботи закладу, регулярно проводяться перевірки наповнюваності гуртків. Результати  представлено у таблиці № 3. 

Таблиця № 3 

ПіпБ керівника

Гурток

   I Півріччя   %

II Півріччя    %

За рік    %

Куліш О.Ф.                

Хореографічний ансамбль

100 %

100 %

100 %

Здоровецький В.М.   

Колектив естрадної пісні

60 %

60 %

60 %

Островська О.П.

Фольклор 

100 %

100 %

100 %

Скакун А.І.                 

Оркестр народних інструментів

100 %

100 %

100 %

Скакун А.В.                 

Оркестр народних інструментів

100 %

100 %

100 %

Пак О.М.

В’язання

75 %

80 %

77,5 %

Гаврилюк Т.П.          

Драматичний

100 %

100 %

100 %

Шумиліна Н.М.                

Ансамбль естрадного танцю

100 %

100 %

Гордієнко Г.Ю.

Хор

75 %

80 %

65,5 %

Дорошин  В.П.          

Оркестр духових інструментів

70 %

60 %

65,0 %

Іщенко К.М.

Організатори  дозвілля

80 %

100 %

90 %

Тисячна  В.В.

Ансамбль сучасного  танцю

70 %

90 %

80 %

Капацина Н.Д.

Краєзнавчий туризм

100 %

100%

100  %

Виприцька Г.Ф.

Образотворче мистецтво

90 %

90 %

90 %

Крушельницький І.О.

Юний турист

100 %

100 %

100 %

Голубенко Н.О.

Декоративно-вжитковий

60 %

60 %

60 %

      Аналіз даних таблиці показав, що наповнюваність гуртків складає в середньому  88.9 % . Отже, на високому рівні забезпечено наповнюваність гуртків педагогами Куліш О.Ф., Гаврилюк Т.П., Крушельницьким І.О., Тисячної В.В., Островської О. П. , Скакун А.І., Скакуном А.В. та Капациною Н.Д..

      Не досягнуто такого рівня керівниками гуртків  Дорошиним В.П. та Голубенко Н.О.. Значно знизився рівень наповнюваності гуртка «Колектив естрадної пісні  у  2019 р., керівник гуртка  Здоровецький В.М., що складає 59,2 % від кількості дітей гуртка. 

      З 1 по 15 вересня  керівники гуртків ДЮЦНВ проводили набір учнів  до гуртків І рівня та добирали дітей у гуртки ІІ рівня. Протягом року  більшість педагогів забезпечували  зацікавленість гуртківців в отриманні позашкільної освіти у  ДЮЦНВ, тому було  збережено основний контингент учнів у наступних гуртках:     

Таблиця №4

Назва гуртка

склад

«Зразковий художній колектив» Хореографічний ансамбль «Усмішка»

90%

Ансамбль сучасного танцю «Сузір’я»

90 %

Ансамбль бального танцю «Ритм»

Оркестр духових інструментів

70 %

Виразне читання

90 %

Організатори дозвілля

40 %

«Зразковий художній колектив» Драматичний гурток «Atoms»

60 %

Колектив естрадної пісні

40 %

Художня вишивка

50 %

Оркестр народних інструментів

60 %

Студія образотворчого мистецтва

60 %

Юний турист

60 %

«Зразковий художній колектив» гурток в’язання гачком «Павутинка»

70 %

Фольклор

100 %

Хор «Зернятко»

50 %

Ансамбль естрадного танцю «Грація»

60%

Юний турист

75%

Краєзнавчий туризм

50 %

      

      Аналіз показав, що відсоток гуртківців, що продовжують займатись у закладі  протягом кількох років складає 89,7 %.    Наповнюваність гуртків підтримується на  рівні, згідно з  нормативними документами  про позашкільну освіту.      

