Як діяти учням та керівникам гуртків у разі пожежі в ДЮЦНВ?
Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Хотілося б звернути вашу увагу на банальні, але водночас необхідні знання правил пожежної безпеки. Бо, як відомо, найкращий спосіб захиститися від пожежі – не спричинити її.
1. Негайно повідомити про пожежу в пожежну охорону, зачинити двері у кабінеті, де горить. Якщо побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього.
2. Повідомити про пожежу дирекцію ДЮЦНВ, вжити належних заходів щодо евакуації дітей та людей із приміщення.
3. Почувши сигнал тривоги, учні за вказівкою керівника залишають по одному кабінет, останнім іде керівник із журналом. Належить зачинити двері кабінету й усі інші двері на шляху евакуації. Пункт збору у міському парку.
4. Нікому не можна повертатися в приміщення
5. Серед евакуйованих, що зібралися на пункті, проводять перекличку (за журналом). Директор ДЮЦНВ після сигналу тривоги йде до збірного пункту і там приймає рапорти від усіх гуртків.
6. Для дітей із обмеженими можливостями та неврівноваженою психікою повинні бути заздалегідь передбачені спеціальні заходи з евакуації.
7. Вже до прибуття пожежної охорони слід знати, де саме, у якому приміщенні пожежа і чи всіх евакуювали. Повинен бути план евакуації. Начальника пожежного підрозділу зустрічають, маючи повну інформацію.
Як поводитись під час пожежі в навчальному закладі?
В першу чергу зателефонувати в службу порятунку «101» і дати по телефону точну інформацію про місцезнаходження будівлі вулиця Грушевського,10.
Пожежа у приміщенні, в якому ти перебуваєш:
якщо можеш вийти з кабінету через двері, рятуйся сам і допоможи іншим;
якщо вихід перекрито вогнем, використовуй запасний вихід;
під час пожежі не можна ховатися в глухі кути, під столи, шафи, у коморі тощо;
захищай органи дихання і затули щілини під дверима (краще вологими ганчірками);
подавай сигнали рятувальникам.