Директор : /Бойко О.П./ Голова ПК: /Здоровецький В.М./
Зміни та доповнення
до колективного договору ДЮЦНВ
м. Первомайська на 2023 рік
Зміни та доповнення до колективного договору ДЮЦНВ м. Первомайська у 2023 році. /15.02.2023 р./
Розділ І. Загальні положення
Пункт 1.1.
«Сторонами Колективного договору є:
- Керівник Первомайського ДЮЦНВ в особі директора Бойко Олександра Петровича (далі – Керівник), який здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансову - господарську та іншу діяльність в межах наданих повноважень;
- Профспілковий комітет первинної профспілкової організації Первомайського ДЮЦНВ в особі голови профспілкового комітету Здоровецького Володимира Миколайовича (далі – Профспілковий комітет), який згідно зі статтею 247 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), статтями 37, 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. представляє інтереси працівників закладу у сфері праці, побуту, культури і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси, отримавши на це відповідні повноваження від трудового колективу.
Доповнити даний розділ новими пунктами або внести зміні до діючих положень І розділу колективного договору
Сторони домовились:
- Забезпечувати впродовж дії колективного договору моніторинг чинного законодавства України з питань, що сприяють реалізації законодавчих норм щодо прав та гарантій працівників, ініціюють їх захист та створюють умови для інформаційного забезпечення працівників освіти.
- Положення генеральної, галузевої, обласної та міської ( районної ) угод діють безпосередньо і є обов'язковими для сторін колективного договору, що підписали документ.
- Колективний договір набирає чинності з дня його підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі.
- Після закінчення строку дії колективний договір продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний, якщо інше не передбачено договором.
- Колективний договір зберігає чинність у разі зміни складу, структури, найменування роботодавця, від імені якого укладено цей договір.
- У разі зміни власника, реорганізації юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) умови колективного договору діють протягом строку, на який його укладено, але не більше одного року, якщо сторони не домовилися про інше.
- У разі ліквідації закладу освіти колективний договір діє протягом усього строку проведення ліквідації.
( Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 р. № 2253-ІХ та ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» із змінами від 12.05.2022 р. № 2253 та від 16.11.2022 № 2759)
Розділ ІІ. Зайнятість. Регулювання виробничих, трудових відносин
Рекомендуємо внести такі зобов’язання:
Керівник закладу освіти зобов'язується:
1. Відповідно до статті 571 Закону України «Про освіту» працівникам закладів освіти, установ освіти, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишили робоче місце, незалежно від місця їх проживання (перебування) гарантувати:
- організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;
- збереження працівнику місця роботи, середнього заробітку, здійснення інших виплат, передбачених законодавством.
- Зберігати попередній середній заробіток за педагогічними працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, військову службу за призовом осіб із числа резервістів (відповідно до частини другої статті 57 Закону України «Про освіту»)
- Відповідно до вимог Закону України № 2126-IX від 15.03.2022 при звільненні працівників на підставі п. 6 ст. 41 КЗпП через неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій відповідно до ст. 492 КЗпП дотримуватись такого алгоритму дій:
- попередити про наступне вивільнення працівників персонально не пізніше ніж за 10 к. дн.;
- надати профспілці інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини вивільнення, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення – не пізніше ніж за 10 к. дн. до запланованого вивільнення працівників;
- провести консультації з профспілковим комітетом закладу про заходи щодо запобігання масовим звільненням чи зведення їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень – протягом 5 к. дн.;
- повідомити державну службу зайнятості про заплановане вивільнення працівників, якщо вивільнення масове (ст. 48 Закону України «Про зайнятість населення») – за 10 к. дн. до звільнення.
- У день звільнення відповідно до ст.ст. 47 та 116 КЗпП видати працівнику:
- копію наказу про звільнення;
- письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні;
- проводить розрахунок в день звільнення;
- на вимогу працівника вносить належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.
- У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 та статтею 103 Кодексу законів про працю України, здійснювати не пізніш як до запровадження таких умов.
(відповідно до змін, внесених до чинного законодавства Законом України від 01.07.2022 № 2352-IX).
Сторони домовились:
- Вносити зміни та доповнення до чинних Правил внутрішнього трудового розпорядку у зв’язку із змінами в трудовому законодавстві у період воєнного стану.
- Сприяти участі представників виборного органу первинної профспілкової організації у прийнятті рішень з питань фінансування закладу та дотримання трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.
- Створювати умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти.
Розділ ІІІ. Режим праці
У період воєнного стану упорядкувати розділ такими пунктами:
Керівник закладу освіти зобов'язується:
В умовах воєнного стану застосовувати режим робочого часу відповідно до ст. 51 та 52 КЗпП України, вимог Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», з урахуванням конкретної ситуації, яка складається в регіоні.
Сторони домовились:
В умовах воєнного стану для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань працівники галузі, за їх згодою, на підставі наказу керівника, про який повідомляється профспілковий комітет, можуть бути залучені до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час.
Роботу працівникам компенсувати відповідно до норм чинного законодавства або наданням іншого дня відпочинку.
Розділ V. Нормування і оплата праці
Пункти колдоговору, що стосуються оплати праці викласти у новій редакції:
Керівник зобов’язується:
- Забезпечувати виплату заробітної плати в першочерговому порядку перед іншими платежами, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
Розмір заробітної плати за першу половину місяця погоджується з виборним органом первинної профспілкової організації, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника, та виплачується 16 числа кожного місяця, остаточний розрахунок – 30 (31) число.
Керівник закладу освіти звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.
Звільнення керівника закладу освіти від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.
У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності закладу освіти.
- Заробітну плату працівникам за весь час відпустки виплачувати до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.
- Забезпечувати подання до централізованої бухгалтерії управління освіти наказів про надання щорічної основної оплачуваної відпустки працівникам не пізніше, ніж за два тижні до дати початку такої відпустки.
- Надавати працівникам (у письмовому, електронному вигляді) щомісячне підтвердження про нараховану заробітну плату, розміри і підстави відрахувань із заробітної плати, суму заробітної плати, що належить до виплати.
- Забезпечувати встановлення педагогічним працівникам надбавки за престижність праці у граничному розмірі до 30% відповідно до постанови КМУ від 11 січня 2018 р. № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та доплати за роботу в інклюзивних класах (групах) у розмірі 20% відповідно до постанови КМУ від 28.12.2021 № 1391 «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти».
Забезпечувати встановлення надбавки за особливі умови праці працівникам бібліотек у граничному розмірі до 50 % відповідно до постанови КМУ від 25.03.2014. № 89, якою внесено зміни до постанови КМУ від 30.09.2009. № 1073 «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек».
- Забезпечувати встановлення надбавок, доплат та премій з метою диференціації заробітної плати тим працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації, її результатів.
- Зберігати середній заробіток за час перебування працівників закладів освіти в укритті, якщо таке перебування припадає на робочий час.
(відповідно до статті 115 КЗпП із змінами, внесеними згідно із Законами України № 2352-IX від 01.07.2022, № 2434-IX від 19.07.2022, та статтей 15, 24 Закону України «Про оплату праці)
Сторони колективного договору, керуючись принципами соціального партнерства, усвідомлюючи відповідальність за функціонування і розвиток закладу освіти, необхідність покращення становища працівників, домовилися:
- Вживати заходів, спрямованих на недопущення зменшення заробітної плати педагогічним працівникам, які виконують свої обов’язки, зокрема із застосуванням дистанційної форми, є класними керівниками, вчителями і викладачами предметів (курсів), з яких чинним законодавством передбачено доплати за перевірку зошитів та письмових робіт, які здійснюють завідування навчальними кабінетами, бібліотекою та виконують інші види педагогічної роботи, оплата за яку передбачена статтею 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та іншими нормативно-правовими документами.
- У разі підготовки керівником пропозицій щодо зміни в бік погіршення існуючої системи оплати праці проводити переговори та обов'язково погоджувати це питання з первинною профспілковою організацією.
Профспілковий комітет зобов’язується:
Посилити увагу до збереження за членами Профспілки з числа
педагогічних працівників, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, середнього заробітку, посади та місця роботи відповідно до частини другої статті 57 Закону України «Про освіту».
Розділі VІ. Соціальні гарантії, пільги, компенсації
Рекомендуємо передбачити у колективному договорі такі гарантії:
Керівник зобов’язується:
- У період дії воєнного стану надавати працівникам щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за поточний робочий рік, а педагогічним працівникам тривалістю 42 календарних днів.
- Протягом періоду дії воєнного стану на прохання працівника надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».
- У період дії воєнного стану за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надавати йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».
- Вживати заходів, спрямованих на забезпечення збереження документів/відомостей працівників про роботу (в т. ч. спеціального стажу), заробітну плату і сплачені страхові внески тощо, а також сприяння працівникам в оформленні документів, необхідних для призначення їх пенсії.
Профспілковий комітет зобов’язується:
- Забезпечити надання допомоги в усіх можливих формах потерпілим від військової агресії спілчанам та сприяння у відновленні житлових та інших побутових умов.
- Сприяти налагодженню зв'язку з членами Профспілки, які вимушено знаходяться поза межами своїх профспілкових організацій, а також з якими втрачено зв'язок через військову агресію.
Розділі VІI. Охорона праці
Пропонуємо передбачити наступні положення:
1. Забезпечити розроблення за участю Сторін колективного договору Плану комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам.
2. На період дії воєнного стану організувати оповіщення працівників про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечити працівників відповідним укриттям або організувати можливість перебування працівників в укритті за межами установи, організації, розробити Інструкцію щодо дій працівників при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, забезпечити контроль за її виконанням.