      Відповідно до вимог Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Державної національної програми «Освіта. Україна ХХI століття», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції позашкільної освіти і виховання,  Положення про позашкільний навчальний заклад, Положення про ДЮЦНВ,  наказів Міністерства освіти та науки України, виконання обласних та міських програм  та  щорічного наказу управління освіти Первомайської  міської ради Миколаївської  області «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами в 2018-2019 навчальному році» ДЮЦНВ організовувалась з урахуванням систематичного підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами. Головним завданням методичної роботи закладу стало опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, підвищення фахової майстерності та розвитку творчого потенціалу керівників гуртків.

      У 2017  році колектив закінчив роботу  над єдиною методичною проблемою: «Взаємодія гуртків ДЮЦНВ, як запорука ефективного  навчання та виховання гуртківців», метою якої є розвиток творчої, цілеспрямованої, соціально зорієнтованої особистості педагога та учня.  З 2018 року колектив почав працювати над проблемою «Дитячо-юнацький центр національного відродження  як заклад життєвої компетентності» метою якої є  Інформаційне збагачення сприймання, мислення і почуттів вихованців завдяки впровадженню інтерактивних форм і методів  в практику роботи, що дає змогу  вихованцям стати життєво компетентними.

     Центром організації такої роботи є методичний кабінет, де зібрані матеріали та фахові рекомендації з проблем позашкільної освіти, методичні розробки керівників гуртків (наочність, тести, сценарії, розробки занять та пізнавально – розважальних програм, сценарії міських свят), узагальнений педагогічний досвід Гаврилюк Т.П, Іщенко К.М., матеріали для педагогічних виставок, педагогічні видання, фахова література, довідникова, методичні рекомендації ОБХТ та МОЦТКЕ. Методична   рада розглядала  такі питання:  «Про стан виховної роботи у гуртках декоративно-ужиткового напряму», «Органайзер методичного року - 2018 н.р. Шляхи реалізації єдиної науково-методичної проблеми ДЮЦНВ», «Про організацію роботи з дітьми з особливими  потребами», «Обмін  думками  та  пропозиціями щодо  складання  річного  плану роботи  ДЮЦНВ та  планування  методичної  роботи  на  наступний навчальний  рік»,  «Сучасне заняття: проблеми, пошуки, знахідки, перспективи. Як зробити його джерелом якісної і натхненної праці вихованців, школою самостійності і творчості».                                                                                                                                                           

      Традиційно були проведені семінари для керівників туристських  груп шкіл міста по ТПТ та орієнтуванню. Для популяризації знань з історії рідного краю в 2019 році  був проведений конкурс «Міська першість з краєзнавства», перед проведенням якого відбувся семінар.                                                                             

      Для популяризації кращого досвіду, пропаганди нових педагогічних надбань: упровадження інтерактивних методів навчання в практику роботи,  взаємовідвідування занять (перенесення кращих методів роботи одного педагога в практику діяльності інших; пошук нових шляхів навчання, виховання) протягом 2018-2019 року були проведені декадники відкритих занять: «З педагогічної скриньки керівника гуртка» (з 05.11 по 29.11.2018)., «Від використання сучасних педагогічних технологій в ЗПО до виховання успішної особистості»( з 15.04 по 30.04.2019 р.)                                             Педагогічна рада є  механізмом управлінської діяльності ДЮЦНВ.  Вона спрямовує, рекомендує та сприяє формуванню стилю педагогічного мислення, формуванню професійних  прийомів та навичок керівників гуртків. Основними питаннями, що розглядалися на педрадах закладу були такі:   «Про виконання навчальних програм за І півріччя», «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді як фактор розвитку  національної самосвідомості, громадянської активності, правових цінностей  зростаючого покоління», «Про проведення новорічних та різдвяних свят», «Про хід проведення атестації педпрацівників в 2018-2019 н.р.», «Індикатори сучасної якісної освіти: інноваційна діяльність, творчо-пошукова активність, продуктивна співпраця учасників навчально-виховного процесу», «Про проведення звітного  концерту», «Про  підсумки роботи за минулий навчальний рік», «Індикатори сучасної якісної освіти: інноваційна діяльність, творчо-пошукова активність, продуктивна співпраця учасників навчально-виховного процесу»,   «Видача випускникам  свідоцтв про навчання у гуртках», «План роботи на літо», «Затвердження навчальних програм  на 2018-2019 навчальний рік», «Тарифікація»,   «Формування та розвиток професійної компетентності педагогічних працівників та компетентісно спрямованої особистості вихованців шляхом підвищення якості освіти», «Проектування творчого зростання педагога та вихованця в системі особистісно зорієнтованого діяльнісного навчання й виховання на засадах інтеграції змісту освіти», «Про стан викладання у гуртку «Вишивка»,  «Про підсумки роботи за 2019 рік», Обговорення та затвердження проекту плану роботи на 2020 рік».                                                                   

