Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Цифровий наркотик: залежність школярів від гаджетів

Дата: 1 лютого 2022 о 12:32
106 переглядів

Vайже сім років тому доктор Ніколас Кардарас – виконавчий директор The Dunes East Hampton, одного з найбільших центрів реабілітації США, а також колишній клінічний професор Stony Brook Medicine видав книгу «Сяючі діти: як залежність від екранів викрадає наших дітей – і як подолати транс».

Видання досі не втрачає своєї актуальності, навіть більше – запити на його переклад збільшуються, бо у книзі розкривається проблематика «цифрового героїну», або як екрани перетворюють наших дітей на психопатів-наркоманів.

Часто батьки спостерігають напади агресивних істерик у відповідь на позбавлення доступу до пристроїв, втрату концентрації у дітей, коли вони не зазнають постійної стимуляції з боку пристроїв. Також часто спостерігаємо дітей, які нудьгують, апатичні та зовсім нічим не цікавляться, коли не мають доступу до гаджета.

Вже відомо, що смартфони, планшети і приставки – форми цифрового наркотика. Дослідження, проведені декілька років тому, виявило, що гаджети також впливають на кору головного мозку, що відповідає за виконавче функціонування, в тому числі й за імпульсний контроль так само, як і кокаїн.

Мозок дитини, яка постійно «живе» в електронному пристрої, виглядає таким чином, ніби знаходиться під дією наркотиків.

Не дивно, що дорослим надзвичайно складно відірвати дітей від екранів і пояснити, що час користування гаджетами закінчився. На додаток до цього, сотні клінічних досліджень демонструють, що екрани збільшують депресію, неспокій і агресію та навіть можуть призвести до психотичних наслідків, за яких залежна від гаджетів дитина втрачає зв’язок із реальністю.

То як же виявити залежність у дітей і підлітків та допомогти перебороти це без шкоди для психологічного здоров'я?

  • Чесно поговоріть із дітьми про те, чому ви обмежуєте час їхнього перебування з гаджетами. Вечеряйте з дітьми без електронних пристроїв за столом. Поясніть, що деякі діти настільки захоплюються грою з пристроями, що їм важко зупинитися або контролювати час, який вони так проводять.

  • Спробуйте почути дитину, зрозуміти, що їй цікаво. Потрібно не сваритися, а дізнатися, що дитина шукає в інтернеті, що бачить, і спробувати обговорити, обмінятися думкою. Аби позбутися залежності, необхідне взаємозаперечення, альтернатива. Потрібно побачити, чим цікавиться дитина і направити її зацікавленість у правильне русло.

  • Батьки мають зрозуміти, що залежність дитини від гаджетів – це наслідок того, що вони не бачили дитину раніше, приділяли недостатньої уваги. Діти – продовження сімейних традицій, а не щось нове.

  • Багато дітей мають проблеми з читання, тому вони заміняють читання відеорядом із соціальних мереж. Вони від відео щасливі, це компенсація їхнього навантаження чи морального конфлікту у школі. Запросіть дитину на прогулянку містом чи на природі, зіграйте разом у футбол, шукайте разом цікаві місця та пригоди.

  • Також батьки мають пам’ятати, що діти більш схильні до залежності від цифрових пристроїв, якщо почуваються самотніми, відчуженими, не мають мети та нудьгують. У такому разі гра стає для них втечею від реального світу, і вихід часто полягає у тому, щоб допомогти дітям отримувати багатий досвід у реальному житті та налагоджувати стосунки не з віртуальними друзями, а з реальними людьми. Дитина, яка залучена до творчої активності та має тісні зв'язки зі своєю родиною, менш імовірно втече у фантазійний цифровий світ.

  • Аби замінити дитині залежність гаджетами на щось інше, потрібно зважати на психологічний типаж дитини. Для прикладу, футбол – є ті хто люблять грати, інші – дивитися, а треті – розповідати про нього. Тому варто зважати й на цю особливість. Головне – не зламати дитину, а знайти заміну, задати напрямок руху. Але не забороняти.

Краще розв'язання проблеми цифрової залежності – допомога дітям в отриманні змістовного досвіду в реальному житті й реальних відносинах. Говоріть і спілкуйтеся з власними дітьми.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.