3. Забезпечити наявність та зберігання у загальновідомих та доступних місцях аптечок домедичної допомоги з необхідним набором медикаментів та кровозупинних засобів.
У разі необхідності забезпечити працівників за рахунок роботодавця додатковими засобами захисту, зокрема:
- засобами захисту від наслідків бойових дій, хімічних, радіаційних аварій тощо (шоломи, каски, бронежилети, протигази, респіратори тощо) /на період дії воєнного стану/;
- засобами захисту від уражень організму шкідливими бактеріями і вірусами, зокрема коронавірусом SARS-CoV-2 /під час дії карантину щодо запобігання поширенню COVID-19/.
4. Забезпечити своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці в порядку і строки, що визначаються законодавством (не менше одного разу на 5 років) з обов'язковим залученням до її проведення представників профкому.
- За результатами атестації робочих місць за участю Сторін колективного договору розробити та забезпечити реалізацію заходів з поліпшення умов праці, вжиття заходів щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я працівників виробничих факторів.
6. Розглядати щорічно на засіданнях профспілкових комітетів хід виконання вищезазначених заходів із запрошенням відповідальних представників роботодавця.
7. Сприяти організації проведення щеплень працівникам для попередження та профілактики вірусних захворювань.
8. Вживати заходи щодо психосоціальної підтримки працівників на робочому місці в умовах воєнного і післявоєнного часу шляхом проведення тренінгів з безпеки (дії під час повітряної тривоги, хімічної атаки, обстрілу, перебування під завалами тощо), навчання методам управління стресом та базовими навичками надання першої психологічної допомоги.
Рекомендуємо доповнити колективний договір окремим розділом:
«Рівність трудових прав працівників та недопущення дискримінації у сфері праці»
Керівник зобов’язується:
1. Забезпечувати рівність трудових прав працівників закладу освіти.
2. Не допускати умисних дій або бездіяльності, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої,що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
3. Утримуватись від:
- створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);
- безпідставного негативного виокремлення працівника з колективу або його ізоляції (не запрошення на зустрічі і наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);
- створення нерівності можливостей для навчання та кар’єрного росту;
- нерівної оплати за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;
- безпідставного позбавлення працівника частини виплат (премій інших заохочень);
- необґрунтованого нерівномірного розподілу педагогічного навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1. Здійснювати контроль за виконанням положень цього розділу, своєчасно реагувати та представляти інтереси членів Профспілки.
2. Надавати членам Профспілки безкоштовну правову допомогу та консультації з питань мобінгу (цькування) та відстоювати їх права у відносинах з адміністрацією, судових органах, Державній службі з питань праці України, інших державних органах.
(відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про колективні договори і угоди» та згідно із Законом України № 2759-IX від 16.11.2022)
Директор : /Бойко О.П./ Голова ПК: /Здоровецький В.М./
Дитячо-юнацький Центр
Національного відродження
Управління освіти Первомайської міської ради
Управління освіти Первомайської міської Ради.
Первомайський міський дитячо – юнацький Центр національного відродження.
Зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та членами профспілкового комітету ДЮЦНВ
на 2021-2025 р.р.
між адміністрацією та профспілковим комітетом ДЮЦНВ м. Первомайська.
Схвалено на зборах трудового колективу ДЮЦНВ
05.05.2021р. Протокол № 18-А
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
Згідно протоколу № 18-А загальних зборів трудового колективу
від 05.05 .2021 р. «Про зміни та доповнення до колективного договору
на 2021-2025рр.»
ВИРІШЕНО:
- Розділ 3 доповнити наступним пунктом: «учасникам бойових дій, інвалідам війни надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 к.д.».
(Особам , віднесеним до 3-ї і 4-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам бойових дій, інвалідам війни надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 к.д.)
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
- п.1 розділу 1 видалити із колективного договору;
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
- п.11 розділу 2 видалити із колективного договору.
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
- Розділ 3, підрозділ «профком зобов'язується» п.4,5,6 перенести у зобов'язання адміністрації установи;
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
- п.4 розділу 4 слова «за скороченням» замінити на слова «з оплатою»;
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
- п.4.5.6 розділу 4 підрозділу «профспілковий комітет зобов'язується» перенести в зобов'язання адміністрації установи;
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
7. 3.1.3 у відповідності до ЗУ №1774-8 від 06.12.2016 року щодо мінімальної зарплати змінено ;
Затверджено Погоджено з
Директором Бойко О.П. Головою ПК В.М. Здоровецьким.
Розділ 3.
Оплата праці встановлення форми, розмірів заробітної плати
та інших видів трудових виплат.
3.1.3 Встановити гарантії в оплаті праці працівників не нижче норм, встановлених чинним законодавством.
3.1.4 Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановити у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
3.1.5 Розмір заробітної плати працівникам за повністю виконано місячну (годинну) норму праці встановити не нижче розміру мінімальної заробітньої плати не застосовувати як розрахункову величину.
3.1.6. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, що виплачується щомісячно одночасно з виплати заробітної плати.
3.2.9. забезпечити виплату заробітнньої плати та відпускних працівникам, що йдуть у відпустку не пізніше ніж за 3 дні до її початку відповідно до ст. 21 ЗУ «Про відпустки». Додати норми статті 116 КзпПУ;
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
9. Доповнити колективний договір списком осіб відповідальних за виконання норм колективного договору та термінів їх виконання;
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
10. У підрозділі «профком зобов'язується розділу 6, п.2 видалити число 48 в дужках; п.3 замінити ПКМУ №1094 від 21.08.2021 року на ПКМУ №337 від17.04.2019 року.
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
11. Пункт 7 розділу 6 в дужках замінити слово виробничою на невиробничою.
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
12. Пункт 12, пункт 13 розділу 6 видалити,
Пункт 17-23, пункт 7 видалити.
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
13. Доповнити колективний договір штатним розкладом:
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
14. Додаток 5 розділ 3.п.26 привести у відповідність до чинного законодавства (завідувач господарства має правj на додаткову відпустку за особливий характер праці згідно ПКМУ від 17.11.1997 року, №1290, дод. 2.);
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
15. Із розділу 3 пункт 26 вилучити додаток 6, що не регламентується постановою від 17.11 1997 року №1290;
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
16. Розділ 9 пункт 3 визначити кількість годин.
Директор ДЮЦНВ. Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
В ЗМІНАХ до колективного договору
прошнуровано, пронумеровано
та скріплено печаткою __аркушів.
Голова ПК Здоровецький В.М.
. Дата: 05. 05 2021 р.
КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР
Між адміністрацією і профспілковим комітетом
дитячо-юнацького центру
національного відродження
на 2021-2025 роки.
Схвалено на зборах
трудового колективу
ЗАТВЕРДЖЕНО ПОГОДЖЕНО
Директор ДЮЦНВ Голова ПК
_______Бойко О.П. ___Здоровецький В.М.
«05» січня 2021 р. «05» січня 2021 р.
КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР
Розділ 1. Загальні положення
Визначити даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснювати-меться регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин, сторони домовились про наступне :
2.Колективний договір схвалений загальними зборами трудового колективу, протокол № 7 від 03.10.11р. набуває чинності з дня його підписання. (Додаток 1,2,3)
3.Цей колективний договір набуває чинності з дня пiдписання його сторонами i діє до того часу, поки сторони не укладуть новий, або не переглянуть чинний договiр.
4.Сторонами колективного договору є :
- адміністрація ДЮЦНВ в особі директора БОЙКО О.П. який представляє інтереси власника і має відповідні повноваження ;
- профспілковий комітет ДЮЦНВ, в особі голови профкому Здоровецького В.М. який відповідно до ст. 247 КЗпПК України представляє інтереси працівників в галузі виробництва, праці, культури та має відповідні повноваження.
5.Директор визнає профспілковий комітет єдиним повноважним представником усіх працівників ДЮЦНВ у колективних переговорах .
6.Сторони зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: представництва, рівноправності сторін взаємної відповідальності й аргументованості при проведенні переговорів щодо укладання колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.
7.Колективний договір, укладений згідно з чинним законодавством, генеральною, галузевою, регіональною угодами.
8.Положення цього колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією , працівниками і профспілковим комітетом.
9.Дія колективного договору поширюється на всіх працівників установи.
10.Жодна зі сторін , що уклали цей договір, не може протягом усього строку його дії в односторонньому порядку приймати рішення, що змінюють норми, положення, зобов’язання, колективного договору.
11.Сторони починають переговори з укладання нового колективного договору не пізніше ніж за 3 місяцi до закінчення терміну його дії.
12.Адміністрація ( сумісно з профкомом) у cемиденний термін після підписання колективного договору подає його на реєстрацію у відповідні органи і через п’ять днів після реєстрації доводить його до відома всіх структурних підрозділів та профспілкових органів.
Доповнення:
13.Цей Договiр укладено з метою регулювання соцiально-економiчних i трудових вiдносин, що узгодження iнтересiв власника i працiвникiв установи.
Розділ 2. Виробничо–господарська діяльність
Адміністрація зобов’язується :
1.Забезпечити ефективну діяльність ДЮЦНВ, виходячи з фактичних обсягів фінансування та раціонального використання позабюджетних коштів для підвищення результативності роботи закладу , поліпшення становища працівників, згідно кошторису. 2.Забезпечити розвиток і зміцнення матеріально – технічної бази ДЮЦНВ створення оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу.
3.Застосовувати засоби матеріального й морального стимулювання якісної праці, раціонального використання наявного обладнання, технічних засобів навчання, а також додержання вимог нормативних актів по охороні праці та техніки безпеки .