       В 2018-2019 році  педагоги закладу брали участь  у обласних та всеукраїнських семінарах, тренінгах:

Назва заходу

Місце проведення

Учасник

 Термін

1

Всеукраїнський семінар-практикум «Історія України ХХ ст.. Виховний потенціал історичної правди»

м. Миколаїв

Капацина Н.Д. Керівник гуртка «Краєзнавчий туризм»

вересень

2

Обласний семінар «Компетентісний підхід  у позашкільній освіті»

м. Миколаїв

Іщенко К.М. Методист

жовтень

3

Всеукраїнський семінар «Україна ХХ сторіччя»

м. Одеса

Капацина Н.Д. Керівник гуртка «Краєзнавчий туризм»

жовтень

4

 Обласній конференції присвяченій  100 –річчю В. Сухомлинського.

м. Миколаїв

Гаврилюк Т.П. Керівник  «Зразкового художнього колективу» Драматичного  гуртка «Аtoms»

жовтень

5

Міжрегіональна зустріч  юних краєзнавців «Єднаймося заради України!» 

м. Миколаїв

Капацина Н.Д. та вихованці гуртка «Краєзнавчий туризм»

жовтень

6

Обласна конференція Лідерів учнівського самоврядування

м. Миколаїв

Культорганізатор Капацина Н.Д.

листопад

7

Всеукраїнський тренінг «Драма-театр»

м. Київ

Гаврилюк Т.П. Керівник  «Зразкового художнього колективу» Драматичного  гуртка «Аtoms»

квітень

8

Всеукраїнська акція «Українська революція – 100 років  боротьби і надії»

м. Київ

Капацина Н.Д. та вихованці гуртка «Краєзнавчий туризм»

квітень

9

Обласний семінар «Виставкова діяльність,  як складова презентації закладу»

м. Миколаїв

Керівник  «Зразкового художнього колективу» гуртка «Павутинка» О.М. Пак

травень

10

Обласна конференція «Проблеми та перспективи розвитку  водного басейну  Південного Бугу»

с. Мигія

Крушельницький І.О. та вихованці гуртка «Юний турист»

 травень

Протягом 2018- 2019 навчального року  педагогами закладу були розроблені:

Назва методичної розробки

Автор

1.

Методичні   рекомендації  керівнику   гуртка

  «Передумови ефективного навчання»

методист Іщенко К.М.

2.

Методична розробка «Інноваційні форми роботи у гуртку музичного спрямування»

керівник гуртка Скакун А.І.

3.

Методична розробка «Розвиток творчих здібностей вихованців через призму декоративно-ужиткового мистецтва шляхом формування постійного інтересу до духовно-культурної спадщини українського народу».

керівник гуртка  Голубенко Н.О.

4.

Методичні рекомендації з організації дозвілля молоді.

культорганізатор  Капацина Н.Д.

5.

Методичні рекомендації «Правила проведення туристсько-краєзнавчих походів»

керівник гуртка   Крушельницький І.О.

