Інноваційні технології в театральному мистецтві
Інноваційні технології в театральному мистецтві
Позашкільна освіта є унікальною і неповторною основою для виявлення й розвитку здібностей, нахилів та інтересів дитини. Стратегічною метою позашкілля Миколаївщини на сьогодення є здійснення інноваційних підходів до оновлення змісту освіти і, як слідство, досягнення нової якості освіти на основі освоєння вихованцями ключових компетентностей, які дають їм можливість успішно досягати своєї мети, творчо підходити до вирішення проблем, бути мобільними і конкурентноспроможними, здатними до самоорганізації, самореалізації творчого потенціалу та адаптації в сучасному життєвому просторі.
Але, інновації не виникають спонтанно. Це результат багаторічної та плодотворної праці педагогів, результат перспективного педагогічного досвіду, результат спроб і помилок, експериментальної, дослідницької та пошукової діяльності кожного педагога.
Обласний Будинок художньої творчості Миколаївської обласної ради підтримує педагогів закладів позашкільної освіти Миколаївської області створюючи творчий простір для професійного зростання педагогів та залучення їх до активної творчої діяльності.
17 березня 2025 року обласним Будинком художньої творчості Миколаївської обласної ради було проведено онлайн-захист робіт учасників ІІІ етапу проєкту «МОЯ педагогічна історія» (для театральних гуртків та гуртків літературної творчості).
Цей напрямок представили керівники гуртків: Інна Івлієва (Новоодеський Центр дитячої та юнацької творчості), Ніна Паламарчук (Дитячий Центр позашкільної роботи Корабельного району м. Миколаєва), Світлана Казарина (Центр дитячої та юнацької творчості Південноукраїнської міської ради), Тетяна Гаврилюк (Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження Первомайської міської ради), Марина Тоніца (Будинок дитячої творчості Врадіївської селищної ради).
Захист проєктів відбувся у форматі онлайн-зустрічі, де педагоги представили досвід роботи з виявленням та розвитком творчих здібностей вихованців засобами театрального мистецтва.
Під час виступу педагоги театральних колективів звертали увагу на активізацію творчого потенціалу особистості дитини та розвитку її загальної культури.
Невід’ємною частиною організації навчально-виховного процесу керівників є психолого-педагогічний супровід вихованців та виховання почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини.
Лариса Щукіна - директор обласного Будинку художньої творчості Миколаївської обласної ради, Заслужений працівник освіти України, кавалер ордену княгині Ольги ІІІ ступеня, амбасадор цього проєкту привітала всіх учасників театрального та літературного жанру, які перейшли до ІV етапу.
Побажаємо їм успіхів та Перемог!
Все буде Україна!