4.Забезпечити повну зайнятість і використання працівників школи у відповідності з їх фахом та кваліфікацією.
5.Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації у колективі та професійному зростанню.
6.Узгоджувати з профкомом передачу в оренду приміщень об’єктів ДЮЦНВ, що тимчасово не використовуються.
7. Звільнення педпрацівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи здійснювати лише після закінчення учбового року.
8. Запровадження, зміну та перегляд норм праці проводити за погодженням із профспілковим комітетом.
9.Забезпечити своєчасне (1раз у 5рокiв) підвищення кваліфікації педпрацівників, гарантуючи їм при цьому відповідні пільги, компенсації, згідно з чинним законодавством.
10. Розподіл навчального навантаження здійснювати за погодженням із профкомом.
11. Не обмежувати обсяг навчального навантаження максимальним.(видалено)
12. Забезпечити рiвнi права, щодо можливостi жiнок i чоловiкiв (ст.18 ЗУ «Про забезпечення рiвних прав i можливостей жінок i чоловiкiв»).
13. Забезпечити контроль за дотриманням працiвниками трудової дисципліни та ПВТР.
14.Давати згоду на звільнення працівників за скороченням штату тільки у випадку, коли вичерпано всі можливості працевлаштування в школі.
Роздiл 3. Режим роботи , тривалість робочого часу та часу відпочинку.
Сторони зобов’язуються :
1.Передбачити режим роботи позашкільного закладу , виходячи з нормальної тривалості робочого часу працівників , яка не може перевищувати 40 годин на тиждень ( тривалість робочого тижня , часу початку і закінчення щоденної роботи , перерви для відпочинку і харчування , надання вихідних днів тощо ) .(Додаток 4)
Встановити скорочену тривалість робочого часу :
а) для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень , для осіб віком від 15 до 16 років (учнів від 14-15 років , які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень (ст.51 Кодексу законів про працю України );
б) для жінок , які мають дітей віком до 14 років , або дитину інваліда , за рахунок власних коштів (ст.51 Кодексу законів про працю України );
2.Встановити правилами внутрішнього трудового розпорядку термін «робочий час», що включає час починаючи з моменту приходу працівника в школу до його виходу, який враховується при обліку нещасних випадків під час роботи ПВТР установи.
3.При прийомі на роботу нових працівників знайомити їх з наказом про зарахування на роботу, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором під підпис, умовами праці.
4. За згодою сторін (адміністрації та працівників ) встановлювати як при прийомі на роботу так і згодом неповний робочий день чи неповний робочий тиждень ( ст.56 Кодексу законів про працю України ) .
5.При введені в установі режиму неповного робочого часу не допускати його зменшення більше ніж до 4 годин на день або 20 годин на тиждень
6. Про зміну істотних умов праці – систем і розмірів оплати праці, пільг режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну навантаження і найменування посад та інших – повідомляти працівників не пізніше, ніж за 2 місяці ( ст.32 ст.56 Кодексу законів про працю України ) .
7. Не вимагати від працівника виконання роботи , яка не обумовлена трудовим договором та посадовою інструкцією ( ст. 31. Кодексу законів про працю України).
8.Передбачити окремі заходи щодо забезпечення соціальної захищеності інвалідів у відповідності з ст.17 Закону України «Про основу соціальної захищеності інвалідів в Україні», та створення робочих місць для інвалідів не менше 4% від загальної кількості робочих місць.
9. Включати представника профкому до складу тарифікаційної та атестаційної комісії.
10.Режим роботи, графіки роботи , розклад уроків затверджувати за погодженням з профспілковим комітетом.
11. Вільний від навчання, занять день для методичної роботи надавати керівникам методичних об’єднань.
12.Забезпечити дотримання працівниками трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку. Сприяти створенню в колективі здорового морально психологічного мікроклімату.
13.Запобігати виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів.
14.Надати можливість працівникам працювати за сумісництвом в інших організаціях.
15.Звільняти працівників по закінченню строку контракту,на його вимогу, а також у випадку порушень умов контракту. Давати згоду на звільнення працівників за скороченням штату тільки у випадку, коли вичерпано всі можливості працевлаштування у ДЮЦНВ.
16. Надавати відпустку працівникам протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санаторно-курортного лікування.
17. Працюючі на 0.5 ставки не мають право на додаткову відпустку за умови праці та ненормований робочий день.
18.Жінкам, які мають двох або більше дітей до 15 років, або дитину-інваліда, щорічну додаткову оплачувану відпустку на 10 календарних днів без врахування вихідних та святкових днів згідно ст.19 Закону «Про відпустки».
19. Відкликання працівника з відпустки здійснювати лише за його згодою.
20. Надавати працівникам додаткові оплачувані відпустки при наявності таких причин:
при укладені шлюбу працівником 3 робочі дні.
При укладені шлюбу дітьми працівника 3робочі дні
При народженні дитини 2 робочих дні ( для батьків )
У випадку смерті близьких родичів 3 робочих дні
У випадку призову сина до Збройних Сил 3 робочих дні .
Згідно із Законом України Про статус ї соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи , віднесені до категорії 1і 2 , клопотати про надання відпустки та отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати тривалістю 14 робочих ( 16 календарних днів ) на рік .
Особам , віднесеним до 3-ї і 4-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам бойових дій, інвалідам війни надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 к.д.».
, мають право на щорічне отримання відпустки тривалістю до 14 робочих (16 календарних) днів без збереження заробітної плати одному з батьків , які мають неповнолітніх дітей ( до досягнення ними 18- річного віку ) і проживають на територіях зон радіоактивного забруднення . Без додержання цих умов названа відпустка не надається .
21. Надавати працівникам відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших поважних причин, в термін який не може перевищувати 15 календарних днів на рік ст.26 Закону України «Про відпустки» частина 2 від 02.11.2000 р. Про внесення змін до Закону України «Про відпустки»:
- матері, або батьку, який виховує дітей без матері ( в тому числі й у разі тривалого перебуванні матері в лікувальному закладі ) , що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитини інваліда – тривалістю до 14 календарних днів щорічно - чоловікові, дружина якого перебуває у після пологовій відпустці,- тривалістю до 14 календарних днів ;
- матері, або іншим особам ( батьку, бабі, діду чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, жінці, яка усиновила дитину, батьку, який виховує дитину без матері тощо) у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку ;
- ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
- особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно ;
- пенсіонерам за віком та інвалідам III групи – тривалістю до 30 календарних днів щорічно ;
- інвалідам I та II груп – тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
- особам, які одружуються,- тривалістю до 10 календарних днів ;
- працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу : чоловіка ( дружини), батьків ( вітчима, мачухи ), дитини ( пасинка, падчерки ), братів, сестер – тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для переїзду до місця поховання та назад; інших рідних – тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного до місця поховання та назад;
- працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
- працівникам допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу ,необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
- працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом, або без відриву від виробництва, а також працівникам які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, та успішно виконують індивідуальний план підготовки тривалістю необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу,або закладу науки і назад;
- сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
- ветеранам праці – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
- працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну, та додаткові відпустки повністю, або частково і одержали за них грошову компенсацію, тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання 6 місячного терміну безперервної роботи.
22.У разі незгоди з рішенням КТС працівник чи власник або уповноважений ним орган мають право оскаржити її рішення до суду в десятиденний термін з дня вручення витягу з протоколу засідання КТС чи його копії , пропуск вказаного терміну не може бути підставою відмови у прийнятті заяви . Визнавши причини пропуску поважними , суд може поновити цей термін і розглянути спір по суті .
23.Контроль за дотриманням законодавства про відпустки здійснюються у межах своє компетенції центральні та місцеві органи державної виконавчої влади профспілкові органи, а також адміністрація (ст. 27 Закону України «Про відпустки»).
24.Власник у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ про перенесення вихідних та робочих днів в установі, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації. (ч.5.ст.67 КЗпПУ).
25.Графік надання щорічних відпусток погоджується з профспілковим комітетом і складається на кожний рік до 5 січня поточного року. Щорічна відпустка складає:
для педпрацівника – 42 календарних дні
для техперсоналу – 24 календарних дні.
26.Додаткові щорічні оплачу вальні відпустки надаються за умови відпрацьовування більше 50% робочого часу. Надавати щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці передбачено ст.8 Закону України про відпустки. Вона надається згідно з витягом із Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з умовами підвищеного ризику для здоров’я (Додаток № 2 до постанови Кабінету міністрів України від 17 листопада 1997р. №1290). (Додаток 5,6)
27.Надавати голові ПК щорічну додаткову відпустку ( три календарних дня) Підстава: угода між управлінням освіти Первомайської міської ради та Первомайською міською організацією профспілок працівників освіти (п.3.27).
Профком зобов’язується :
1.Роз’яснювати членам колективу зміст документів щодо організації праці.
2.Сприяти дотриманню трудової дисципліни та правил внутрішнього розпорядку.
3.Забезпечувати постійний контроль за своєчасним введенням в дію нормативних документів із питань трудових відносин.
4.Сприяти упередженню виникнення трудових конфліктів.
Сторони угоди домовились про наступне:
установити в установі 5 денний робочий тиждень з 2 вихідними днями;
надавати відпустки без збереження заробітної плати лише при наявності особистої заяви працівника.
5.Забороняється ненаданнях щорiчних вiдпусток повної тривалості протягом 2 рокiв пiдряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 рокiв.
6.Щорiчну вiдпустку на прохання працiвника може бути подiлено на частини будьякої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 к/д.
РОЗДІЛ 4. Забезпечення зайнятості.