      Підсумковий аналіз показав, що директором Бойко О.П. відвідано  94  гурткових заняття та 12 виховних заходів. Кожне відвідане заняття фіксується  в зошиті внутрішнього контролю, по кожному надаються методичні рекомендації. Методистом  Іщенко К.М. відвідано  132 занять, 36  виховних заходи.  Висновки по відвіданим заняттям  містять дієві методичні рекомендації. Методистом здійснювався контроль наповнюваності гуртків.

      Навчальні програми керівниками гуртків виконані у повному обсязі.Журнали ведуться державною мовою відповідно до вимог. Разом з тим, залишається ряд недоліків: відмічені неохайні журнали у керівників гуртків: Дорошина В.П.,  Тисячної В.В.. Проблемою все ще залишається шаблонність  під час проведення занять  керівників гуртків: Дорошина В.П. та Тисячної В.В.  Не на кожному занятті педагоги   Дорошин В.П., Коваленко В.В. мали конспекти занять. У конспектах керівників гуртків Здоровецького В.М., Дорошина В.П. не передбачено  урізноманітнення форм проведення занять, застосування ІКТ та проектна діяльність.                           

  Протягом року у ДЮЦНВ організовано і проведено наступні   заходи та  конкурси:

  •  новорічні ранки для дітей міста, спонсорів, дітей-інвалідів
  • концертно-ігрова програма для школярів міста «Різдвяні розваги»
  • змагання юних краєзнавців
  • проведення пізнавально-розважальної програми для старшокласників шкіл міста «Школа виживання»
  • проведення пізнавально-розважальної програми для молодших школярів шкіл міста «На індіанській стежині»
  • організація і проведення міського етапу обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування
  • участь у міських  заходах присвячених Дню народження Т.Г. Шевченка
  • вистава «На заднем дворе»
  • вистава «С тобою все кончено навсегда»
  •  вистава «Не їжак»
  • організація та проведення міського конкурсу театральних колективів «Світ надії Дивосвіт»
  • міський конкурс суспільної акції «Громадянин 2018»
  • розважальна програма для гуртківців «Андріївські вечорниці»
  • розважальна програма для гуртківців до Хелоуіну
  • пізнавльно-розважальна програма для гуртківців «Цікаве чаювання»
  • розважальна програма  до свята  Андрія «Андріївські вечорниці» для гуртківців ДЮЦНВ
  • розважальна програма для гуртківців «На Святого Миколая іскра творчості палає»
  • обрядове дійство  до народного свята  Катерини «Свято дівочої мрії»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Веселковий вернісаж»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Знай і люби свій край»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  • проведення міського етапу обласного конкурсу «Україна молода»
  • звітний концерт колективів художньо-естетичного напряму
  • концерт до Дня Перемоги
  • організація та проведення  туристських змагань з ТПТ
  • організація та проведення  туристських змагань з орієнтування
  • участь у міському святі «Випускник 2018»
  • участь у міському фестивалі хорових колективів НЗ міста до  Дня вишиванки
  • розважальні програми для літнього табору «Гарт» «Літо - літечко»
  • вистави для літніх таборів шкіл міста
  • розважальна програма «На індіанській стежині» для літніх таборів шкіл міста
  • розважальна програма «Школа виживання» для літніх таборів шкіл міста
  • проведення свята фольклорним колективом «Покрова сипле намисто»
  • участь у концертах до дня Незалежності, захисника Вітчизни, до 8 березня
  • засідання міської школи «Лідер» 
  • участь у конференції педагогічних працівників міста
  • проведення заходів присвячених Дню міста
  • участь у концерті до Дня вчителя
  • проведення розважальних програм  для дітей Первомайського центру соціально-психологічної реабілітації
  • організація та проведення міського конкурсу «Поетична пристань»

Брали участь у конкурсах:

  • участь у міському етапі  обласного конкурсу «Знай і люби свій край!»
  • участь у міських   туристських змагання з орієнтування
  • участь у  міській вікторині «Інтелект краєзнавця»
  • участь у міських   туристських змагання з ТПТ
  • участь у міських   туристських змагання к. «Романтик»
  • участь у міському етапі конкурсу «Новорічна композиція»
  • участь у міському етапі конкурсу «Український сувенір»
  • участь у міському  етапі конкурсу «Космічні фантазії»
  •  участь у міському конкурсі «Гра скликає друзів»
  • участь у міському конкурсі «Поетична пристань»
  • участь у міському етапі обласного конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  •  участь у міському конкурсі «Наш пошук і творчість – тобі, Україно»
  • Участь у обласному етапі  конкурсу «Україна молода»
  • участь у обласному етапі конкурсу «Світ надії Дивосвіт»
  • участь у обласному конкурсі «Миколаївські дзвіночки»
  • участь у обласному конкурсі оркестрів  народних інструментів «Дивограй»
  • участь у регіональному фестивалі ігрових програм «Казкова гра»
  • участь у обласному етапі  Всеукраїнського  конкурсу «На кращу розробку заняття

     гуртка художньо-естетичного напряму»

  • участь у обласному фестивалі-конкурсі  «Миколаївська Мельпомена»
  • участь  у обласному конкурсі театральних колективів «Дивосвіт Мельпомени»
  • участь у обласному конкурсі «Перлина Прибужжя»
  • участь у  міжрегіональній зустрічі юних краєзнавців «Єднаймося заради України!»

        -      участь у   обласному святі «Перемога, свята Перемога!»

  • участь у  обласному методичному семінарі для лідерів та кураторів органів учнівського врядування 
  • участь  у обласному фестивалі туристів  «Віпочивай активно!»
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Морські зірки»
  •   участь у  Всекраїнському фестивалі дитячих театральних колективів та майстрів художнього слова

     «Дивосвіт Мельпомени»,   ( м. Херсон)

  • участь у Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Лиманські зорі» м. Миколаїв
  •  участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»
  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Єднаємо серця» м. Вінниця
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Театральні містерії»
  • участь у Всеукраїнському конкурсі театрів «Театральний Вікент» м. Ірпень
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Перлини Карпат»
  • участь у Всеукраїнському конкурсі «Фонтан талантів»

      -    участь у Всеукраїнському  семінарі «Україна ХХ сторіччя» м. Одеса

  • участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Адреса дитинства – Гра» м. Запоріжжя
  • участь у Всеукраїнському різножанровому конкурсі «Хришталевий фонтан» м. Одеса

      -    участь у Всеукраїнській виставці малюнків «Дякую захиснику»

  • участь у  Міжнародному  конкурсі «Інтрфест Кітен»
  •  участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «ALFA FEST PRAGUE» р. Чехія
  • участь у Міжнародному фестивалі конкурсі «Квітуча Україна» м. Умань

     -    участь у Міжнародний фестиваль конкурс творчих досягнень «Чайка» м. Одеса

  • участь у VIII Міжнародний відкритий фестиваль-конкурс весняний фестиваль мистецтв у рамках проекту

     «Барви Європи»

  • участь  у Міжнародному конкурсі «Зоряні мости»  р. Болгарія
  • участь у Міжнародному конкурсі «Золотий лелека» Затока
  • участь у Міжнародному  конкурсі «Квітуча країна» м. Умань
  • участь у Міжнародному чемпіонаті з танців «АРТ ДАНС» м. Харків
  • участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі«Талановиті діти України»  м. Київ 
  •  участь у  ХХІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «КВІТУЧА УКРАЇНА. ФЕЄРІЯ ТАЛАНТІВ " м. Київ
  • участь у  Міжнародному  конкурсі «Чернівці-фолк-денс» м. Чернівці

          Результативність участі вихованців ДЮЦНВ у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних  конкурсах показано  у  таблиці.                                    