Адміністрація зобов’язується:
1.Рішення про зміни в організації навчального процесу й праці приймати лише після проведення переговорів із профкомом не пізніше як за три місяці.
2.Надавати, всім бажаючим, можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно часу. Не виключати з робочого часу працівників час прийняття їжi, якщо за умовами виробництва працiвник немає право залишити робоче мiсце.
3.Не допускати економічно необгрунтованого скорочення гуртків, робочих місць;
4.Надавати працівникам із дня попередження їх про звільнення вільний час (до 4 годин) на тиждень, для пошуку нової роботи за скороченням.
5.Надурочна робота та робота у вихідні дні чи свята допускається з наданням відгулів. . 6.Забороняється залучати до чергування у вихідні та святкові дні матерів, які мають дітей до 3 років, вагітних.
7.Працівники ДЮЦНВ приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами, або на конкурсній основі.
8.Вживати попереджувальних заходів щодо запобігання масових вивільнень працюючих(ст.48 Закону України «Про зайнятість»).
9.Не допускати використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.
10.Наймання й звільнення методиста, керівників гуртків,акомпаніатора,культорганізатора здійснюється за наказом директора.
11.Здійснювати атестацію педпрацівників 1 раз в 5 років.
12.Позачергова атестація проводиться не раніше , як через рік після попередньої атестації для осіб , які :
виявили бажання підвищити раніше встановлену їм кваліфікацію «керівник гуртка- методист»; знизили в атестаційний період рівень своєї професійної діяльності за наявності аргументів поданих керівником« керівник гуртка-методист»; порушили питання про присвоєння їм педагогічного звання.
Профспілковий комітет зобов’язується:
1.Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та захисту вивільнюваних працівників.
2.Не допускати звільнення вагітних жінок, які мають дітей до 6 років, та матерів –
одиначок, при наявності дитини до 14 років, та жінок які мають на утриманні неповнолітніх дітей.
3.Надавати матеріальну допомогу вивільнюваним працівникам у розмірі 50 грн. за рахунок коштів профспілкового бюджету.
4.Сторони домовились, що при скороченні чисельності чи штату працівників переважне право залишення на роботі у випадку однакової продуктивності праці й кваліфікації надається також:
- особам предпенсійного віку ;
- матерям-одиночкам;
- матерям, які мають на утриманні двох і більше неповнолітніх дітей і не отримують аліментів ;.
5. Надавати первиннiй профспiлквiй організації не пізніше, нiж за 3 мiсяцi iнформацiю щодо налiчуваних звiльнень, кiлькiсть i категорії працівників, яких це може стосуватися, про термiни їх проведення (ст.22 39 «Про профспiлки, їх права та гарантії дiяльностi»)
6. Передбачити граничнi розмiри скорочення штату не бiльше 5% протягом року.
РОЗДІЛ 5. Оплата праці.
Адміністрація зобов’язується:
1.Ставки та посадові оклади обслуговуючого персоналу, педагогічних та керівних працівників встановлюються згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від 29.03.2001 року № 161 «Про затвердження розмірів посадових окладів ( ставок ) працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» . (Додаток Штатний розклад)
2.Забезчити виплату заробітної плати за весь перiод щорiчної вiдпустки працівникам не пiзнiше, нiж за 3 робочих днi до початку вiдпустки (ст. 21 ЗУ «Про вiдпустки»).
3.В межах встановленого фонду заробітної плати встановлювати надбавки кожному працівникові у відсотковому відношенні до посадового окладу, при наявності відповідного фонду :
за спортивне звання: майстер спорту міжнародного класу – 15%, майстер спорту – 10%;
за високі досягнення у праці до 50%;
за почесне звання «Заслужений» 20%;
за завідування майстернями 10%;
за несприятливі умови праці 10%;
за роботу у нічний час у розмірі 30% годинної ставки.
Проводити виплату заробітної плати в першочерговому порядку перед iншими виплатами (ст. 15 ЗУ «Про оплату працi»).
4.Укладення договорів на виконання разових робіт як штатними, так і не штатними працівниками проводяться в межах фонду заробітної плати .
5.Преміювання працівників здійснюється у відповідності з положення про преміювання, затвердженим керівником та профспілковим комітетом.
бухгалтерія зобов’язується давати роз’яснення працівникам ДЮЦНВ щодо нарахування заробітної плати та відрахувань .
«Заробiтна плата виплачується працівникам регулярно в робочi днi у строки, встановленi колективним договором, або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом певинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом (а в разi вiдсутностi таких органiв – представниками, обраними i уповноваженими трудовим коллективом), але не рiдше двох разiв на мiсяць ( вказати термiни виплати аванс та остаточна виплата) через промiжок часу, що не перевищує 16 календарних днiв, та не пізніше 7 днiв пiсля закiнчення перiоду, за який здійснюється виплата»;
виплати заробітної плати проводити згідно «Кодексу Законів про працю» щомісячно ( ст. 115 Закону «Про оплату праці» від 20.04.1996 року ); Встановити гарантований мінімальний тарифний оклад працівникам у розмірі , який передбачений чинним
законодавством з 01.12. 2003 р. – 205 , 00 гривень .
Встановити гарантований мінімальний тарифний оклад працівникам у розмірі , який передбачений чинним законодавством .
проводити індексацію заробітної плати у зв’язку із зростанням індексу споживчих цін у відповідності із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення»;
компенсувати працівникам втрати частки заробітної плати в зв’язку із затримкою її виплати ( Закон України «Про компенсацію громадянам витрат частини доходу у зв’язку з порушен-ням строків її виплати»);
6.Забезпечити в установі гласність умов оплати праці.
7.Відповідно до ст.15 Закону України Про оплату праці погоджувати з профкомом умови оплати праці в установі.
8.Створити положення про винагороду спільно з профкомом. (Додаток 10):
розподіляти фонд матеріального заохочення;
здійснювати преміювання працівникам установи;
9. «Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом ( а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), аванс 15 числа, остаточна виплата 30 числа.
Профком зобов’язується:
1. Здійснювати контроль за дотриманням в установі законодавства про оплату праці .
2. Представляти інтереси працівника при розгляді його трудового спору щодо оплати праці в комісії по трудових спорах, стояти на захисті його інтересів.
3. Звертатися до суду на захист трудових прав, інтересів кожного члену профспілки.
4. Профспілка зобов’язується сприяти адміністрації в зміцненні трудової дисципліни та розвитку творчої активності, співробітництва в інтересах колективу.
РОЗДІЛ 6. Охорона праці.
Адміністрація зобов’язується:
1. Створити фонд охорони праці та передбачити витрати на охорону праці 0,2 відсотка від фонду оплати праці.
2.Сприяти здійсненню заходів щодо зниження рівня захворюваності та травматизму;
3.Розробити та затвердити у вiдповiдповiдностi з дiючим законодавством. Комплекснi заходи по досягненню встановлених нормативiв безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення icнуючого рiвня охорони праці, запобігання випадком виробничого травматизму професiйним захворюванням i аварiям ( ст..13, 20 39 Про охорону праці). Забезпечити їх обов’язкове виконання.
4.Забезпечити своєчасну розробку і виконання комплексних заходів по створенню безпечних умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці.
5.Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог посадовими особами та працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів про охорону праці.
6.Розробити посадовi інструкції та інструкції про охорону праці.
7.Створити службу з охорони праці ДЮЦНВ відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці»(ст.15).
8.Затвердити перелiки професій i посад працiвникiв, яким видається безоплатно за встановленими нормами спецодяг, спецвзуття та інші засоби iндивiдуального захисту, знешкоджуючи та змиваючи засоби (ст. 8 39 «Про охорону праці»).
9.При укладанні трудового договору інформувати працівників під розпис про стан умов праці, наявність шкідливих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я та їх права на пільги і компенсації, які їм належать за роботу в шкідливих умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору (стаття 5 Закону України «Про охорону праці»).
10.Проводити ( не рідше 1 разу на п’ять років ) атестацію робочих місць за умовами праці (постанова Кабінету Міністрів України № 442 від 01.08.92 року) .
11..Сприяти в виплаті вихідної допомоги ( але не менше тримісячного заробітку працівникові , який змушений розірвати трудовий договір з причин невиконання адміністрацією вимог законодавства та зобов’язань колективного договору з охорони праці ( ст. 6 Закону України «Про охорону праці» ) .
12.Організовувати проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» ) .
13..Проводити навчання і атестацію працівників, які зайняті на роботі з підвищеною небезпекою (ст.18 Закону України «Про охорону праці») .
14.Забезпечувати постійний контроль за дотриманням працівниками, посадовими особами вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів, ремонтів приміщень, кабінетів, майстерень, спортзалів .
15.Запроваджувати систему матеріальну та морального стимулювання працівників, які виконують вимоги Закону, нормативних актів по охороні праці та техніки безпеки, не порушують вимог особистої і колективної безпеки, беруть активну участь в здійсненні заходів по підвищенню рівня охорони праці в школі (ст. 25 Закону України «Про охорону праці») .
16.Сприяти створенню в кабінетах куточків з охорони праці.
17.Вести журнали відповідної форми, для реєстрації всіх видів інструктажів з техніки безпеки.
18.Утримувати у відповідному стані територію ДЮЦНВ, забезпечувати роботу, відповідний санітарний стан трудових приміщень.
19.Виконувати заходи по посиленню протипожежного захисту ДЮЦНВ, забезпечити відповідним протипожежним інвентарем, інструкціями.
20.Знати і виконувати вимоги правил і нормативних актів по охороні праці та правил внутрішнього трудового розпорядку ст.13 Закону України «Про охорону праці»).