      ДЮЦНВ

Міські конкурси\ результативність

Обласні конкурси\ результативність

Всеукраїнські конкурси\ результативність

Міжнародні конкурси\ результативність

Вихованці

11\57

10\39

8/57

7\44

Педагоги

-

-

-

-

Результативність участі вихованців ДЮЦНВ у 2018- 2019 н. р. конкурсах показано  у  таблиці 

 Міські конкурси  

 Обласні конкурси

 Всеукраїнські конкурси  

 Міжнародні конкурси 

Гран-при  4                         

Гран-прі    2

Гран-при - 1

Гран-прі 5

Грамоти за участь – 1       

Грамоти

за участь – 5  

Грамоти

за участь – 10                                    

Грамоти

за участь – 9                                    

I місце  :  28                  

I місце: 9                                          

I місце:   25

I місце:  15

II місце :  16                    

II місце: 10

ІІ  місце:   12                                      

ІІ місце:  7

III місце :  10                    

III місце: 9

III місце:   6                                       

III місце: 6 

      Протягом 2018-2019 року гуртківці взяли участь в 15 міських  конкурсах  та в 10 обласних конкурсах. У 9 всеукраїнських та  8 міжнародних конкурсах. Результативність участі така: 57 призових місць у міських конкурсах, та 39 -  в обласних. У всеукраїнських конкурсах вихованці  здобули  55 призових місця. Також брали участь  у міжнародних конкурсах  та отримали 44 призових місць. 

      Аналізуючи дані  таблиці можна зробити висновок, що найрезультативнішою є робота керівників: Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф., Тисячна В.В.

      Не брав участі  гурток «Оркестр народних інструментів», керівник Дорошин В.П., гурток «Хор» , керівник Гордієнко Г.Ю.

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ УЧАСТІ КЕРІВНИКІВ ТА КОЛЕКТИВІВ ДЮЦНВ У КОНКУРСАХ                                                                                                                      2018-2019 рр.

ГУРТОК

МІСЬКІ КОНКУРСИ

ОБЛАСНІ КОНКУРСИ

ВСЕУКРАЇНСЬКІ

МІЖНАРОДНІ

Оркестр народних інструментів

Скакун А.І.

Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Лиманські зорі»  ІІІ

Ансамбль народних інструментів

Скакун А.В.

Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Лиманські зорі»  ІІІ

Колектив естрадної пісні

Здоровецький В.М.

Міський етап обласного конкурсу «Миколаївські дзвіночки» І м.

Обласний конкурс «Миколаївські дзвіночки» ІІ м.

Хореографічний ансамбль

Куліш О.Ф.

І, ІІІ Обласний конкурс «Перлина  Прибужжя»

 Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»

ІІІ м.

 Гран-прі, ІІ Міжнародний фестиваль конкурс «Квітуча Україна»

ІІІ, ІІІ  Міжнародний фестиваль конкурс

Творчих досягнень «Чайка»

Міжнародний фестиваль-конкурс

«Талановиті діти України»  І м.

Ансамбль естрад.танцю

Шумиліна Н.М.

Міжнародний конкурс «Чернівці-фолк-денс»

ІІ м.

Ансамбль сучасного танцю

Коваленко В.В.

Міський етап

VІІ обласного фестивалю-конкурсу

сучасного танцю «Сучасні ритми»

 І м.

VІІ обласний фестиваль-конкурс

сучасного танцю «Сучасні ритми»

Всеукраїнський конкурс «Перлина Карпат» 3-І, 3-ІІ, 1-ІІІ

 Всеукраїнському конкурсі «Фонтан талантів»

І м., І м., І м., І м., І м.,

ІІ м.

І, ІІ, ІІІ,ІІІ Міжнародний чемпіонат з танців «АРТ ДАНС» м. Харків

Хор

Драматичний

  І (міського) етап

фестивалю-конкурсу учнівської творчості

 "Світ надії Дивосвіт"     І.м.