21.Суворо дотримуватись правил експлуатації устаткування, норм правил, стандартів та інструкцій з охорони праці.
22.Брати активну участь у створенні безпечних і нешкідливих умов праці.
23.Вносити пропозиції по ліквідації можливих аварійних ситуацій під час учбового процесу.
24.Інформувати працівників під розпис про стан умов праці на робочих місцях .
Профком забов’язується:
1. Створити комісію з питань охорони праці , затвердити представників профспілки з питань охорони праці. Забезпечити проходження ними навчання з питань охорони праці, відповідними нормативними документами та довідковими матеріалами з охорони праці (постанова Президії Ради ФПУ № П- 28 – 13 від 06.09.2000 р. )
2.Організовувати перевірки умов і безпеки праці, вимагати усунення порушень нормативних актів про охорону праці ( ст.48 41 Закону України «Про охорону праці») .
3.Брати участь у розслідуванні нещасних випадків, якщо потерпілий був членом профспілки, протидіяти безпідставному звинуваченню потерпілих, безпідставній відмові власника скласти акт установленої форми, вносити при необхідності зміни до його змісту тощо (постанова Кабінету Міністрів України № 1094 від 21.08.01 р.).
4.Захищати інтереси членів профспілки при розгляді конфліктних ситуацій з питань охорони праці, зокрема підтвердження факту наявності даної ситуації, небезпечної для життя чи здоров’я людей, або для навколишнього середовища, при відмові працівника від роботи з цих причин контролювати оплату середнього заробітку за час вимушеного простою, виплату вихідної допомоги ( не менше тримісячного заробітку ) у разі розірвання працівником договору з адміністрацією яка не виконує вимог законодавства про охорону праці .
5.Домагатися від адміністрації створенню необхідних умов для навчання і роботи .
6.Вирішувати питання з адміністрацією по запобіганню травматизму невиробничого характеру .
7.Приймати участь в розслідуванні нещасних випадків невиробничого характеру, які сталися з працюючими особами, якщо вони є членами профспілки (ст.11 Порядок розслідування та обліку нещасних випадків виробничого характеру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.01 р. № 270) .
8.Приймати участь у розробці комплексних заходів поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, проводити перевірки їх виконання, правильного використання коштів фонду охорони праці.
9.Розглядати на засіданнях профкому ( не рідше одного разу в квартал ) питання стану охорони праці в установі та виконання зобов’язань колдоговору по охороні праці .
10.Приймати участь в розробці заходів по підготовці закладу до роботи в осінньо – зимовий період, контролювати їх виконання.
11.Розглядати порушників трудової та виробничої дисципліни на засіданнях профкому чи безпосередньо на зборах трудового колективу.
12.Ініціювати розірвання контракту з керівником з вини якого допущено ріст травматизму та незабезпечення належних умов праці (ст.41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності») .
13.Профком має право внести керівникові подання з будь – якого питання охорони праці та одержати від нього аргументовану відповідь ( ст.41 Закону України «Про охорону праці») .
14.Сприяти створенню в кабінетах куточків з охорони праці.
15.Встановити строк вивільнення (1 день на тиждень, 1 годину щодня, інше) уповноважених з питань охорони праці від основної роботи зі збереженням середнього заробітку для виконання ними громадських обов'язків.
16.Проводити аналіз виробничого травматизму і профзахворювань. Розробити конкретні заходи щодо запобігання нещасних випадків та профзахворювань на виробництві.
17.Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів про охорону праці, технологічних процесів, графіків планово-попереджувальних ремонтів устаткування та вентиляції.
18.Забезпечити умивальні миючими засобами або організувати їх видачу працівникам особисто .
19.Своєчасно видавати працюючим відповідно до норм спецодяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту. У випадку дострокового їх зносу не з вини працівників замінювати за рахунок установи. (додаток № 8)
20.З метою покращення умов праці жінок реалізувати такі заходи: не допускати жінок до піднімання і перенесення вантажу, вага якого перевищує гранично допустимі норми відповідно до граничних норм піднімання і переміщення важких предметів жінками, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 10.12.1993 р. № 241.
21. Відшкодовувати працівникові шкоду, заподіяну йому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків, у повному розмірі втрачений заробіток відповідно до законодавства, а також сплачувати потерпілому (членам сім'ї та утриманцям загиблого) одноразову допомогу відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону праці».
22. Відшкодовувати потерпілому витрати на лікування, протезування , придбання транспортних засобів, на догляд за ним, на інші види медичної соціальної допомоги відповідно до медичного висновку ,що видається в установленому порядку. Надавати інвалідам праці, включаючи непрацюючих в установі, допомогу у вирішенні соціально-побутових питань за рахунок установи (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»).
23. Зберігати за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, місце роботи та середню заробітну плату на весь період до відновлення працездатності без визнання їх в установленому порядку інвалідами. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи забезпечити відповідно до медичних рекомендацій його перепідготовку і працевлаштування, встановити пільгові умови та режим роботи (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»).
24. Надавати матеріальну допомогу працівникам у випадку хвороби внаслідок травм на виробництві залежно від тривалості хвороби.
25. Організувати збори (конференцію) колективу установи з метою обрання уповноваженого з питань охорони праці. Створити умови для його навчання та виконання функцій громадського нагляду за охороною праці (в колдоговорі передбачити ці умови: ст. 46,47 Закону України : «Про охорону праці», Постанова президії ЦК профспілки працівників освіти і науки України від 11.05.97 р. № 11-32).
26.Запроваджувати систему стимулювання працівників, які виконують акти законодавства з питань охорони праці та техніки безпеки, не порушують вимог особистої і колективної безпеки, беруть активну участь в здійсненні заходів щодо підвищення рівня охорони в установі, а саме : нарахування при преміюванні .
27. Створити фонд охорони праці та передбачити витрати на охорону праці 0,2 відсотка від фонду оплати праці.
28. Здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною та в повному обсязі виплатою допомоги працівникам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
29. Усі працівники підлягають обов'язковому соціальному страхуванню від нещасних випадків і професійних захворювань.
РОЗДІЛ 7. Соціально-трудові пільги , гарантії.
Адміністрація зобов’язується:
1.Сприяти педпрацівникам у забезпеченні їх житлом.
2.Надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.
3.Спільно з місцевими органами державної виконавчої влади забезпечувати безкоштовне підвезення до місця роботи і додому педпрацівників ( при наявності фінансування).
4.Сприяти працівникам у призначенні їм пенсій за вислугу років та за віком. Надавати право пенсіонерам та інвалідам, що працювали до виходу на пенсію в даній школі користуватися послугами соціальної сфери.
5.Забов’язується оплачувати витрати на поховання померлих працівників, в тому числі тих, котрі пішли на пенсію ( по мірі фінансування).
6.Сприяти у виплаті працівникам одноразової допомоги на оздоровлення .
7.Вводити додаткові неоплачувані відпустки та скорочений день для жінок з малолітніми дітьми.
8.Щодо організації відпочинку та лікування працівників, адміністрація та профком зобов’язується сприяти в одержанні путівок в санаторії, пансіонати за рахунок соціального страхування за 10 % вартості, 30 % в будинок відпочинку.
9.Забезпечити гласність щодо можливості оздоровлення працівників, а також про використання путівок на всі види лікування та відпочинок .
10. Забезпечити можливість користування приміщенням ДЮЦНВ працівниками школи для проведення родинних заходів: ( ювілеї, весілля, поминальні обіди тощо).
11.Надавати матеріальну підтримку працівникам,які втратили членів сім’ї внаслідок АТО на сході України (за наявності коштів).
Профком зобов’язується :
1.Сприяти членам трудового колективу у відведенні їм земельних ділянок та квартир.
2.Здійснювати контроль за своєчасним наданням пільг та субсидій по комунальних послугах педпрацівникам (відповідно ст. 57) ( при наявності фінансування.)
3.Забезпечити гласність при розподілі путівок . Сприяти організації санаторно- курортно-го лікування та відпочинку членів профспілки і їх сімей.
4.Здійснювати контроль за цільовим використанням коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та за правильним нарахуванням і своєчасного та в повному обсязі виплатою допомоги . У випадку наявності заборгованості з цих виплат – контролювати графік її погашення.
Розділ 8. Організація культурного дозвілля та відпочинку.
Адміністрація зобов’язується :
1. Всебічно підтримувати заходи соціально-культурного напрямку .
2. Сприяти поповненню літературою бібліотеки школи та кабінетів .
3. Сприяти у забезпеченні намічених культурно – освітніх заходів транспортом .
4. Забезпечити створення належних умов для зміцнення фізичного здоров’я робітників ДЮЦНВ.
5. Разом з профспілковим комітетом організовувати сімейний відпочинок для батьків з дітьми на базі відпочинку .
6. Сприяти оздоровленню дітей працівників в літніх таборах .
Профспілковий комітет зобов’язується:
1.Виділяти із профспілкового бюджету кошти на культурно – масову і спортивно –
оздоровчу роботу та інші заходи .
2. Підтримувати діяльність бібліотеки , здійснювати її поповнення комплектацією книг.
3. Сприяти налагодженню роботи школи із закладами культури і спорту що знаходяться в місті .
4. Приймати участь у фестивалях художньої самодіяльності, художньої творчості, конкурсах, спортивних змаганнях, виставках, тощо.
5. Проводити щорічно в колективі професійні свята.
6. Сприяти створенню умов для дозвілля, культурного відпочинку і оздоровлення працівників ДЮЦНВ та їх сімей .
РОЗДІЛ 9 . Гарантії діяльності профспілки.
Адміністрація зобов’язується :
1. Визнавати профспілковий комітет єдиним представником інтересів трудового колективу ( ст.19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).
2.Надавати профкому всю необхідну інформацію з питань що є предметом цього колективного договору, сприяти реалізації права, профспілки по захисту трудових і соціально-економічних інтересів працівників ( ст.10 Закону України «Про колективні договори та угоди») .
3. Надавати членам профспілки, не звільненим від основної роботи, до ___ годин на тиждень із збереженням середньої заробітної плати для виконання ними громадської роботи (ст.. 41 ЗУ «Про профспілки, їх право та гарантії діяльності).
4. Поширювати умови преміювання виплати винагород, встановлені в колективному договорі, на обраних профспілкових працівників.
5. Забезпечити вільний доступ до документів до матеріалів, для здійснення профкомом прав контролю за дотримання чинного законодавства, станом охорони праці і техніки безпеки, виконання колективного договору.
6.Трудовий колектив ДЮЦНВ доручає профспілковому комітету представляти інтереси у взаємовідносини з адміністрацією.
Адміністрація зобов'язується:
визнавати профспілковий комітет єдиним представником інтересів трудового колективу;
безкоштовно надавати профспілковому комітету приміщення, засоби транспорту та зв'язку для проведення зборів, масових заходів;
утримувати згідно згоди працівників і перераховувати членські профспілкові внески із заробітної плати працюючих через бухгалтерію міського управління освітою в 5 денний термін на рахунок профкому;
надавати профкому можливість здійснювати перевірку утримання профспілкових внесків;
гарантувати пропуск в ДЮЦНВ представників вищих профспілкових органів.
Профспілковий комітет в особі його членів має право:
безперешкодно відвідувати та оглядати виробничі дільниці, кабінети, майстерні, лабораторії;
безперешкодно отримувати віл адміністрації інформацію з питань, пов'язаних з фінансовою діяльністю та соціально - економічним розвитком колективу;
перевіряти роботу підлеглих адміністрації підрозділів соціально-побутової сфери і при виявлені порушень вимагати їх усунення;
- здійснювати перевірку дотримання в ДЮЦНВ трудового законодавства:
- перевіряти правильність ведення трудових книжок та використання відпусток.
Розділ 10. Вирішення трудових конфліктів
1.Сторони приймають до відома, що індивідуальні трудові спори відповідно до чинного законодавства розглядаються комісіями з трудових спорів або судами.
2.Сторони дійшли згоди, що вирішення питань у рамках укладеного колективного договору проводяться без конфронтації, шляхом переговорів.
3.Протягом терміну дії колективного договору, при умові його виконання, профспілковий комітет не буде вдаватись до колективного спору, або проводити інші дії, спрямовані на зупинку роботи підприємства.
4.Сторона власника зобов'язується розглядати протягом 7 (семи) днів вимоги і подання профспілкового комітету щодо усунення порушень законодавства про працю та колективного договору, невідкладно вживати захотів до їх усунення.
5. На принципах соціального партнерства проводити зустрічі, консультації, інформувати профспілковий комітет про плани і напрямки розвитку підприємства.
Розділ 11. Правила внутрішнього трудового розпорядку.
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням загальних зборів
трудового колективу ДЮЦНВ
протокол № 1 від 14.09.2014.
ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ
ДИТЯЧО – ЮНАЦЬКОГО ЦЕНТРУ НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Первомайський міський дитячо – юнацький центр національного відродження (далі – ДЮЦНВ, заклад) у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і КМУ, нормативними документами МОН України молоді та спорту, управління освіти та науки Миколаївської обласної адміністрації, Обласного будинку художньої творчості , Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсів учнівської молоді, управління освіти первомайської міської ради та власним Статутом.
2. Відповідно до Конституції України працівники ДЮЦНВ мають, право на працю, тобто гарантовану роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості, і не нижче встановленого державою мінімального розміру.
У ДЮЦНВ трудова дисципліна ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і навчального процесу.
Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.
3.Дані Правила поширюються на всіх працівників ДЮЦНВ.
4.Метою цих Правил є визначення обов'язків педагогічних та інших працівників ДЮЦНВ , передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок з закладі освіти.
5. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв’язує керівник ДЮЦНВ в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.
II. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ І ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ
6.Працівники ДЮЦНВ приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами відповідно до чинного законодавства.
7.При прийнятті на роботу керівник зобов’язаний зажадати від особи, що працевлаштовується:
- подання трудової книжки, оформленої у встановленому порядку;
- пред’явлення паспорта, диплома або іншого документа про освіту чи професійну підготовку;
- військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охороні вищих, посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього союзу РСР і збройних Сил держав-учасниць СНД, пред’являють військовий квиток.
Особи, які влаштовуються на роботу, керівниками гуртків, зобов’язані подати відповідні документи про освіту чи професійну підготовку (диплом, атестат, посвідчення), копії яких завіряються керівництвом закладу і залишаються в особовій справі працівника.
Особи, які приймаються на роботу в ДЮЦНВ, зобов'язані подати медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи в дитячій установі.
При укладанні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають, на роботу, відомості про їх партійну та національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено законодавством (П.6 із змінами внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 73 від 10.04.2000)
8.Посади педагогічних працівників ДЮЦНВ заміщуються відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міносвіти України від 5 серпня 1993 року № 293.
9.Працівники ДЮЦНВ можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.
10.Прийняття на роботу оформляється наказом керівника закладу, який оголошується працівнику під розписку.
11.На осіб, які пропрацювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки.
На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи.
На осіб які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною.
Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника керівником або уповноваженим ним органом зі місцем основної роботи.
Ведення трудових книжок необхідно здійснювати згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня І993року № 58.
Трудова книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в ДЮЦНВ. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника закладу.
12.Приймаючи працівника на повне навантаження або переводячи його в установленому порядку на неповне педагогічне навантаження, керівник ДЮЦНВ зобов’язаний:
а) роз’яснити працівникові його права і обов’язки та істотні умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
б) ознайомити працівника з правилами внутрішнього розпорядку та колективним договором;
в) визначити працівникові робоче місце, забезпечити, його необхідними для роботи засобами:
г) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітари, гігієни праці та протипожежної охорони (ознайомлення доцільно проводити в письмовій формі).
13.Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством, та умовами, передбаченими в контракті.
14.Розірвання трудового договору з ініціативи керівника ДЮЦНВ або уповноваженого ним органу допускається у випадках, передбачених чинним законодавством та умовами контракту.
Звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу загального числа годин гурткової роботи може мати місце тільки в кінці навчального року .
Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації закладу освіти, скороченням кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.
15.Припинення трудового договору оформляється наказом керівника ДЮЦНВ .
16.Керівник закладу зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
III. ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ
17. Педагогічні працівники ДЮЦНВ мають право на :
захист професійної честі, гідності відповідно до законодавства;
-внесення адміністрації закладу пропозицій щодо поліпшення навчально-виховного процесу, подання пропозицій про моральне та матеріальне заохочення вихованців, учнів, слухачів, застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку;
-участь в роботі методичних об’єднань, нарад, зборів, в заходах, пов’язаних з організацією навчально-виховного процесу;
-забезпечення в установленому порядку інвентарем для проведення дослідницько-ек-сперементальної, пошукової роботи;
-вибір педагогічно обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з вихованцями, учнями слухачами;
-соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на них завдань;
-безпечні та нешкідливі для здоров’я умови праці;
-об’єднання у професійні спілки, участь в громадських об’єднаннях, які не заборонені законодавством;
- вільний вибір форм, методів, засобів підвищення педагогічної кваліфікації, виявлення педагогічної ініціативи.
Проводити ознайомлення в письмовій формі про :
-індивідуальну-педагогічну діяльність;
-участь у громадському самоврядуванні;
-користування подовженою оплачуваною відпусткою;
-пільгове забезпечення житлом у порядку встановленому законодавством;
-підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм -навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку.
18. Педагогічні працівники ДЮЦНВ зобов’язані:
а) працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту ДЮЦНВ і правила внутрішнього розпорядку закладу, дотримуватись дисципліни праці;
б) виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
в) зберігати матеріально-технічну базу, підтримувати в належному стані приміщення та обладнання, закріплене за ними;
г) в установлені терміни проходити медичний огляд у відповідності з чинним законодавством;
19.Педагогічні працівники ДЮЦНВ повинні:
- забезпечувати умови для засвоєння вихованцями навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвитку здібностей дітей;
- постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
-готувати методичні розробки з напрямків діяльності гуртка;
вести документацію, пов’язану з виконанням посадових обов’язків;
- сприяти розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей вихованців, учнів, слухачів, надавати їм знання, формувати вміння і навички відповідно до їх запитів і задатків;
- здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями, учнями, слухачами морально-етичних норм поведінки, правил внутрішнього трудового розпорядку;
- надавати якісні знання, формувати вміння і навички диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів, слухачів;
- дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність вихованців, учнів, слухачів, виховувати своєю діяльністю повагу до принципів загальнолюдської моралі;
- виховувати повагу до батьків, жінки, до старших віком, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, державного і соціального устрою, цивілізації, відмінних від власних, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;
- виховувати повагу до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;
- виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
- готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- додержуватись педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини, вихованця;
- захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, інших шкідливих звичок;
берегти здоров’я вихованців, учнів, слухачів, захищати їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя.
20.Коло обов'язків (робіт), що їх виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою визначається посадовими інструкціях і положеннями, затвердженими в установленому порядку кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку закладу, Статутом ДЮЦНВ та умовами контракту, де ці обов'язки конкретизуються.