Обласний фестиваль-конкурс учнівської творчості

 "Світ надії Дивосвіт"     І.м.

Всеукраїнський конкурс    театральних колективів   «Театральний Вікенд».

Переможці у номінація «Втілення найактуальніших тем»

Всеукраїнському  фестивалі –конкурсі театральних колективів «Миколаївська Мельпомена» І м.

Міжнародний конкурс «Золотий лелека»

2 – І м.

 І,  І, І Міжнародний фестиваль-конкурс «ALFA FEST PRAGUE»

Виразне читання

Гаврилюк Т.П.

3- І

Поетична пристань

Обласний конкурс «Поетична пристань»

 І м., ІІІ м.

Кінопроби на студії "FILM YA"

у м. Київ. (Участь у кіно пробах)

Міжнародний конкурс «Золотий лелека» 2 – Гран прі , І м.

Організатори дозвілля

Іщенко К.М.

Гран-прі у міському конкурсі «Гра скликає друзів»

Восьмий фестиваль-конкурс «Казкова гра», грамота

Всеукраїнський конкурс ігрових програм «Адреса дитинства –гра» Дипломанти, Диплом  (медаль) «Зірка фестивалю», Подяка

Оркестр духових інструментів

Дорошин В.П.

Фольклор

Островська О.П.

І (міського) етап

фестивалю-конкурсу учнівської творчості

 "Світ надії Дивосвіт"     І.м.

В’язання гачком

Пак О.М.

Міський етап обласного конкурсу «Новорічна композиція» ІІ м.

Міський етап обласного конкурсу

«Український сувенір» ІІІ м. Міський етап обласного конкурсу «Знай і люби свій край»

І м. - 2

Обласний конкурс «Веселковий вернісаж»

Обласний конкурс «Знай і люби свій край»

 І місце

Юний турист

Крушельницький І.О.

 Участь  у Обласному фестивалі  «Віпочивай активно!»

Краєзнавчий туризм

Капацина Н.Д.

 2 –І , ІІ, ІІІ Міські змагання зі спортивного орієнтування

4-І, 3-ІІ  у міських змаганнях к. Романтик

Відкрита міська першість з краєзнавства серед учнівської молоді загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів  міста

(3 команди) ІІІ м.

Участь у міжрегіональній зустрічі юних краєзнавців «Єднаймося заради України!»

Студія образотворчого мистецтва

Випріцька Г.Ф.

Міський етап обласного конкурсу «Знай і люби свій край»

І м. – 11

ІІ м.- 2

Обласний конкурс «Веселковий вернісаж»

Участь у Всеукраїнській виставці малюнків «Дякую захиснику»

Гурток художньої вишивки «Фантазія»

Голубенко Г.Ф.

ІІ, ІІ в міському етапі обласного конкурсу «Космічні фантазії»

Міський етап обласного конкурсу «Новорічна композиція» ІІІ м.

Міський етап обласного конкурсу «Знай і люби свій край» І м. – 5

Міський етап обласного конкурсу «Наш пошук і творчість, тобі Україно!» І м., І м., ІІ м.

Обласний конкурс «Веселковий вернісаж»

Діє система моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків. За підсумками рейтингів найбільше балів за рік у керівників гуртків Гаврилюк Т.П., Куліш О.Ф.,  Іщенко К.М., Здоровецького В.М., керівника гуртка та  культорганізатора Капацини Н.Д.

      Моніторинг діяльності керівників гуртків ДЮЦНВ 2018- 2019 н. р.

Прізвище, ім’я, по батькові керівників гуртків

Загальна сума балів.

1.

СКАКУН А.І.

282

2.

СКАКУН А.В.

254

3.

ЗДОРОВЕЦЬКИЙ В.М.

579

4.

КУЛІШ О.Ф.

933

5.