IV. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ КЕРІВНИКА ДЮЦНВ АБО УПОВНОВАЖЕНОГО НИМ ОРГАНУ
21.Керівник ДЮЦНВ або уповноважений ним орган (керівник) зобов'язаний:
- забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу освіти відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації;
- визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до відома розклад занять, забезпечувати їх необхідними засобами роботи; .
- вдосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на поліпшення роботи ДЮЦНВ;
- організувати, підготовку необхідної, кількості педагогічних кадрів, їх атестацію, правове і професійне навчання як у ДЮЦНВ, так і відповідно до угод в інших навчальних закладах;
- укладати і розривати угоди, контракти з працівниками ДЮЦНВ відповідно до чинного законодавства, Закону України «Про освіту» та Положення про порядок наймання і звільнення педагогічних працівників закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого
надавати відпустки всім працівникам закладу освіти відповідно до графіка відпусток;
забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітари, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов’язків;
дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління і зміцнення договірної та трудової дисципліни;
- дотримуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників, учнів і слухачів, забезпечувати надання їм установлених пільг і привілеїв;
- своєчасно подавати центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну і бухгалтерську звітність, а також інші необхідні відомості про роботу і стан навчально-виховного закладу;
- забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови для зберігання верхнього одягу працівників закладу освіти, вихованців, учнів, слухачів.
V. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ
22.Для працівників та адміністрації установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, педагогічним працівникам – за навантаженням. Заклад працює сім днів на тиждень відповідно розкладу занять та графіків роботи. Розклад та графік роботи затверджує керівник ДЮЦНВ за погодженням профспілкового комітету закладу з додержанням тривалості робочого тижня: кількість робочих днів на тиждень у кожного працівника на перевищує п’яти; у адміністрації з обов’язковим наданням одного вихідного дня в державний вихідний.
Графік роботи адміністрації визначається режимом роботи ДЮЦНВ та правилами внутрішнього розпорядку й затверджується місцевим органом виконавчої влади.
В межах робочого часу педагогічні працівники ДЮЦНВ повинні вести всі види навчально-методичної та індивідуальної роботи з обдарованими дітьми відповідно до посади, навчального плану та програм.
Час початку та закінчення роботи працівника ДЮЦНВ встановлюється правилами внутрішнього розпорядку та режиму роботи закладу за погодженням профспілкового комітету:
робота керівників гуртків ДЮЦНВ розпочинається за 15 хвилин до початку занять;
- зміна часу та місця проведення занять погоджується профспілковим комітетом та затверджується керівником закладу.
23.При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти керівник зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.
24.Залучення окремих працівників до роботи в установлених для них вихідні дні допускається за письмовим наказом директора та дозволу ПК. Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку.
25.Під час літніх канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник ДЮЦНВ залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.
26.Робота органів самоврядування ДЮЦНВ регламентується Положеннями про відповідні заклади освіти, затвердженими Кабінетом Міністрів України та Статутом.
27.Графік надання щорічних відпусток погоджується з профспілковим комітетом і складається на кожний календарний рік.
Надання відпустки директору ДЮЦНВ оформляється наказом відповідного органу державного управління освітою, а іншим працівникам - наказом керівника закладу.
Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, щоб основна частина була не менше шести днів для дорослих і дванадцяти днів для осіб, молодше вісімнадцяти років.
Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.
Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання відпустки працівникам, молодше вісімнадцяти років, а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв’язку з шкідливими умовами праці, членам добровільної пожежної дружини та працівникам, що мають двох і більше дітей віком до 14 років (відповідно до Колективного договору).
28.Педагогічним працівникам забороняється:
- змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;
- продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;
- передоручати виконання трудових обов'язків іншим особам.
29.Забороняється в робочий час:
- відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов’язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов’язаних з навчальним процесом;
- відволікання працівників закладу від виконання професійних обов’язків, а також вихованців, слухачів, за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов’язаних з процесом навчання, забороняється за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.
VI. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ
30.За зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці та інші досягнення в роботі застосовуються заохочення, передбачені Правилами внутрішнього розпорядку ДЮЦНВ.
31.За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні працівники
представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань,
відзначення Державними преміями, знаками, грамотами, іншими видами морального і
матеріального заохочення.
32.Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються
в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень, а також під час розподіленні коштів щорічного преміювання працівників ДЮЦНВ. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі. .
33.Заохочення оголошуються в наказі, доводяться до відома всього колективу ДЮЦНВ і заносяться до трудової книжки працівника.
VII. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
34.За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:
- догана;
- звільнення.
Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 ст.40, ст.41 Кодексу законів про працю України.
35.Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження, призначення на посаду) даного працівника.
36.До застосування дисциплінарного стягнення керівник ДЮЦНВ повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення, складається відповідний акт.
Дисциплінарні стягнення застосовуються адміністрацією або уповноваженим нею органом безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня виявлення, не враховуючі часу хвороби працівника або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення провини.
37.Працівники, обрані до складу профспілкових органів і не звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди органу, членами якого вони є: керівник профспілкового органу закладу - без попередньої згоди профспілкового комітету ДЮЦНВ.
38. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.
39. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку.
40.Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом терміну дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
Керівник ЦНТТУМ або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.
Правила внутрішнього розпорядку вивішуються в ДЮЦНВ на видному місці .
Заключне положення
1. Цей колективний договір укладений строком на 1 рік . Він набуває чинності з часу його підписання і діє до прийняття сторонами нового договору.
2. Зміни та доповнення в колективний договір в термін його дії можуть вноситись тільки при взаємній угоді сторін.
3.По закінченню терміну дії колективний договір зберігає чинність до прийняття сторонами нового або перегляду і доповнення діючого.
4.Визначити осіб, відповідальних за виконання положень колективного договору та встановити терміни виконання конкретних зобов’язань.
5.Періодично (щоквартально) розглядати хід виконання колективного договору на спільному засіданні Профкому та адміністрації.
6. Будь яка із сторін не раніше 3 місяців до закінчення терміну дії колективного договору, письмово повідомляє іншу сторону про початок переговорів.
7. Друга сторона протягом 5 днів повинна розпочати переговори.
8. Контроль за виконанням цього договору здійснюється адміністрацією ДЮЦНВ та профспілковим комітетом.
9. Сторони звітують про виконання колективного договору двічі на рік ( червень – грудень). Із звітом виступають особи, що підписали договір ( ст.17 Закону України «Про підприємства в Україні»).
10. Адміністрація та профком в межах своєї компетенції зобов’язується вживати заходів до осіб, які допускають невиконання зобов’язань колективного договору, широко інформувати про це членів трудового колективу.
11.У разі невиконання положень колективного договору з об’єктивних причин (погіршення фінансового стану через економічні труднощі, інші об’єктивні причини ) своєчасно вносити до колективного договору відповідні зміни і доповнення у порядку встановленому в колективному договорі .
Колективний договір схвалено загальними зборами трудового колективу. Протокол №
Колективний договір підписали :
Від власника : Від трудового колективу
Директор Бойко О.П. Голова профкому Здоровецький В.М.
М.П. М.П.
Дата Дата
Додаток №1
Директору ДЮЦНВ
Бойко О.П.
Повідомлення
про початок колективних переговорів
щодо укладення колективного договору
на 2021-2025 р.р.
Згідно з рішенням профкому ДЮЦНВ від 1 грудня 2021р., протокол №8, керуючись ст. ст. 3,4,10 Закону України «Про колек-тивні договори і угоди», ст.ст. 12,14,247 Кодексу законів про працю України, ст.ст. 19,20 Закону «України Про професійні спілки, їх пра-ва та гарантії діяльності» профспілковий комітет розпочинає перего-вори по укладенню колективного договору на 2015р. З боку профко-му в склад робочої комісії по веденню колективних переговорів та підготовки проекту колективного договору делеговані:
від трудового колективу:
1. Здоровецький В.М.
2. Шаракань М.В.
3. Капацина Н.Д.
4. Іщенко К.М.
До 07 грудня 2021 р. ( семиденний термін ) просимо повідомити профком про склад осіб , які уповноважуються Вами до робочої комісії по веденню колективних переговорів та підготовки проекту колективного договору .
Голова профкому Здоровецький В.М.
Додаток № 2
НАКАЗ
№ 2
03.12.2021 р.
Про створення робочої комісії
по веденню колективних переговорів
та підготовці проекту колдоговору ДЮЦНВ на 2021-2025 р.
1. У зв’язку з закінченням терміну дії колективного договору, укла-деного на 2018- 2020 роки та повідомленням профспілкового ко-мітету від 1 грудня 2021р. про початок переговорів, розпочати ко-лективні переговори та підготовку проекту колдоговору на 2021-2025 рр. з 7 грудня 2020 року .
2. До складу робочої комісії по веденню колективних переговорів, підготовки проекту колдоговору на 2015 рік призначити :
від адміністрації: 1. Бойка О.П.
2. Капацину Н.Д.
3. Іщенко К.М.
від профкому: 1. Здоровецького В.М.
(за узгодженням) 2.Шаракань М.В.
3.Скакун А.В.
3. Комісії розпочати роботу з 11 грудня 2020 р. і в строк до 20 грудня 2020 р. підготувати проект колдоговору на 2021-2025 рр. та акт перевірки виконання колдоговору за 2018 - 2020 роки.
4. Працівникам ДЮЦНВ надавати членам комісії інформацію, яка необхідна для ведення переговорів та підготовки проекту колдого-вору, пропозиції та зауваження подавати в робочу комісію до 19 грудня 2020 року.
5. Проект колдоговору подати на розгляд адміністрації і профкому до 23 грудня 2020 року .
6. Провести загальні збори (конференцію) трудового колективу по укладанню колективного договору 07 січня 2021 року.
Директор ДЮЦНВ Бойко О.П.
«Узгоджено»
Голова профкому_______ Здоровецький В.М.
Додаток № 3
Затверджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Протокол № 9
засідання робочої комісії ДЮЦНВ
по веденню колективних переговорів та розробці
проекту колективного договору на 2021-2025 рр .
«11» грудня 2020 р.
Присутні : 6 чол.
Члени комісії від профкому: Здоровецький В.М..
Шаракань М.В.
Скакун А.В.
Члени комісії від власника: Бойко О. П.
Капацина Н.Д.
Іщенко К.М.
Порядок денний :
1. Розподіл обов’язків між членами комісії по веденню колективних переговорів та розробці проекту колдоговору на 2021-2025 рр.
2. Термін проведення переговорів.
СЛУХАЛИ:
По-першому питанню слухали Здоровецького В.М., який запропонував обрати співголовами комісії :
від профкому Здоровецького В.М.
від адміністрації Бойка О.П.
Членами комісії від профкому Шаракань М.В.
Скакуна А.В.
від адміністрації Капацина Н.Д.
Іщенко К.М.
Постановили :
По-другому питанню виступила Капацина Н.Д., яка запропонувала до 23 грудня розробити проект колдоговору з урахуванням пропозицій, що надійшли від працівників і не пізніше 25 грудня 2020 р. передати його на розгляд в структурні підрозділи .
Голосували «6» , проти «-», утримались «-»
Співголова комісії Співголова комісії
від профкому від адміністрації
Здоровецький В.М. Бойко О.П.
Додаток № 4
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.М. Здоровецький В.М..
Режим роботи
Дитячо-юнацького Центру національного відродження
на 2021-2025 рр.
Для чіткої організації праці педагогів та вихованців закладу встановити такий режим роботи ДЮЦНВ на 2021-2025 рр.:
-
- Початком навчального року вважати 1 вересня, закінченням навчального року вважати 31 травня поточного року.
- Навчальний рік поділено на два півріччя:
І півріччя – з 1 вересня до 31 грудня 2011 року;
ІІ півріччя – з 1січня до 31 травня 2021 року.
-
- Кваліфікаційні іспити випускників проводяться з 10 до 25 травня.
- Тривалість заняття встановлено з врахуванням психофізичного розвитку дітей, допустимого навантажен-ня. Тривалість занять у гуртках спортивно-технічного, технічно та радіо конструкторського профілю становить 4-10 годин на тиждень, підготовчо-технічного профілю – 4-8 годин на тиждень, художньо-технічного профілю – 4-8 годин на тиждень, предметно-технічний в тому числі при-родничо – математичного циклу 1-4 години на тиждень.
Тривалість одного заняття для гуртківців:
- віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;
- віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;
- старшого віку – 45 хвилин.
Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка.
-
- Згідно статуту ДЮЦНВ встановлено середню наповнюваність гуртків: 12-18 вихованців, учнів, слухачів. В гуртках початкового рівня чисельний склад становить 18 чоловік, основного рівня – 15 чоловік, вищого рівня – 1-7 чоловік.
- При згоді керівника гуртка, в навчально-виховному процесі дозволено, брати участь батькам вихованців.
- До роботи допускаються працівники які пройшли медичний огляд на 01. 09.
- Нарада при директорові проводиться по вівторках о 12.30 за потребою.
- Робота всіх гуртків, які проводяться в закладі дозволя-ється лише за затвердженим розкладом .
- Всі виховні заходи проводяться згідно плану затверд-женим директором.
- Заборонено паління педагогів та вихованців на території закладу та прилеглих до нього територіях.
- Без дозволу адміністрації сторонні особи на урок не допускаються.
- Проведення екскурсій, походів дозволяється тільки після видання відповідного наказу директором ДЮЦНВ. Відповідальність за життя та здоров’я дітей при прове-денні перерахованих заходів несе той керівник гуртка, або інший працівник, котрий визначений наказом директора.
- Відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей під час їх перебування в приміщенні закладу, на її території і під час прогулянкових екскурсій, при проведенні виховних заходів покладається на керівників гуртків.
Додаток № 5
Узгоджено Затверджено Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Перелік професій і посад працівників ,
які мають право на додаткову щорічну відпустку за
особливий характер праці на 2021 - 2025 рік
№ |
Заклад |
Назва професій та посад |
Тривалість додаткової відпустки в днях |
1. |
ДЮЦНВ |
Завгосп |
4 |
Додаток № 6
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Пак О.М.
Перелік професій і посад працівників,
які мають право на додаткову щорічну відпустку
за додаткові громадські доручення
у ДЮЦНВ на 2021-2025 рр.
№ |
Заклад |
Назва професій та посад |
Тривалість додаткової відпустки в днях |
1 |
ДЮЦНВ |
Командир добровільної пожежної дружини |
3 |
Додаток № 7
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Перелік професій працівників,
робота яких надає право на безкоштовне одержання
спецодягу та захисних засобів
№ |
Назва професії |
Назва спецодягу |
Термін зносу |
1 |
Прибиральник службових приміщень |
Халат Рукавиці |
12 місяців |
Додаток № 8
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Перелік професій працівників,
яким безкоштовно видається мило і знешкоджуючі засоби
№ |
Назва професії |
Назва знаряддя |
Норма видачі та періодичність |
1 |
Прибиральник службових приміщень |
Мило |
200г |
Додаток № 9
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Комплексні заходи
щодо встановлення нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища
№ |
Назва заходів |
Сума |
Строк виконання |
Відповідальний |
Відмітки про виконання |
1 |
Забезпечити проведення медогляду |
2500гр. |
Серпень |
адміністрація |
|
2 |
Енергозберігаючі засоби освітлення |
2500гр. |
вересень |
адміністрація |
|
3 |
Провести заміри опору заземлюючі пристрої |
3000гр. |
адміністрація |
||
4 |
Провести навчання з охорони праці |
200гр. |
Відповід-но до графіку |
методист |
Додаток № 10
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Положення
про виплату щорічної винагороди педагогічним
працівникам за сумлінну працю та зразкове виконання
службових обов'язків.
Це положення розроблене відповідно до вимог Порядку № 898 від 05.06.2000 р. І поширюється на педагогічних працівників Первомайського ДЮЦНВ, крім тих, що працюють за сумісництвом у межах фонду заробітної плати.
1. Порядок надання щорічної винагороди:
- Щорічна винагорода педпрацівників закладу здійснюється за рахунок коштів, виділених згідно ст. 57 Закону України "Про освіту....".
- Керівник закладу оцінює роботу педпрацівників за результатами навчального року, на підставі висновків розподіляє суми винагород.
- Розмір винагород погоджується з профспілковим комітетом, але не може перевищу
вати одного посадового окладу. - Працівник може бути позбавлений винагороди за відсутність творчості та ініціативи, невиконання навчальних планів, неякісна підготовка до уроків, прогули та інше порушення трудової дисципліни.
- Виплата винагороди виплачується на підставі наказу керівника закладу.
- Одноразова грошова винагорода нараховується на посадовий оклад або ставку
заробітної плати з урахуванням підвищень, які впливають на розмір ставки або окладу.
2. Умови виплати щорічної винагороди:
- За сумлінну працю, ефективність педагогічної діяльності.
- За організацію роботи по впровадженню новацій в роботі.
- За систематичність та наполегливість в підвищенні педагогічної кваліфікації.
- За активну участь в проведенні семінарів, засідань педагогічних товариств, нарад, проведення показових занять.
_ За участь у конкурсах, виставах. Проведення розваг, свят.
- За сумлінне виконання правил внутрішнього розпорядку, положень колективного договору, виконання режиму роботи, виконання наказів та розпоряджень адміністрації.
- За активність у громадських роботах.
- Дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.
- Дотримання закріпленого приміщення у належному санітарно-гігієничному стані, особистий внесок у збереження та розвиток матеріальної бази.
- Внесення раціональних пропозицій, що дають значний економічний ефект.
Додаток № 11
Узгоджено Затверджено
Директор ДЮЦНВ Голова ПК ДЮЦНВ
Бойко О.П. Здоровецький В.М.
Положення про преміювання працівників освіти за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків
Дитячо-юнацького Центру національного відродження
Це положення розроблене відповідно до вимог Постанови № 1298 від 30.08.2002 р. І поширюється на працівників Первомайського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді у межах фонду заробітної плати.
1. Порядок преміювання:
- Преміювання працівників здійснюється в межах кошторису закладу.
- Керівник закладу оцінює роботу працівників за результатами навчального року, на підставі висновків розподіляє суми премії.
- Розмір премій погоджується з профспілковим комітетом, але не може перевищувати одного посадового окладу.
- Працівник може бути позбавлений премії за відсутність творчості та ініціативи, невиконання службових обов’язків, прогули та інше порушення трудової дисципліни. Виплата премії виплачується на підставі наказу керівника закладу
2. Умови виплати премії:
- За сумлінну працю, ефективність трудової діяльності.
- За організацію роботи по впровадженню новацій в роботі.
- За сумлінне виконання правил внутрішнього розпорядку, положень колективного
договору, виконання режиму роботи, виконання наказів та розпоряджень адміністрації.
- За активність у громадських роботах.
- Дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.
- Дотримання закріпленого приміщення у належному санітарно-гігієнічному стані, особистий внесок у збереження та розвиток матеріальної бази.
- Внесення раціональних пропозицій, що дають значний економічний ефект.