КОЛЕСНІКОВА Т.А.

178

7.

ДОРОШИН В.П.

158

8.

ГАВРИЛЮК Т.П.

1549

9.

ІЩЕНКО К.М

405

10

ГОРДІЄНКО Г.Ю.

357

11

ВИПРІЦЬКА  Г.Ф.

611

12

ПАК О.М.

382

13

ТИСЯЧНА В.В.

1250

14

КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ І.О.

389

15

ГОЛУБЕНКО Н.А.

504

16

КАПАЦИНА Н.Д.

577

17

КУЛЬТОРГАНІЗАТОР

1114

18

МЕТОДИСТ

716

                  Постійно оновлюється банк  даних „Обдаровані діти”. У 2019 році  205  гуртківців внесено до цієї категорії. Таким чином відслідковується їх творче зростання та результати наполегливої праці керівників гуртків.       

            ДЮЦНВ є координаційним та організаційним центром роботи  міської школи „Лідер”.  Її зміст спрямований на вирішення основних проблем учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів, формування вмінь та навиків вести учнівські конференції, ведення ділової документації тощо. Традиційними стали міські конкурси суспільної акції «Громадянин року», на кращого лідера учнівського самоврядування, презентації їх діяльності на різноманітну тематику. Керівником гуртка «Пізнай себе» Піщанським А.В. та культорганізатором Капациною Н.Д., протягом року, проводилися заняття з  президентськими активами  шкіл міста.

      Протягом року у  ЗМІ міста постійно висвітлювалася різноаспектна діяльність педагогічного та учнівського колективів закладу. У місцевій пресі  було опубліковано   19 статей,  а на телебаченні було показано 5 репортажів.                                                                                                                          

 Аналіз діяльності ДЮЦНВ засвідчив, що у закладі є ряд проблем, які потребують вирішення:

  • удосконалення навчально-методичного забезпечення;
  • впровадження інноваційних технологій навчання;
  • капітальний ремонт фасаду приміщення;
  •  оформлення сцени;
  • забезпечення участі вихованців у конкурсах різного рівня;
  • підписка періодичних видань.

          Виходячи із викладеного вище, враховуючи існуючі  проблеми, з метою ефективного забезпечення навчально-виховного процесу діяльність ДЮЦНВ  у 2018-2020 навчальному році  спрямовуватиметься  на вирішення таких завдань:

  • виконання  положення Конституції України, Законів України „Про освіту”,  „Про позашкільну освіту”, Указу  Президента „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, основні положення Національної доктрини розвитку освіти в Україні у XXI столітті, Положення про позашкільний навчальний заклад,  Статуту ДЮЦНВ;
  • забезпечити сучасну державну політику щодо ролі позашкільного навчального закладу у вихованні молодого покоління;
  • створювати належну матеріально-технічну та навчально-методичну  базу з метою ефективного забезпечення навчально-виховного процесу;
  • удосконалювати організацію навчально-виховного процесу відповідно до сучасних вимог педагогіки, методики, психології;
  • дотримуватися норм безпеки життєдіяльності, охорони життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу у закладі;
  • удосконалювати  систему моніторингу  щодо ефективності роботи гуртків;
  • сприяти забезпеченню належних умов для навчання і виховання гуртківців, посилення роботи  щодо профілактики  правопорушень;
  •  забезпечувати  стабільне функціонування ДЮЦНВ та надання якісних освітніх послуг;
  • формувати інтелектуально розвинену , творчу, соціально активну, морально, психічно і фізично розвинену особистість;
  • сприяти ефективній співпраці гуртків ДЮЦНВ , як запоруки ефективного  навчання та виховання гуртківців;
  • ведення документації адміністрації, керівників гуртків, відповідно до вимог, визначених Положенням про позашкільний навчальний заклад;
  • створення позитивного іміджу ДЮЦНВ, як центру позашкільної виховної роботи міста.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.